Reklama

Układanie Mozaiki FantaColor Junior Quercetti stanowi świetne zajęcie dla malucha i rodzica jak również dla samego malucha. Dziecko w łatwy sposób może tworzyć swoje pierwsze kolorowe mozaiki. Układanka dla dzieci zawiera karty wzorów z różnymi ciekawymi projektami graficznymi i realistycznymi – postacie ludzi i zwierząt,  kwiaty. Karty wzorów umieszcza się pod przezroczystą tablicą ( i tu może ale nie musi być potrzebna pomoc rodzica) na której dziecko może budować mozaikę.

Elementy/klocki służące do tworzenia mozaik są na tyle duże, że nie stanowią zagrożenia bycia połkniętym co bez wątpienia stanowi o bezpieczeństwie tej zabawki !!!

Dystrybutor: DANTE

Jest to świetna zabawa zarówno dla chłopca jak i dziewczynki pozwalająca na rozwój koordynacji oko – ręka, zdolności motorycznych oraz sprzyja twórczemu myśleniu zwłaszcza, że dzieci bardzo szybko zaczynają tworzyć swoje własne wzory  !!!

Jak kupiłam tę zabawkę dla swojej dwuletniej córeczki, ale mój starszy synek bardzo chętnie towarzyszy siostrze w zabawie. Mozaika ta jest dla nich na tyle atrakcyjna, że często po nią sięgają więc nie pokrywa jej kurz na półce !!!

 Zabawka przeznaczona dla dzieci od lat 2.

Mama Uli i Frania

Mozaika FantaColor Baby włoskiej firmy Quercetti jest dla maluchów zabawką bardzo atrakcyjną. Odkąd staliśmy się jej posiadaczami - w układanie bawimy się codziennie, co więcej - mój syn sam przynosi i prowokuje nas rodziców do wspólnej zabawy. Jest ona przeznaczona dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia i ewidentnie producent idealnie wstrzelił się w zainteresowania malców w tym wieku. Ze względu na nieograniczone możliwości w układaniu różnych wzorów posłuży nam pewnie długo.

 

 


FantaColor Baby to przezroczysta tablica z plastikowymi wypustkami, pod którą umieszczamy planszę z wybranym wzorem (6 kart), a następnie tworzymy mozaikę za pomocą kolorowych kołeczków (24 szt.). Zestaw stanowi świetne podłoże do nauki kolorów poprzez zabawę, wspomaga rozwój motoryczny i koordynację. Zabawka wydaje się być trwała, zaliczyła kilka lądowań i zdeptań, z czego wyszła zupełnie bez szwanku. Minusem jest fakt, że plansze
wykonane są z miękkiego papieru. Z mojego punktu widzenia mógłby on być kartonowy - tym bardziej, że zestaw składa się w poręczną walizeczkę i jest na to miejsce. Mój maluch raczej nie drze - jednak może uszkodzić karty przypadkowo.

 

 

Drugim elementem, który ewentualnie mógłby nie spełnić oczekiwań - jest sposób mocowania kołeczków. Nakłada się je, ale nie
przytwierdza, czyli gdy maluch zechce sprawdzić co jest pod spodem planszy - misterną pracę trzeba zaczynać od początku. Maluchy w tym wieku są na tyle silne i sprytne, że spokojnie nałożyłyby klocek tak żeby kliknął i zabawę miałby też przy odczepianiu.
Sama zabawka może być natomiast bodźcem do dalszej kreatywnej zabawy - np.
wspólnego rysowania kolejnych plansz.

parentingowy