Reklama

Warto skupić się na uniwersalnych i bezpiecznych opcjach. Dzieci w listach do Świętego Mikołaja proszą o zabawki elektroniczne, interaktywne, zestawy kreatywne, chcą robić eksperymenty, układać klocki i kulodromy czy tulić pluszaki.

Zobaczcie kilka moich propozycji:

Zabawki elektroniczne:

Poruszają się, wydają dźwięki, a najważniejsze wchodzą w interakcję z najmłodszymi.

Pojazd elektryczny dziecięcy motocykl XRIDER Cruiser 12 Manta wydaje realistyczny dźwięk silnika, ma pulsujące światło tłoków i trzy tryby prędkości (8/12/16 km/h). Z hamulcem bębnowym, pompowanymi kołami 12" i mocną baterią, zapewniającą jazdę na odległość do 12 km. Uwaga puszcza „parowy” dym.

Smartwatch dziecięcy Manta Junior Joy 4G . Pozwala na telefoniczny kontakt z rodzicem, liczenie kroków oraz bezpieczną lokalizację dziecka. Dzięki temu dzieci i nastolatki mają szanse na większą samodzielność w podróżach do szkoły czy zabawach poza domem.

Zabawki edukacyjne z elektroniką

Niektóre zabawki łączą w sobie elementy edukacyjne z technologią, ucząc dzieci alfabetu, matematyki czy inżynierii. Dzieci marzą o takich zabawkach. To mogą być lalki, zwierzątka czy roboty, które reagują na działania dziecka. Mogą wydawać dźwięki, poruszać się, reagować na dotyk czy ruch. Możemy zaplanować ich trasy, ucząc się przy okazji logicznego myślenia i podstaw programowania.

Lisciani Hi Tech Moja Lampka Edukacyjna do Dante to interaktywne urządzenie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które nauczy alfabetu, cyfr, logiki i języka angielskiego.

Interaktywne pióro edukacyjne Alilo D3C . Wspiera dziecko w nauce języka angielskiego w naturalny i angażujący sposób. Wzbogaca słownictwo, ćwiczy rozumienie mowy i rozwija zdolności komunikacyjne.

Interaktywna mapa edukacyjna MundiMap od ARTGLOB to interesujący przewodnik po świecie. Pomoże dzieciom zdobyć wiedzę o społeczeństwach z różnych kontynentów, a także nauczyć się geografii i przyrody.

Nowy Ozobot Bit Plus od EduSense SA. zaprasza do nauki programowania i edukacji STEAM. W zestawie są też puzzle i gra Code the Globe, która pomaga w nauce logicznego myślenia, tworzenia algorytmów, a także ćwiczy pamięć i koncentrację.

Gry planszowe:

Wybierzcie grę dostosowaną do wieku dziecka, która pozwoli na rozgrywkę indywidualną oraz zapewniającą świetna zabawę całej rodzinie. Możecie sięgnąć po dynamiczną – nowoczesną rozgrywkę lub edukacyjną.

Gra strategiczna Orbito FlexiQ od Toyki ćwiczy spostrzegawczość oraz elastyczność poznawczą graczy.

W Art Gallery wydanej przez Piatnik, gracze wcielają się w rolę przewodników szukających najlepszej trasy przez wystawę w Galerii Sztuki. Jest to gra rodzinna, w której poznamy czterdzieści osiem najsłynniejszych obrazów z różnych zakątków świata. Matematykę poćwiczymy z Licz dobrze, bobrze! Przedszkolaki nauczą się liczenia w zakresie 1–20 oraz umiejętności logicznego myślenia.  

Pędzące żółwie EXTREME od Story House Egmont to wyścig 6 żółwi na dłuższej trasie do sałaty, wędrówce pełnej zaskakujących niespodzianek przygotowanych przez złośliwe krety.

