Reklama

Organizatorzy największych targów zabawkowych odbywających się co roku w Norymberdze wytypowali 4 przyszłoroczne trendy zabawkowe. Zobacz, co będzie na topie w 2014 roku!

 

Targi w Norymberdze

Targi zabawek Spielwarenmesse, odbywające się co roku w Norymberdze, to jedno z najważniejszych wydarzeń branży zabawkarskiej. Spotykają się na nich zarówno przedstawiciele największych marek oraz przedstawiciele mediów, jak też twórcy oryginalnych firm typu start-up oraz niezależni handlowcy, eksperci i trendsetterzy. To miejsce wymiany cennych doświadczeń, nawiązywania kontaktów handlowych oraz narodzin trendów zabawkowych na nadchodzący rok. Już dzisiaj organizatorzy Spielwarenmesse wytypowali 4 główne trendy, które w przyszłym roku odegrają w branży zabawkarskiej największą rolę. 

Konkurs Zabawka Roku 2013

Reprezentantów wszystkich tych trendów można było znaleźć także wśród finalistów konkursu Zabawka Roku 2013, organizowanego przez portal Zabawkowicz.pl. Konkurs ma na celu wywołanie społecznej dyskusji o znaczeniu zabawy w życiu dziecka oraz wsparcie rodziców podczas poszukiwania wartościowych zabawek. W Jury zasiadły autorytety w zakresie wychowania dzieci, gwiazdy telewizji, dziennikarze oraz mamy, prowadzące najpopularniejsze blogi. Członkiem komisji wybierającej Zabawkę Roku 2013 był także Marek Jankowski, redaktor naczelny czasopisma "Branża Dziecięca", ekspert w dziedzinie zabawek i artykułów dziecięcych, odwiedzający targi branżowe na całym świecie. W tym roku, jako pierwszy z Polaków, znalazł się w gronie osób wskazujących światowe tendencje na targu Spielwarenmesse w Norymberdze. 

Konkurs Zabawka Roku 2013 był wyjątkowy z dwóch powodów. Po pierwsze, ze względu na oryginalną formułę wspólnej rodzinnej zabawy. Jurorzy przyjechali razem ze swoimi dziećmi, więc mogli od razu zobaczyć, czy zgłoszone produkty podobają się najmłodszym. Po drugie: zaskoczyło mnie, że już w pierwszej edycji udało się zebrać tak wiele propozycji, prezentujących tak wysoki poziom. Myślę, że po tak udanym debiucie zgłoszeń będzie jeszcze więcej, a zadanie sędziów będzie jeszcze trudniejsze.

Marek Jankowski
Redaktor Naczelny
"Branża Dziecięca"

 

Zobacz, jakie trendy wytypowali eksperci, oraz którzy finaliści konkursu Zabawka Roku 2013 idealnie się w nie wpasowują.

Retromania

 

Ten trend możemy zauważyć już od jakiegoś czasu, jednak eksperci zapowiadają, że w najbliższym czasie nadal rosnąć będzie w siłę. Na topie będą zabawki, które rodzice kupują dzieciom zwykle z sentymentu – nawiązujące do postaci czy produktów znanym dorosłych z ich własnego dzieciństwa. Trend związany jest również z rosnącą popularnością klasycznych zabawek na licencji.

Retromania to zabawki oraz akcesoria dziecięce budzące pozytywne skojarzenia związane z przeszłością, a jednocześnie podane w atrakcyjnej, odświeżonej wersji, która doskonale sprosta współczesnym wyzwaniom. To także zupełnie nowe produkty, w których wykorzystany zostanie retro design.

 

Klocki Peace&Love (Wooden Story)

Klocki stworzone z różnych gatunków drewna o unikalnej fakturze i odcieniach. Wygrawerowane na nich napisy np. peace, love, truth oraz freedom zachęcają do ograniczonej tylko wyobraźnią zabawy i zainspirowania się pięknymi wartościami. Wysoka jakość i wyjątkowy design sprawiają, że stanowią także element dekoracyjny.

więcej o produkcie

Seria figurek Kultowi Bohaterowie Pokoleń (Tisso Toys)

Tisso Toys to seria pięknych, ręcznie malowanych figurek, przedstawiających bohaterów bajek, które pokochało wiele pokoleń dzieci i dorosłych. Bolek i Lolek, Reksio, Koziołek Matołek, Wilk i Zając, Baltazar Gąbka... Każdy znajdzie wśród nich swoje ulubione postaci z dzieciństwa. Staranne wykonanie i wysoka jakość sprawiają, że figurki bez trudu sprostają wyzwaniom stawianym przez nasze dzieci.

więcej o produkcie

Fit4Life

 

Współcześni rodzice są coraz bardziej świadomi tego, jak ogromny wpływ na rozwój dzieci ma dobór odpowiednich zabawek. Pragną jak najlepiej przygotować ich do życia, dlatego wybierają zabawki edukacyjne, dzięki którym maluchy zdobywają nowe umiejętności. Fit4Life to trend, w którym stawia się na zabawki, dzięki którym dzieci w naturalny i przyjemny sposób zdobywać będą takie właśnie praktyczne umiejętności, niezbędne w dorosłym życiu.

