Reklama

Chemiczny detektyw jest planszową grą edukacyjną zaprojektowaną przez aktywnego naukowca, edukatora, nauczyciela akademickiego, korepetytora, rodzica i entuzjastę nauki przez zabawę. Jest to gra bazująca na metodzie game-based learning, czyli nauce poprzez granie. Nie trzeba znać chemii, żeby zagrać w naszą grę, wystarczy umieć czytać! Chemiczny detektyw to gra dwuosobowa, bazująca na mechanice gry w popularne niegdyś statki. Jest to świetna alternatywa dla popularnej wersji gry w statki, która jest mniej znana wśród dzisiejszej młodzieży i dzieci. Statkami w naszej grze są magnetyczne cząsteczki o ciekawych kształtach geometrycznych, a gra odbywa się na magnetycznej planszy układu okresowego pierwiastków.

Gra polecana jest dla dzieci w wieku 10+, ze względu na zastosowanie strategii i zasad zaawansowanych. Jednak, nawet młodsi gracze potrafiący czytać mogą się przy niej świetnie bawić, zaznajamiając się przy okazji z układem okresowym pierwiastków. Większość dorosłych może sobie przypomnieć układ okresowy, a nawet poznać jego wersję zaktualizowaną.

Zasady zaawansowane wprowadzają nowe pojęcia oraz dużo ciekawszą rozgrywkę, w której liczy się przede wszystkim strategia ułożenia cząsteczek. Gra jest objęta patronatem MENSA Polska, Akademii Nauki, Fundacji Uniwersytetu Dzieci oraz Szkoły Niepublicznej O!MEGA w Poznaniu. Wydana jest przez młode Wydawnictwo Science Boards, które produkuje edukacyjne gry planszowe bazujące na metodzie game-based learning z dziedzin chemii, fizyki, biologii, geografii, czy przyrody. Jest to pierwsze w Polsce wydawnictwo gier planszowych nastawionych na ten konkretny wachlarz dziedzin naukowych.

Zmień się w naukowego detektywa i pomóż Profesorowi Mendelejewowi rozwiązać problem zniknięcia cząsteczek.

Profesor Dmitrij Mendelejew to światowej sławy naukowiec, który w XIX wieku zrewolucjonizował oblicze dotychczasowej wiedzy na temat pierwiastków chemicznych. Stworzył tabelę zwaną od jego nazwiska tablicą Mendelejewa (układ okresowy), która szereguje pierwiastki według ich masy atomowej. Dzięki temu osiągnięciu udało się odkryć wiele nowych pierwiastków, a później także innych molekuł i cząsteczek.

Profesor ma jednak poważny kłopot. Podczas pracy w jego laboratorium zaginęło kilka cząsteczek, które są mu niezbędne do dalszych badań. Jeżeli ich nie odnajdzie, nie będzie mógł kontynuować pracy. Wykorzystaj układ okresowy jako mapę i znajdź zagubione cząsteczki!

Tylko Ty możesz mu pomóc! Musisz się spieszyć zanim dojdzie do rozpadu pierwiastków promieniotwórczych.

Wykorzystaj do tego celu stworzoną przez Profesora tablicę. Umiejętności zdobyte podczas zabawy pomogą w nauce chemii, szybszym rozwiązywaniu zadań dzięki znajomości rozmieszczenia pierwiastków w tabeli Mendelejewa.

Gra pozwala rozwinąć logiczne i strategiczne myślenie oraz opanowanie nazewnictwa oraz skrótów pierwiastków.

Zastosowana metoda game-based learning pozwala na mimowolną naukę bez konieczności przyswajania wiedzy pamięciowej. Gra została również przetestowana na dzieciach ze stwierdzonym spektrum autyzmu, dzięki czemu jesteśmy przekonani, że nasz produkt może pomóc dzieciom ze specjalnymi potrzebami.

Istnieją również wersje gry chemiczny detektyw dla placówek edukacyjnych, do wykorzystania w klasie, na zajęciach, w świetlicach, czy wydarzeniach naukowych, dla większej ilości dzieci. Na stronie sklepu można znaleźć gotowe scenariusze lekcji, w trzech wariantach do ściągnięcia za darmo.

więcej: https://scienceboards.pl/produkt/chemiczny-detektyw/