Reklama

Zachęcanie do aktywności fizycznej:

Najłatwiej do ruchu zachęcić najmłodszych. Energię mają w sobie, jednak czasem trzeba dzieci trochę ośmielić, ćwicząc razem z nimi. Wystarczy zagrać w rodziną grę zręcznościową Podłoga to lawa Goliath Games i skakać po płytkach i uważać, aby nie wpaść do lawy.

Gimnastyka na podłodze

Poprzez zabawę, dzieci będą ćwiczyć swoje ciała, rozwijając zdolności motoryczne i umiejętności ruchowe. Czasem to my dorośli mamy problem z położeniem dzieci na podłodze i pozwolenie, aby poznały możliwości swojego ciała. Dla noworodków i małych dzieci świetnie sprawdzi się antypoślizgowa Mata dla Dziecka Dwinguler . Polubią ją alergicy, bo łatwo się czyści, jest nietoksyczna i antybakteryjna. Zapewnia odpowiednią amortyzację i chroni przed upadkami i tłumi hałas. Łatwo się czyści. Po zabawie malucha, mama może poćwiczyć na niej np. jogę.

Jeździk Cariboo Team , którego lekkie i delikatne dla parkietu koła oraz balansowy system skrętu pozwolą aktywnie spędzać czas i uczyć się podstaw jazdy w domu. Młodzi miłośnicy prehistorii mogą wybrać Jeździk Dinozaury Janod

Rodzinna zabawa

Zabawki gimnastyczne mogą stanowić świetny sposób na wspólną zabawę rodziną. Ćwiczenia fizyczne w towarzystwie rodziców lub rodzeństwa mogą być nie tylko zdrowe, ale również dostarczać radość i budować więzi rodzinne. Czasem wystarczy zagrać w grę, w której trzeba wykonać zadania sprawnościowe. Zabawy logopedyczne. Leśne harce od Kapitana Nauki to zestaw 70 zabaw logopedycznych i ruchowych, które pomagają ćwiczyć język, buzię oraz całe ciało, a przy okazji dostarczają mnóstwo okazji do fantastycznej zabawy.

Gra drewniana Pinball to retro zabawa w nowej drewnianej formie. Poćwiczymy koncentrację oko-ręka i motorykę małą.

Plac zabaw w pokoju

Oczywiście najwspanialej wstawić do pokoju Domowy Plac Zabaw , jeśli nie mamy wystarczającego metrażu możemy wybrać Bujak Drewniany , Deski do balansowania , Zestaw klocków piankowych  NaluConcept – poduch do siedzenia lub Bujak piankowy Banan NaluConcept

Wspieranie rozwoju społecznego

Zabawy związane z ćwiczeniami fizycznymi mogą również pomagać w rozwijaniu umiejętności społecznych, takich jak współpraca, dzielenie się i komunikacja.

Kids Concept Namiot-pawilon to wygodny domek, w którym można miło spędzać czas. Jest łatwy w montażu i demontażu, a po złożeniu wygodny do noszenia. Można go zamienić w plac zabaw dodając Tunel do zabawy , Tabliczki z menu .

MODU to wyjątkowa zabawka, która nie tylko pobudza chęć do aktywnej zabawy, ale także zachęca do budowania własnych dzieł. Bloki konstrukcyjne z zapewniają niekończącą się zabawę dzieciom w każdym wieku. Są doskonałym narzędziem do ćwiczeń i terapii integracji sensorycznej. W przypadku tej zabawki ogranicza nas tylko wyobraźnia.5 lat gwarancji

MODU Dreamer set to Kreatywne klocki rozwijające motorykę duzą. Możesz na nich jeździć, bujać się, rolować, skakać i balansować. Dreamer set jest idealny do wspólnej zabawy z rodzeństwem i pozwala cieszyć się nieskończonymi kreatywnymi możliwościami.

Rozwój zdrowego stylu życia

Utrzymywanie aktywności fizycznej już od najmłodszych lat może przyczynić się do kształtowania zdrowego stylu życia. Dzieci, które wychowują się w atmosferze, gdzie aktywność fizyczna jest częścią codziennego życia, mają większą szansę utrzymania tej nawyku w dorosłym życiu.

Warto pamiętać, że aktywność fizyczna powinna być zawsze dostosowana do wieku i umiejętności dziecka. Powinna być postrzegana jako przyjemna forma zabawy, nie tylko jako obowiązek.