Reklama

Zestawienie powstało przy współpracy z platformą zakupową online Shopee. Zachęcam Was do wypróbowania 18.12 Wielkiej Świątecznej Wyprzedaży Shopee, a dla nowych użytkowników mam kod rabatowy ZABAWKOWICZ18 , dzięki któremu dostaniecie -15 zł na zakupy za min. 16 zł. Przy zakupach do 18 grudnia Shopee oferuje Wam Gwarantowaną i Darmową Dostawę przed Świętami (*obowiązuje regulamin) oraz Cashback 120% wartości zamówienia w Monetach Shopee, do wykorzystania podczas przyszłych zakupów. Zachęcam Was do przetestowania aplikacji Shopee, udanych zakupów!

Układanie puzzl, to patent na wyciszenie, relaks, koncentrację oko-ręka. Aby zachęcić do ich układania przedszkolaka, warto wybrać zastaw, który ma nie więcej niż 100 elementów, duże puzzle, którymi dziecko z łatwością będzie manipulować. Nie bez znaczenia jest też utożsamienie się z grafiką układanki. Jeśli zdecydujecie się na Puzzle Psi Patrol , jestem pewna, że obdarowany maluch od razu rozpozna drużynę piesków, bo to najbardziej znana licencja wśród dzieci. Przygody bohaterów można oglądać w telewizji i na platformach streamingowych. Ten zestaw puzzli wyprodukowała polska firma Trefl, która jest cenionym na całym świecie producentem puzzlowych układanek. 

Zabawy tematyczne to możliwość odgrywania ról i podzielenia się z innymi umiejętnościami obserwacji relacji między ludzkich. Jednym ulubionych scenariuszy jest zabawa w lekarza. Wystarczy garść fantazji i Duży Zestaw Lekarski Mały Doktor w walizce . Dzięki akcesoriom zawartym w zestawie można z łatwością oswoić dziecko z wizytami lekarskimi i przyrządami którymi posługują się medycy i lekarze. W walizeczce znajdują się okulary, strzykawka, nożyczki, szczypce, pęseta, termometr, lusterko, otoskop, młotek. Wszystko zmieści się w walizce, a młody lekarz może zabierać ja ze sobą wszędzie i ćwiczyć nowe umiejętności na członkach rodziny. Ciekawe czy boja się wizyt lekarskich?

Jeśli chcemy, aby dziecko uczyło się poprzez zabawę – wybierzmy zabawkę do nauki angielskiego. Edukacyjna Żyrafa z kartami do nauki angielskiego to urządzenie, które odtwarza 120 angielskich słówek na 60 katrtach. Dziecko wybiera kartę, wkłada ją do urządzenia i słucha prawidłowej wymowy. Warto, aby powtarzało po lektorze, wówczas szybciej i więcej się nauczy. Karty podzielone są na 9 kategorii: zwierzęta, owoce, kolory, warzywa, litery abc, liczby, kształty, rodzina i transport. Dzieci uczą się angielskiego wielozmysłowo – jednocześnie patrząc na grafikę z przedmiotem i słysząc wymowę słowa. Dzięki niewielkim rozmiarom produktu, można zabrać go ze sobą w podróż lub bawić się w domu. Są to najtańsze i niespodziewanie skuteczne lekcje języka angielskiego.

Zajęcia z integracji sensorycznej w domu? Tak to możliwe. Koordynację oko-ręka, cierpliwość i precyzję dzieci mogą ćwiczyć w grze edukacyjnej Plaster Miodu . Drewniana płytka ma 7 otworów na 7 małych pszczółek. Zadaniem dzieci jest umiejscowienie całej pszczelej gromadki we właściwych okienkach. Każdy z owadów ma domek w tym samym kolorze. Maluchy mogą to robić palcami, ale starsze dzieci poradzą sobie pęsetą. Manipulowanie nią uczy prawidłowego chwytu zwanego szczypcowym, czy pęstkowym, który uczy prawidłowego trzymania narzędzi pisarskich (długopisu, kredki), który ułatwi naukę pisania.

Prezentem, który zawsze dobry będzie dla każdego dziecka jest książka. Nie zapomnijmy też dodać do kompletu własnego czasu spędzonego z dzieckiem. Wspólne czytanie nie tylko zwiększa znajomość słownictwa, rozwija wyobraźnię, ale przede wszystkim buduje więzi rodzica z dzieckiem. Swoją przygodę z literaturą możecie zacząć, jak maleństwo jest jeszcze w brzuchu. Spokojny ton mamy lub taty będzie zawsze kojarzył się dziecku z bezpieczeństwem. Przedszkolakom polecam serię książek Anity Głowińskiej Kicia Kocia . Jej przygody opisane są w przyjazny sposób, dotyczą świata młodego człowieka i podpowiedzą mu jak można wybrnąć z trudniej sytuacji.

Małym miłośnikom polecam pojazdy Mattel Hot Wheels, Trzypak Autek . Seria metalowych pojazdów w skali 1:64, spodoba się każdemu chłopcu. Możecie przebierać między klasycznymi autami, terenowymi, kończąc na wyścigowych. Wspaniałe do zabawy i kolekcjonowania. W zestawie 3 różne autka.