Tajemnica w 5 minut od Rebel to dedukcyjna gra dla całej rodziny. Pozwala w doskonałej atmosferze ćwiczyć spostrzegawczość i skuteczną komunikację, angażując graczy w emocjonującą zabawę.

Zestaw do eksperymentów naukowych

Dla starszych dzieci, zdobywanie wiedzy poprzez zestaw do przeprowadzania prostych eksperymentów naukowych może być fascynujący. Zestawy do samodzielnego eksperymentowania: Kolorowa Erupcja, Super Glutek, Puszysta Frajda, Wesoły Glutek od Krainy Eksperymentów zawierają bezpieczne składniki i przyrządy laboratoryjne pomogą zaspokoić naturalną potrzebę dzieci do odkrywania świata. A przy tym przybliżą im niektóre prawa fizyki i chemii.  

 

Zabawki konstrukcyjne i klocki

Zestaw konstrukcyjny z figurkami Lola i Lo Grapat od Lefleo.pl zainspiruje dzieci do nauki o kolorach, kształtach i wzorach, a także do sortowania, klasyfikowania i liczenia elementów. Klocki magnetyczne Clixo od Nefere są bardzo elastyczne pozwalają na nieograniczoną ilość kombinacji, budowli, konstrukcji. Ich silne magnesy z łatwością się przyczepiają, a cienki i elastyczny materiał z jakiego są wykonane wygina się tworząc oryginalne kształty. Świecący kulodrom z klocków magnetycznych Cleverclixx od Lefleo.pl. To zabawka rozwijająca umiejętności rozwiązywania problemów, zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną. Kulodrom Trestle Tracks  od QElements. To system przezroczystych sześcianów - elementów konstrukcyjnych, oraz płaskich, kolorowych torów, które połączone ze sobą tworzą hipnotyzujący tor dla kulek.

Zestawy kreatywne

Totalny hit, Avatar Studio Manga Maped Creativ   ma podświetlaną tablicę do tworzenia własnych grafik. Świetna zabawa również dla tych, którzy nie potrafią rysować, ponieważ zawiera szablony do tworzenia unikalnych kombinacji portretu, który można ozdabiać i stylizować.  

Lalki Rainbow High Color&Create MGA Entertainment Poland można pokolorować zmywalnymi flamastrami, pobawić się we fryzjera oraz dzięki dodatkom modowym wystylizować. Potem wystarczy ją umyć i wysuszyć, aby zacząć zabawę od nowa. A dla najmłodszych COLOResca Zestaw Malucha . To naturalne kredki i farby dla najmłodszych.

Dla maluchów  

Najmłodszych zachwycą zabawki, które oprócz funkcji przytulanki wydają z siebie delikatne dźwięki i świecą.

Szumiący miś 5w1 czeka, żeby utulić do snu maluszka. Ma  miękki, przytulny brzuszek  i wielką moc usypiania! Szybko stanie się pierwszym przyjacielem dziecka i pomocnikiem rodziców.  

Dźwięk Szumisia przypomina maluszkom szumy z brzuszka mamy. To, dlatego tak lubią przy nich zasypiać - czują się bezpiecznie, wyciszają i odpływają w krainę snów.  

Ingenuity, PrzytulaSówka Nally to muzyczna zabawka z Bluetooth, dzięki któremu odtworzy nagrany wcześniej głos mamy czytającej bajki lub śpiewającej kołysanki, albo ulubioną muzykę ze Spotify lub YT.

Miękka przytulanka Chicco Kotek Mruczek wykonana z przyjemnego w dotyku materiału. Zabawka sprzyja relaksowi dziecka dzięki uspokajającym dźwiękom (odgłosom mruczenia na częstotliwości dobrej dla zdrowia oraz muzyce klasycznej) i rytmicznemu ruchowi.

Cześć, maluszku! Paka niemowlaka , to zestaw dla maluszka i rodziców, który pozwoli wspierać rozwój dziecka oraz zebrać fotograficzne pamiątki najważniejszych chwil z pierwszego roku.