Zabawa w gotowanie, majsterkowanie, szycie czy ogrodnictwo to gwarancja, że w przyszłości maluch poradzi sobie w różnych codziennych sytuacjach. 

 

Budowle z cegiełek ceramicznych Teifoc (EC elements)

Ta wyjątkowa zabawka konstrukcyjna pozwala na tworzenie niezwykłych budowli, za pomocą ceramicznych cegiełek, rozcieńczanego wodą cementu oraz innych przydatnych akcesoriów. Świetny trening wyobraźni przestrzennej i zdolności manualnych, a także spełnienie marzeń o wybudowaniu prawdziwego domu - w wersji mini. Cegiełki nadają się do wielokrotnego użytku - wystarczy rozpuścić cement za pomocą wody.

więcej o produkcie

Zestaw do tworzenia biżuterii Pop-Arty! (B.est Toys Polska)

Genialny zestaw koralików oraz akcesoriów, które pozwalają stworzyć z nich niepowtarzalne bransoletki, pierścionki czy naszyjniki. Idealny trening kreatywności i okazja do wykazania się zdolnościami artystycznymi. Unikalne, wolne od szkodliwych czynników elementy stymulują sensorycznie, a gotowa biżuteria z pewnością stanie się hitem na niejednej dziecięcej imprezie.

więcej o produkcie

Mini is King

 

Miniaturowe zabawki mają stać się prawdziwym przebojem nadchodzącego roku. Dotyczy to zarówno minifigurek, które dziecko może zabrać ze sobą wszędzie, jak również kieszonkowych wersji popularnych gier, doskonale sprawdzających się na przykład w podróży. Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach mobilność jest niezwykle ważną cechą – nowe zabawki robią wszystko, aby sprostać temu wyzwaniu.

Zabawki w wersji mini udowadniają, że „małe jest piękne” i pozwala cieszyć się rozrywką na najwyższym poziomie, nawet w warunkach ograniczonej przestrzeni czy podczas podróży. 

 

Roboty Nano Hexbug (Libra)

Miniaturowe roboty posiadają po 6 odnóży z każdej strony i mierzą zaledwie około 1 cm długości. Mogą poruszać się za pomocą wibracji, możemy także umieszczać je w specjalnych siedliskach. Łącząc różne zestawy, stworzymy skomplikowaną sieć mostów, przeszkód i przejść, po których będą się one przemieszczać. 

więcej o produkcie

Gra edukacyjna Paluszek (Epideixis)

Ta gra mieści się w jednej ręce dziecka, a stwarza tyle możliwości! Może być wykorzystywana zarówno w domu, jak i w różnych placówkach edukacyjnych. Pomaga rozwijać zdolności manualne, koordynację wzrokowo-ruchową, stymulację i koordynację obu półkul mózgowych oraz rozwój zmysłów.

więcej o produkcie

TechToys

 

Ten trend bazuje na łączeniu tradycyjnych zabawek z nowoczesnymi technologiami, a świata realnego z wirtualnym. To niezwykłe zacieranie się granic sprawia, że zwykła gra w karty może stać się ekscytującym przeżyciem. Tablety, aplikacje dla najmłodszych, zabawki interaktywne… to nie tylko wciągająca rozrywka, lecz także szansa na wspieranie rozwoju oraz edukacji dzieci.

Zaawansowane technologicznie zabawki po prostu musiały znaleźć się w zestawieniu najważniejszych trendów – to właśnie one mogą być nazywane „zabawkami przyszłości”, fascynującymi nie tylko dzieci, lecz również wielu dorosłych.

 

Zabawki interaktywne Vtech (Trefl)

Aparat cyfrowy Kidizoom to proste, intuicyjne w obsłudze urządzenie, stwarzające jednocześnie sporo ciekawych możliwości. Maluchy oprócz robienia zdjęć i kręcenia filmów mogą korzystać z programów do edycji zdjęć czy umożliwiających tworzenie śmiesznych efektów. W serii zabawek interaktywnych znalazł się także smartfonik dla najmłodszych oraz interaktywna owieczka.

więcej o produktach

K'magic interaktywna konsola edukacyjna z kreskówkami K's Kids (Marko)

Interaktywna konsola, która "rośnie razem z dzieckiem" - dzięki możliwości zmiany poziomu trudności, nadaje się dla maluchów w wieku od 0 do 6 lat. Pomaga poznać odgłosy natury, muzykę, cyfry i litery, a także podstawy języka angielskiego. Dzięki atrakcyjnym kreskówkom konsola wpływa pozytywnie na rozwój emocjonalno-społeczny dziecka.

więcej o produkcie