Reklama

Zestawy pomagają zaspokajać naturalną potrzebę odkrywania świata przez dzieci. Dzięki nim dzieci mają szansę zrozumieć niektóre z praw fizyki oraz chemii, podejmować samodzielne decyzje, obserwować powstałe w ich wyniku zmiany, formułować własne wnioski, a przy tym rozwijać wrodzoną ciekawość poznawczą. 

Zestawy zostały skomponowane z bezpiecznych składników, specjalistycznych przyrządów, a także atrakcyjnych dodatków. Przyrządy laboratoryjne nie zużywają się podczas wykonywania danego doświadczenia, co pozwala na ich wielokrotne wykorzystanie. Nie są to zatem typowe zabawki do jednorazowego użytku, a akcesoria, dzięki którym dziecko ma szansę skompletować własne domowe laboratorium i wykonywać dalsze eksperymenty według własnego pomysłu. Do zestawów dołączona jest kolorowa instrukcja, która w prosty sposób pomaga samodzielnie przeprowadzić doświadczenie. Przy każdym eksperymencie znajduje się opis rozpatrywanego zagadnienia naukowego. Dzięki temu, zabawa zestawem staje się skuteczną formą nauki. Wszystkie cztery propozycje łączy jedno: doświadczenia są przeprowadzane w prosty sposób, a ich wynik jest zaskakujący. Przyswajanie wiedzy dzieje się naturalnie przy okazji zabawy.

Seria zawiera 4 zestawy:

1. Zestaw: Kolorowa Erupcja

Kolorowa Erupcja to zestaw dedykowany miłośnikom wybuchów i pienistej zabawy. W wyniku połączenia składników w kolbie laboratoryjnej dochodzi do reakcji chemicznej, wskutek której z naczynia wydobywa się kolorowa, brokatowa piana wyglądem przypominająca lawę wulkaniczną! W skład zestawu wchodzą zarówno składniki stałe, umożliwiające kilkukrotne powtórzenie tego zachwycającego eksperymentu, jak i składniki zużywające się, dostępne do nabycia w sklepie spożywczym lub w naszym laboratorium.

2. Zestaw: Super Glutek

Super Glutek to zestaw skomponowany dla fascynatów slajmów i substancji o super rozciągających własnościach. W wyniku odpowiedniego połączenia składników zawartych w zestawie, powstaje polimer czyli tzw. glutek. Składnikiem bazowym w tym zestawie jest biały klej, a substancją aktywującą - boran sodu. Stworzony glutek daje różnorodne możliwości fantastycznej kreatywno-sensorycznej zabawy! Można wycinać kształty, rozciągać go niczym niekończące się spaghetti, dmuchać olbrzymie glucie balony i wydawać śmieszne dźwięki.

3. Zestaw: Puszysta Frajda

Puszysta Frajda to zestaw stworzony dla amatorów laboratoryjnego eksperymentowania i kreatywnej zabawy. Zestaw zawiera hydrożel, który jest superabsorbentem, czyli składnikiem posiadającym własności pochłaniania bardzo dużej ilości wody. Podczas eksperymentowania dziecko dowiaduje się, czym jest i jak przebiega proces absorpcji. Wynik eksperymentu zachwyca i dostarcza wielu wrażeń zmysłowo-sensorycznych. Dziecko może dotykać Puszystej Frajdy, mieszać kolory, lepić kulki, tworzyć babeczki, a nawet bałwanki.

4. Zestaw Wesoły Glutek

Wesoły Glutek to zestaw pozwalający stworzyć dziecku glutka o zupełnie innych własnościach niż glutki i slajmy znane mu do tej pory. To całkowita nowość! Składnikiem bazowym w tym zestawie nie jest klej, a naturalny proszek. Substancją aktywującą jest boran sodu.

W wyniku odpowiedniego połączenia składników, z zestawu powstaje polimer wyjątkowy w dotyku, mokry i suchy zarazem. Daje uczucie wilgotnej mazi, która nie przykleja się do rąk. Glutka można rozciągać, przelewać, ugniatać, odciskać w nim kształty, dmuchać balony i wydawać nim śmieszne odgłosy.

Jakość. Już na etapie planowania produkcji wybierane są tylko bezpieczne składniki i przyrządy wysokiej jakości. Twórcy dokładają starań, aby zawartość zestawów była odpowiednio oznaczona, estetycznie zapakowana oraz zabezpieczona w trakcie transportu.

Ekonomiczność. Oprócz elementów zużywalnych, zestawy zawierają również specjalistyczne przyrządy laboratoryjne do ponownych eksperymentów. Ponadto opakowania składników zużywalnych (kapsułki, fiolki, probówki z korkiem, pojemniczki) stanowią część wyposażenia domowego laboratorium.

Piękny i estetyczny wygląd.

więcej: krainaeksperymentow-zgora.pl