Reklama

Jako przedstawiciele Ministerstwa Literatury zostaliście wysłani w podróż do świata książek. W ramach powierzonej Wam misji macie odnaleźć skrytą w gąszczu słów, leżącą gdzieś w tajemniczych Zaginionych Miastach, ukrytą prawdę. Waszą ekspedycję czeka wiele niesamowitych przygód i zwrotów akcji!

Nowe strony to oparta na współpracy gra skojarzeniowa, w której wspólnie wyruszamy na ekspedycję do dowolnej książki, jaką mamy na półce! W każdej rundzie jedna osoba staje się narratorem i „wchodzi do książki” jako przewodnik grupy. Zadaniem przewodnika jest dopasowywanie zakładek z puli do wybranych fragmentów opowieści. Pozostali gracze muszą uważnie wsłuchać się w tekst i wspólnie przeanalizować go pod kątem formy oraz znaczenia, a następnie spróbować odgadnąć, którą zakładkę wybrał przewodnik. Naszym celem jest dotarcie do ostatniej zakładki, a także realizowanie po drodze rozmaitych, indywidualnych misji, wymagających nie lada skupienia na poszczególnych słowach!

Gra świetnie łączy czytanie książek i gry planszowe, czyli dwa niezwykle wartościowe, pobudzające umysł hobby, tworząc nową jakość w postaci angażującej, skojarzeniowej zabawy. Dzięki niej możemy na nowo spojrzeć na znane lektury i poznać je od zupełnie innej strony, inspirując się wybranymi cytatami. Konieczność podążania za skojarzeniami przewodnika sprawia, że mamy okazję wczuć się w jego tok myślenia, dzięki czemu jeszcze lepiej się poznajemy. Z kolei wybrane misje, czyli cele postawione przed poszczególnymi graczami, zmuszają do uważnego słuchania i zachowania czujności, co pozwala ćwiczyć utrzymywanie skupienia w dłuższych odcinkach czasu.

więcej: rebel.pl