Reklama

Młodzi naukowcy z ogromnym zapałem zabiorą się za przeprowadzanie doświadczeń. Party Box Mały Inżynier , to 6-osobowy zestaw z eksperymentami dla dzieci w wieku 7-11 lat. Idealny na prezent, a także na urodzinową atrakcje dla gości i jubilata. Innowacją rozwiązania jest dodanie rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której uczestnicy zabawy mogą zobaczyć kulę ziemską, czyli największy magnes, w 3D. Wykorzystując komponenty zestawu, dzieci samodzielnie zbudują elektromagnes oraz dzięki kompasowi, przeprowadzą obserwację porównawczą działania wykonanego własnoręcznie urządzenia oraz tradycyjnego magnesu ferrytowego. Poznają podstawowe zagadnienia magnetyzmu, a z ciekawostek wideo dowiedzą się o przykładach zastosowania tej technologii.

Podstaw chemii i tablicy Mendelejewa możemy się nauczyć grając w dwuosobową grę planszową Chemiczny Detektyw . Rozgrywka jest oparta na mechanizmie gry w statki, gdzie planszą jest układ okresowy pierwiastków, a statkami są określone cząsteczki w odpowiednich konfiguracjach. W grze przewidujemy zarówno wariant podstawowy jak i rozszerzony, w którym główną rolę odgrywa strategia

Współczesne zabawki wykorzystują rozwiązania zastosowane np. w robotyce. Dzieci mogą zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności budowania modeli robotów w zestawach kreatywnych. Roboty Kosmos (Chipz, Codix, Ręka Cyborga) składamy samodzielnie niczym zestawy modelarskie, jednocześnie obserwując jak dzięki silniczkom, kołom zębatym i sprytnym rozwiązaniom nasze roboty zaczynają się poruszać i wchodzić w interakcję z otoczeniem. Dzięki tym zestawom można zafascynować się mechaniką.

więcej: www.piatnik.pl/roboty

Roboty VEX to nowoczesne narzędzia do nauki programowania, które wspierają nauczanie przez doświadczanie. Zabawa i nauka z robotami VEX gwarantuje rozwijanie kreatywności, samodzielności i myślenia przyczynowo-skutkowego. Interaktywny, programowalny robot, który przenosi informatykę wprost w ręce dzieci. Używając tabliczki kodującej VEX i magnetycznych kart, można uczyć się programowania z dala od ekranów komputerów czy urządzeń mobilnych. Podstawy programowania to zabawa nawet dla przedszkolaków.

W bezpiecznej zabawie dzieci mają możliwość sprawdzenia jak prąd dociera do domu.

Dzięki zestawowi konstrukcyjnemu Boffin II Mój dom zbudują czujnik światła, ogrzewanie elektryczne, dwupiętrowy dom, wiatrak i inne projekty. Podstawą wszystkich projektów jest podkładka, na którą po prostu wciska się pojedyńcze elementy. W instrukcji jest opisany cel projektu i czego możemy od niego oczekiwać. Po zmontowaniu możecie skontrolować, czy wszystko działa.

Dzięki dostępnym elementom możesz wymyśleć setki dalszych projektów, które nie są opisane w instrukcji lub też łączyć je z częściami i projektami z pozostałych zestawów Boffin. A te rozszerzają możliwości kompletów Boffin I o dalsze setki projektów.

Poznawać kulę ziemską możemy biorąc do ręki mówiące pióro Albik, które odczyta wiele informacji i ciekawostek oprawie 200 krajach świata. Globus z serii czytaj z Albikiem pozwoli poznać nazwę stolicy, liczbę ludności, język, ukształtowanie geograficzne, hymn oraz wiele innych ciekawostek kulturowo-historycznych. Dzięki quizom będą się świetnie bawić i utrwalać wiedzę. Dodatkowo globus ma wbudowane podświetlenie.

A gdyby edukację naszych dzieci przejęły roboty? To możliwe, gdyby na etat zatrudniony został Step . To wyjątkowy i przyjazny mówiący robot edukacyjny, który uczy dzieci do 3-8 lat podstawowych umiejętności w prosty i skuteczny sposób! Nauka przebiega krok po kroku, z poszanowaniem tempa przyswajania informacji przez dziecko. Podczas zabawy dziecko nie tylko poznaje słowa i ciekawostki

W nowoczesnej szkole nauką geografii mogłyby się zaopiekować Atlas i globus Demart zintegrowany w jednym pakiecie. Dają możliwość zarówno pokazania bogatej informacji rozmieszczonej przestrzennie na mapach w większych skalach na mniejszym obszarze, jak i poprawnego przedstawienia obrazu całego świata na kulistym globusie w skali 1:60 000 000.

Globus działa z bezpłatną aplikacją Multi Globe AR, dzięki której w rozszerzonej rzeczywistości zobaczymy na nim: zwierzęta lądowe, zwierzęta morskie, zabytki, dinozaury, przekrój Ziemi, obiekty kosmiczne, układ słoneczny.

Szukacie pomysłu na ciekawe, mądre i rozwijające zabawki – zobaczcie, te wyróżnione w konkursie Zabawka Roku. Będą HITem prezentowym na gwiazdkę.