Reklama

Wśród wyróżnionych znalazły się gry uczące analitycznego myślenia Zgadnij która krówka? od MOKOPICO czy Art Gallery od Piatnik, gdzie gracze wcielają się w rolę przewodników szukających najlepszej trasy przez wystawę w Galerii Sztuki. Najmłodszym spodobała się PrzytulaSówka Nally od AGS92 . To muzyczna zabawka z Bluetooth, dzięki któremu odtworzy nagrany wcześniej głos mamy czytającej bajki lub śpiewającej kołysanki, albo ulubioną muzykę ze Spotify lub YT.

Wyróżnione gry to świetne propozycje na gwiazdkowe prezenty, nie tylko dla dzieci. Wśród nich  

Kotełki , gra z serii Smart Games do IUVI Games, czyli indywidualne rozwiązywanie zadań logicznych z ciągle zwiększającym się poziomem trudności. Wyróżnienie w konkursie Zabawka Roku 2023 trafiło także do gry Alicja w Krainie Czarów od Granny. To bajkowa rozgrywka w zbieranie największej liczby ciasteczek na przyjęcie u Szalonego Kapelusznika. Na tę Gwiazdkę powracają Pędzące żółwie EXTREME od Story House Egmont . To zmagania 6 żółwi na dłuższej trasie do sałaty, wędrówce pełnej zaskakujących niespodzianek przygotowanych przez złośliwe krety.

W Art Gallery wydanej przez Piatnik, gracze wcielają się w rolę przewodników szukających najlepszej trasy przez wystawę w Galerii Sztuki. Jest to gra rodzinna, w której poznamy czterdzieści osiem najsłynniejszych obrazów z różnych zakątków świata. Matematykę poćwiczymy z Licz dobrze, bobrze! Gra matematyczna od Kapitana Nauki. Przedszkolaki nauczą się liczenia w zakresie 1–20 oraz umiejętności logicznego myślenia. Z kolei drewniana gra logiczna Zgadnij która krówka? od MOKOPICO pozwoli na naukę analitycznego myślenia dzieci nawet najmłodsze dzieci.

Jury wyróżniło Tajemnicę w 5 minut od Rebel. To dedukcyjna gra dla całej rodziny. Pozwala w doskonałej atmosferze ćwiczyć spostrzegawczość i skuteczną komunikację, angażując graczy w emocjonującą zabawę. A na wieczór pełen śmiechu, śpiewu, tańca przyda się wyróżniony Hitster od TM Toys. To gra towarzyska, która sprawdza się jeśli dobrze znasz ponad 300 największych hitów muzycznych z ostatnich 100 lat.

Na koncentrację w długie jesienne wieczory – wyróżnione Klocki Micro Waffle: Papuga, Piesek i Kucyk od Marioinex. Można układać je jak puzzle, tworząc barwne układanki. Po zabawie można je schować do wygodnie zamykanej torebki strunowej. A także Wood Craft Junior od Trefla. To seria drewnianych, starannie wykonanych puzzli dla dzieci. Każda układanka podzielona jest na 50 elementów o nieregularnych kształtach, które łatwo się łączą ukazując ulubionego bohatera z licencji.

Gwiazdkowym hitem z pewnością stanie się Interaktywne pióro edukacyjne Alilo D3C . Wspiera dziecko w nauce języka angielskiego w naturalny i angażujący sposób. Umożliwia interakcje utrwalające słownictwo, ćwiczące rozumienie mowy i rozwija zdolności komunikacyjne. A zabawka dla najmłodszych odkrywców  - Magiczny pojemnik Taf Toys od Bertoni Polska rozwija inteligencję emocjonalną i wyobraźnię, uczy kolorów i liczenia.

Rekomendacją na sezon karnawałowy będą kunsztownie wykonane kostiumy dla dziewczynek i chłopców Souza! od Solution Baby Care. Bajkowe stroje wyróżniły się w konkursie, teraz czas na bale przebierańców.