Reklama

Granie w gry przez starsze osoby przynosi wiele korzyści, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Dobre dla umysłu i świetne na spędzanie czasu z rodziną będą klasyki, takie jak: domino, szachy, scrabble, czy warcaby, ale są też nowsze gry z ciekawą rozgrywką i prostymi zasadami. Poprawią zdolności poznawcze angażując umysł, a trenowanie lepszej pamięci, koncentracji i zdolności rozwiązywania problemów ważne są w każdym wieku.

Razem z Dziadkami możemy porozmawiać o tym Jak to wtedy było? Gra zawiera karty z fotografiami retro, które w zabawny sposób, na zasadzie skojarzeń zachęcają do opowieści. 

A może wspólnie odtworzymy Drzewo rodowe naszej rodziny . Ten pięknie wydany, ciekawie opracowany album, umożliwia utrwalenie najpiękniejszych, rodzinnych wspomnień.

Mozaiki i logiczne układanki

Idealne dla osób lubiących łamigłówki i zagadki logiczne, pomagają trenować umysł i cierpliwość.

Mexican Train to domino, ale inacze. Budujemy własną trasę pociągu bądź dokładamy kostki domina do pociągu meksykańskiego. Jeśli pozbędziesz się wszystkich kostek, nim uczynią to pozostali gracze, zwyciężysz.

Domino drewniane Trojkaty BS Toys to popularna gra w innym wydaniu. Gdy drewniane płytki domina w kształcie trójkąta dopasowujecie je kolorami, powstaną przepiękne kształty i wzory.

Gra Honeycombs to plastry miodu. Dokładamy te sześciokątne płytki zgodnie z umieszczonymi na nich wzorami.

W grze Blokus Trigon każdy złożony z trójkątów element, który położysz na planszy, musi stykać się z innym tego samego koloru, ale wyłącznie rogami! Te mogą być zwrócone we wszystkich kierunkach, więc Twoja strategia będzie ciągle ewoluować. Celem gry jest umieszczenie na planszy jak największej liczby elementów, a przy okazji można blokować przeciwnika.

Układanki logiczne 3D

Gry mogą być źródłem radości i relaksu, a także pomagają w radzeniu sobie ze stresem i depresją.

W Ubongo 3D gracze jak najszybciej starają rozwiązywać łamigłówki. Jednak tym razem zabawa wkracza w trzeci wymiar – dzięki przestrzennym klockom. Jeszcze więcej główkowania i emocji! To idealna gra rodzinna – jest szybka i ma bardzo proste zasady. Cztery poziomy trudności umożliwiają dopasowanie gry do wieku i doświadczenia graczy.  

Dopasuj, Układaj i Twórz to zasady nowej gry Rubik Cube it . Trzy poziomy trudności i zadania na kartach umożliwiają rozgrywkę dla 1 lub 2 graczy.

Dzięki trójwymiarowej układance Między półkami  uporządkuj książki na regale, poćwiczysz wyobraźnię przestrzenną i planowanie.

IQ Mini teraz w wersji XXL ! Stwórz zadanie przesuwając blokady a następnie dopasuj 6 elementów do planszy. Wymyślaj wyzwania dla siebie, przyjaciół i rodziny. Odkryj rozwiązania, podpowiedzi jeszcze więcej zadań online! Czy jesteś gotowy podjąć się rozwiązywania zadań w wersji XXL?

Krzyżówki i sudoku

Rozgrywki słowne utrzymają umysł w dobrej kondycji, można dostosować poziom trudności do poziomu wiedzy graczy.

Miłośników krzyżówek mogą przenieść swoją pasję na Słowna Gra Planszową Szarada .

W nowej wersji klasycznej gry słownej Scrabble Pułapki możesz zastawiać pułapki, aby sabotować przeciwników. Fanów Scrabble można obdarować przepiękną edycją gry wydaną na 75-lecie. Miłośnicy podróży mogą zagrać w karcianą wersję gry – Scrabble Karty .

Puzzle

Układanie puzzli jest relaksujące i może być świetnym sposobem na poprawę zdolności koncentracji i cierpliwości. Możemy wspólnie układać pięknie wykonane puzzle, które zaprojektowali plastycy i malarze.

Puzzle Wasgij oferują coś innego niż tradycyjne puzzle. Nie układaj tego, co widzisz, użyj swojej wyobraźni i układaj to, co wydarzy się w przyszłości! Aby się tego dowiedzieć, należy użyć wyobraźni! Wszystkie zestawy mają po 1000 elementów.

