Reklama

Planszówki i gry

Wybierzmy gry o ciekawej mechanice i prostych instrukcjach. Możemy grać z dziećmi w planszówki wiedzowe uczą np. ekologii, jak w grze Matka Ziemia lub logiki i strategicznego myślenia, tak potrzebnego przy Szachch ( Szachy Wooden Classic ). Dziadek może zostać mentorem młodego szachisty, który jest jeszcze przedszkolakiem.

Autorzy gier starają się tworzyć wersje znanych gier dla młodszych graczy. Dziadkom łatwiej będzie wytłumaczyć zasady i chętnie sięgną po nowe tytuły, uatrakcyjniają najmłodszym czas.

Takimi grami są:

 • Moje małe Everdell , gdzie dorośli marzą o tym, aby znów być dziećmi, a maluchy... bawią się w dorosłych! Dołączcie do nich, aby wspólnie zbierać surowce i zbudować najlepsze niby-miasto w historii!
 • Dobble Access+ to zupełnie nowa wersja gry, w której liczą się spostrzegawczość i refleks. Dzięki większym kartom i symbolom każdy może wziąć udział w wyzwaniu!
 • Wspólnie mogą pograć w gry traktujące o emocjach ( Feluś i Gucio grają w emocje ), Pucio. Logopedyczne memo języczkowe ćwiczące ładną dykcję czy w bingo pełne emocji Zingo
 • Ubongo Shimo
 • Ubongo Shimo ” to najnowsza rodzinna gra Grzegorza Rejchtmana, twórcy bestsellerowej serii „Ubongo”. Tym razem wszyscy gracze będą starali się jak najszybciej ułożyć na swoich kartach wzór tak, aby nie zasłonić wskazanych pól specjalnych. Cztery poziomy trudności umożliwiają dostosowanie gry do wieku i doświadczenia graczy.
 • Pędzące żółwie Extreme - W extremalnej wersji hitu „ Pędzące żółwie ” gracze znajdą nowe turbododatki, które powodują, że szybkość jest naprawdę zawrotna. Wszystkie żółwie dostały kaski i gogle! Bezpieczeństwo naszych małych zawodników to podstawa!
 • Zingo to rozszerzona wersja klasycznej gry "Bingo” w interaktywnej formie. Gracze muszą cierpliwie czekać na swoją kolej, by móc przesunąć Zingera i przesunąć nowe płytki. Pierwszy gracz, któremu uda się zakryć wszystkie płytki, krzyczy "Zingo"!, tym samym wygrywając.  
 • RUDY . Sprytna gra pamięciowa, w której musisz się wykazać lisim sprytem, dobra pamięcią i spostrzegawczością! Oglądaj uważnie różne gatunki zwierząt w środowisku i staraj się je zapamiętywać, by zdobywać punkty za prawidłowe szacunki.
 • Wielki straszny potwór . Gracze rysują najstraszniejszego potwora, rzucając kośćmi i starając się przekroczyć skalę Strachomierza i wygrać.
 • Touch it! Dotknij i zgadnij . Czy to panda, lemur, łoś a może miś koala? W tej grze gracz musi jak najszybciej odgadnąć, które z czterech zwierząt widocznych na awersie, kryje się po drugiej stronie karty wykorzystując do tego wyłącznie zmysł dotyku! Jak to możliwe? Kontur i charakterystyczne elementy ilustracji znajdującej się na rewersie pokryto specjalnym lakierem 3D! Doskonała i oryginalna zabawa dla osób w każdym wieku i fanów uroczych zwierzątek

Zestawy artystyczne i kreatywne

Warto sięgnąć też po zastaw kreatywne. Z dziadkami, którzy mają więcej cierpliwości, łatwiej będzie zrobić zielnik ( Zestaw kreatywny z użyciem prasy do kwiatów Janod ), przygotować piękną dekorację z użyciem tamborka ( Tamborek z filcowym obrazkiem Janod.html ), nauczyć się szycia na maszynie ze specjalnymi zabezpieczeniami dla dzieci od 8 lat ( Maszyna do szycia dla dzieci Łucznik Lena 2019 i Mini Blue ). Maszyny do szycia Łucznik obecne są w polskich domach od blisko stu lat, a sama marka Łucznik stała się w Polsce synonimem szycia w domu. Ubrania możemy uszyć dla swojej lalki Lullu Dolls . Ma ona ok 40 cm wzrostu, jej włosy wykonane są z z naturalnego włosia Alpaki. Konstrukcja lalki stworzona z połączonych ze sobą plastikowych elementów i wbudowana w ciało lalki, przypominająca w zachowaniu szkielet ludzki.
Warto tez wspólnie zaopiekować się chorym Misiem pacjentem. Przykleić mu plaster na zranione miejsce, dużo tulić u uczyć się empatii.

Zabawki konstrukcyjne

Układanie ich sprawi ogromną przyjemność zarówno dziadkom, jaki wnukom. Wybór rodzajów zabawy jest wieka:

 • Model lokomotywy z klocków w skali 1:35 oprócz szczegółowo odwzorowanych detali takich jak: symbole, numeracja i oznaczenia, posiada dodatkowe, liczne nadruki “zegarów” wewnątrz maszynowni lokomotywy ( DR BR 52/TY2 Steam Locomotive ).
 • Samochodu w dużej skali 1:12 z wykorzystaniem ponad 2200 elementów ( Citroen DS 19 ) z klocków.
 • Model znanej budowli z klocków z cegły ( Brick Trick Travel - Tower Bridge )
 • Kulodrom Trestle Tracks to wyjątkowy  labirynt dla kulek napędzanych przez poszerzające się tory,  jest innowacyjną zabawką, która rozwija umiejętności myślenia przestrzennego, kreatywność, umiejętności inżynierskie oraz rozwiązywania problemów.
 • A może wykonać jeden z bezpiecznych eksperymentów naukowych z zestawów Liściani od Dante.
 • Klocki Micro Waffle Marioinex to nie tylko zabawka, to narzędzie kreatywności, które pozwala na nieograniczone możliwości. Precyzyjnie wykonane, gwarantują idealne połączenia, dzięki czemu tworzone konstrukcje są stabilne i długo zachowują swój kształt.

Gry z efektem W0W!

Warto sięgnąć, bo aktywne gry, które kryją w sobie coś wyjątkowego i zapewniają dynamiczna zabawę przeplatana salwami śmiechu:

 • Klask 4 - Traf pomarańczową kulką do bramek przeciwników, unikając przeszkód rozmieszczonych wokół. W grze nie ma tur – możecie się poruszać w dowolnym momencie. Swoje młoteczki poruszacie za pomocą magnesów umieszczonych pod planszą.
 • Gra zręcznościowa Łowienie ryb 3+, Janod , gdzie dziobami trzeba złowić magnetyczne rybki z rzeki, bez używania rąk.
 • Ross, The Boss - Zwinny, zasilany bateryjnie mops Ross broni swojego terytorium z całych sił. Jeśli zobaczy kota, rzuca się na nim w pościg. Jeśli uderzy w słupek ogrodzenia, kot odleci wysokim łukiem! 
 • Gra planszowa La Cucaracha – edycja na 10-te urodziny. W grze poprowadzicie świecącego w ciemnościach karalucha do swojej pułapki. Ruchomy karaluch zasuwa jak szalony.

Życzę Wam wspaniałej zabawy