Reklama

Serwis Zabawkowicz zorganizował konkurs Zabawka Roku, Nagroda Rodziców już po raz 19-sty. Na uroczyste testowanie najciekawszych zabawek tego roku przybyli znani rodzice, eksperci branżowi i dziennikarze. Wśród nich gwiazdy: Maciej Kurzajewski, Patrycja i Robert Stockinger, Agata i Tomasz Wolny, Katarzyna Bujakiewicz, Wojciech Błach z rodziną, Anna Dereszowska, Agnieszka Wesołowska, Anna Czartoryska, Kamila Kamińska, Dagmara Kaczmarek-Szałkov, Krzysztof Skórzyński, Katarzyna Burzyńska, Maja Hyży i Kamila Szczawińska, a także wielu innych znamienitych gości.  Impreza odbyła się w gościnnych progach hotelu Mercure Wiązowna Brant

Nagrodzeni w konkursie Zabawka Roku

Producenci zabawek przygotowali bardzo ciekawe propozycje na początek sezonu letniego. Wśród nich zabawki aktywizujące i zachęcające do ruchu ma świeżym powietrzu. Jury nagrodziło Tory wodne Aquaplay od Simba Toys Polska za połączenie zabawy z poznawaniem zasad fizyki, a także Ścieżkę sensoryczną Tup Tup od Mom's Care za pozytywny wpływ na poprawę koordynacji ruchowej u dzieci. Hitem przyszłego roku szkolnego staną się pewnie

Piłkarzyki Foosbots do Qelements za pomysł na zabawkę-fidget, która poprawia motorykę małą i jednocześnie odpręża. Z kolei zgrabna, przenośna Tablica manipulacyjna HAPE Trefl dostała nagrodę za rozwijanie u dzieci sprawności dłoni i logicznego myślenia.

Sport i ruch

Wśród sprzętów sportowych tytuł Zabawki Roku wędruje do Wielofunkcyjnego rowerka Turbo 5w1 PETITE&MARS do ags92. Jury doceniło możliwość przebudowywania go zgodnie z wiekiem i umiejętnościami dziecka. Zabawką Roku została też Hulajnoga 4w1 smarTrike Xtend Ride-on SCANDINAVIAN BABY za jakość wykonania i możliwość wykorzystywania jako jeździk już dla rocznego dziecka i przekształcania w rosnącą z dzieckiem do 12 lat hulajnogę.

Kreatywność

Konkurs Zabawka Roku, Nagroda Rodziców powstał z myślą o promocji zabawek rozwijających dzieci. Wśród zabawek stymulujących kreatywność najmłodszych warto zwrócić uwagę na zestaw do zbudowania toru grawitacyjnego GraviTrax Junior Dżungla od Ravensburger. To zabawka, którą Jury doceniło za rozwijanie dziecięcej wyobraźni i naukę praw fizyki w trakcie zabawy. Trenować zręczność można z nagrodzoną grą Dr Eureka od Lucrum Games. To rozgrywka, która zaangażuje całą rodzinę w logiczną zabawę pod presją. Z kolei w grze Dookoła świata od Science Boards dzieci wcielą się w dziennikarzy-podróżników, którzy będą musieli wykazać się przedsiębiorczością, sprytem i umiejętnością planowania.

Zdolności manualne

Sprawność dłoni poćwiczymy z nagrodzoną masą plastyczną HEY CLAY Bijou od TM Toys. Ta odsłona znanej i lubianej HEY CLAY zachęci do projektowania rzeczy pięknych i zarazem użytecznych. Natomiast maskotki do samodzielnego uszycia Avenue Mandarine od Stepp wprowadzą dzieci w świat szycia i rozwiną ich zręczność.

A zestaw Mój pierwszy ogród DIBYS pozwoli czerpać radość z procesu uprawy roślinek, obserwowania ich wzrostu oraz korzystania ze smacznych plonów swojej pracy. Jurorzy zgodnie nagrodzili tytułem Zabawki Roku stalowy bębenek językowy TAMBÚ od Tradespot, który wydaje z siebie delikatne, kojące dźwięki. Można na nim odgrywać znane utworu lub komponować własne.

Organizatorem konkursu jest Zabawkowicz. Więcej informacji na: www.zabawkaroku.pl