Z zestawem Puzzlove Miasto Warszawa (1000 elementów) w Warszawie wszystko dobrze się układa.

Czy można zmieścić całe miasto na jednej ilustracji? Na pewno dużą część! Podjęliśmy wyzwanie, puściliśmy wodze fantazji i nieco zakrzywiliśmy czasoprzestrzeń (czy widzicie, co się zmieniło?). W efekcie powstała piękna i pełna rzeczywistych, historycznych i baśniowych szczegółów ilustracja. Zobacz, jak wspaniała i ciekawa jest nasza stolica i wybierz się na wycieczkę przy najbliższej okazji

Gry pamięciowe i przygodowe

Udaj się w podróż po baśniowych krainach razem z grą Sowy . Gracze podróżują i odwiedzają krainy pełne sów. Każdy chce, aby jego podróż trwała jak najdłużej i aby zakończyła się w krainie z dużą liczbą sów. Po drodze gracze spotkają koty, kruki i króliki. Zwierzęta te mogą im pomóc w podróży… lub bardzo ją utrudnić!

Piękne ilustracje na kartach przedstawiają niezwykłe sowie krainy. Niektóre sowy przybierają zaskakujące formy i trzeba wytężyć wzrok, aby je dostrzec. 

Przenieś się do pięknego świata Rafy Koralowej ! Druga gra z serii "Ekosystem" – każda z nich ma inne zasady! Tworzycie rafy koralowe pełne ryb, krabów i ośmiornic. Musicie pamiętać o 3 grupach łańcucha pokarmowego i zależnościach między nimi. Wygracie, jeśli stworzycie najlepiej działający ekosystem!

Gra rodzinna Jumanji odkryje przed Wami przerażającą Dżunglę.  Rzuć ośmioboczną kostką, aby sprawdzić, co Cię czeka! Odkrywaj karty niebezpieczeństwa, używaj dekodera, aby odczytać tajną wiadomość i spróbuj uratować się przed końcem świata! Wszyscy gracze ścigają się z czasem, aby przeżyć. Jeśli pola końca świata wypełnią się, dżungla pokona ciebie i twoich współgraczy - wszyscy przegrywacie. Jeśli pierwszy dotrzesz do centrum planszy, krzyknij "Jumanji!" i wygraj.

Rodzinnie możecie wybrać się na wyprawę Śladami Darwina . To prosta i przyjemna gra rodzinna oparta o zbieranie zestawów kafelków. Podczas zabawy wcielacie się w młodych przyrodników, którzy właśnie weszli na pokład okrętu Beagle. Wyruszacie na wyprawę, w trakcie której będziecie badać różne gatunki zwierząt, eksplorować teren i sporządzać mapy, publikować swoje odkrycia i formułować teorie. Każdy dąży do tego, aby zdobyć więcej punktów zwycięstwa niż rywale, czyli mieć największy wkład w powstanie dzieła Darwina!

Gry liczbowe

Liczby w rozumie to matematyczna krzyżówka przeznaczona jest dla 2-4 graczy, lub zespołów. Celem gry jest zdobywanie punktów za układane na planszy działania matematyczne.

W grze Rummikub wygrasz, jeśli najszybciej wyłożysz na stół wszystkie kostki ze swojej tabliczki.

Wojna Junior to gra karciana dla małych i dużych. Znajdziecie w niej 8 wariantów rozgrywki. Wygrywa najlepszy strateg i szczęściarz.

Gry wiedzowe i Quizy

Mechanika rozgrywki powoduje, że zabłysną nie tylko znawcy wiedzy encyklopedycznej. W trakcie gry wszyscy nauczymy się czegoś ciekawego.

Tactic wydał gry, w których przepytamy się z wiedzy i sprawdzimy swoją pamięć.

Quizie Zwierzęta świata będziecie odpowiadać na pytania i umieszczać na odpowiednich kontynentach. Najlepszy wygra!

W grze Wszystkie Państwa Świata przypisujemy flagi państwom, a następnie odgadujemy ich stolice. Aby wygrać, należy zdobyć flagi państw z każdego kontynentu.

Podręczniki pełne są osób, które zapisały się złotymi zgłoskami na kartach historii. Sławy Świata to gra, która przedstawia ważne postaci, ich odkrycia i wynalazki – od automobilu, aż po antybiotyk. Gracze otrzymują punkty za ich rozpoznanie i poprawne odpowiedzi na fascynujące pytania.