Reklama

eria Lola i Lo Grapat zainspiruje do nauki o kolorach, kształtach i wzorach, a także do sortowania, klasyfikowania i liczenia elementów. Dzięki figurkom znajdującym się w zestawach to także świetna baza do tworzenia własnych opowieści i narracji.

Lola i Lo składają się z czterech rodzajów kształtów cylindrycznych: walców, walców-rurek, walców-kubeczków i figurek z oczami w 3 rozmiarach. Elementy te można łączyć na różne sposoby, takie jak układanie na sobie, wkładanie jedne w drugie, nawlekanie, ukrywanie i tworzenie małych światów. Lola i Lo dostosowują się do wieku, zainteresowań i potrzeb dziecka. Można je wykorzystywać do różnych rodzajów zabaw, takich jak zabawy symboliczne, konstrukcje, zabawy sensoryczne i rozwijające myślenie logiczno-matematyczne. Dzieci mogą używać elementów z zestawów, lub dodać do nich inne przedmioty ze swojego otoczenia, aby tworzyć własne scenariusze i opowieści. Lola i Lo zachęcają dzieci do eksploracji, odkrywania i samodzielnego tworzenia w duchu filozofii Waldorfskiej i Montessori.

Zestawy są wykonane ręcznie z drewna bukowego i brzozowego, malowane naturalnymi barwnikami i olejami roślinnymi. Drewno jest gładkie i ciepłe w dotyku, a kolory są żywe i intensywne. Każdy drewniany element jest piękny wizualnie i stymuluje zmysły. Lola to 72 elementowy zestaw zawierający elementy w 12 kolorach, a Lo to zestaw 36 elementowy w 6 kolorach.

Grapat to hiszpańska firma zabawkowa, z Katalonii. Tworzy piękne, zabawki do zabawy otwartej (open-ended play) inspirowane filozofią Waldorfską i Montessori. Twórcom marki towarzyszy przekonanie, że dzieci uczą się najlepiej poprzez zabawę, zabawki powinny być proste i piękne, a ich celem jest przede wszystkim inspirowanie i uwalnianie naturalnej kreatywności najmłodszych.

więcej: https://lefleo.pl/grapat