Reklama

Cała historia marki Rainbow Colours rozpoczęła się w Anglii, a dokładnie w tamtejszych przedszkolach muzycznych. Steve, ich właściciel, podszedł do tematu ambitnie. Stwierdził, że tak samo jak małe dzieci uczą się mówić choć nie znają liter, podobnie on nauczy je grać na instrumentach bez znajomości nut.

Opracował metodę beznutową w oparciu o kolory. To był strzał w dziesiątkę, dzieci w wieku już nawet 3-4 lat doskonale rozumieją kolory i dzięki tej genialnej metodzie zaczynają grać w ciągu sekund. Tak, dosłownie w ciągu sekund – nie godzin, dni, czy tygodni. Dzieci potrzebują szybkich efektów, aby się zachęcić oraz zaangażować, stąd właśnie bierze się sukces tej metody - pierwsze efekty są niemalże natychmiast.

Z czasem, dziecko może wytrenować całe utwory grane obunóż bez schodzenia z maty. Zagrać je w tempie i nie stracić równowagi to dopiero sztuka – spróbuj!

Wróćmy jednak do Anglii, gdzie nasz ambitny muzyk nie spoczął na laurach i zaczął opracowywać instrumenty w oparciu o metodę Rainbow Colours. Początkowo miały one służyć do użytku we własnych przedszkolach, lecz spotkały się z takim zainteresowaniem ze strony rodziców, że w końcu udało się uruchomić ich profesjonalną produkcję. Na chwilę obecną firma produkuje kilka fantastycznych instrumentów służących do zabawy, nauki gry, rozwoju koordynacji lub też ewentualnej rehabilitacji.

W skład serii Rainbow Colours wchodzi:

  • 8-tonowy bębenek Tongue Drum,
  • gitarę klasyczną w rozmiarze ¾,
  • gitarę hawajską Ukulele,
  • pianinko w formie maty,
  •  jedyną na świecie harmonijka z 4 otworami.

Gdzie kupić

Rainbow Color od: od 79,99