Reklama


Każde dziecko może być małym twórcą, wystarczy zapewnić mu dostęp do odpowiednich materiałów, które pozwolą mu rozwinąć skrzydła. Zobacz pomysły na artystyczne zabawy na deszczowe dni.

 

Wykorzystujmy różne techniki

Kredki, flamastry, plastelina… Korzystało z nich chyba każde dziecko. Kiedy maluch nieco podrośnie, warto zapoznać go z innymi technikami plastycznymi, pozwalającymi na stworzenie niepowtarzalnych dzieł. Otwartość na nowe wyzwania rozwinie jego wyobraźnię i pewność siebie, a manipulowanie małymi elementami będzie świetnym przygotowaniem do nauki pisania. Na rynku znajdziemy zabawki wykorzystujące takie materiały, jak filc, chrupki kukurydziane, a nawet woskowe sznureczki, rozgrzewające się pod wpływem dotyku. Sprawdź, jak piękne prace mogą z nich powstać!

Wydrapywanka Reeves

za pomocą bezpiecznego dłutka odkrywamy piękny wzór i poznajemy nową, ciekawą technikę.

więcej o produkcie

Mozaika PlayMais

skrobia kukurydziana, woda, barwniki spożywcze... Z tych naturalnych i biodegradowalnych składników powstały kreatywne zestawy, pozwalające na dowolne łączenie ze sobą małych, kolorowych chrupek.

więcej o produkcie

Woskowe sznureczki Wikki Stix

  • to kolorowe, woskowe sznureczki, które możemy dowolnie formować i tworzyć niesamowite prace plastyczne. 
  • więcej o produkcie

Uczmy kreatywności

Kreatywność i wyobraźnia przydadzą się nie tylko w codziennym życiu, lecz również podczas nauki czy przyszłej pracy zawodowej. Dzieci są prawdziwymi wulkanami energii oraz nowych pomysłów – warto wykorzystać ten potencjał i pogłębiać go podczas tworzenia prac plastycznych. W realizacji tego zadania pomogą nam kreatywne zabawki, które pozwalają dziecku z prostej bazy (np. kartonowego pudełka) wyczarować piękne, barwne przedmioty. Zamiast narzucać maluchowi sposób wykorzystania zabawki, zostawmy mu wolną rękę i doceńmy efekty jego pracy.

Mon Petit Art zestawy kreatywne - kolorowanki

to wspaniała propozycja tej francuskiej marki, która pobudzi wyobraźnię dziecka oraz zachęci do obcowania ze sztuką.

więcej o produkcie

Smok latający zabawka kreatywna

tekturowy, kompaktowy smok staje się przestrzenią do prowadzenia dowolnych działań twórczych. Możemy go pomalować, okleić kolorowym papierem, czy też ozdobić w inny sposób.

więcej o produkcie

Rotooli

z pomocą barwnych pasków karbowanego papieru możemy stworzyć prawdziwe cuda. Zwijajmy go w rolki, kształtujmy na specjalnych foremkach i... popuśćmy wodze fantazji!

więcej o produkcie

 

 

Przygotujmy się do nauki pisania

Kolorowanie, chwytanie, ugniatanie małych elementów… Wszystko to stanowi doskonałe przygotowanie do nauki pisania, która czeka maluszka już wkrótce. Aby jeszcze bardziej udoskonalić jego umiejętności grafomotoryczne oraz koordynację wzrokowo-ruchową, warto zaopatrzyć się w specjalne artykuły piśmiennicze i plastyczne, ułatwiające naukę pisania (trójkątne kredki zapewniające dobry chwyt, nakładki na ołówki czy flamastry dla dzieci). Dobrym pomysłem jest też zabawa w kolorowanie bądź lepienie, ćwicząca precyzyjne ruchy oraz chwytanie.

Giga kolorowanka Bazgroszyt

rysowanie na wielkich arkuszach to świetna zabawa i... przygotowanie do nauki pisania. 

więcej o produkcie

Play Doh Obrazki dla małych

to kolejna odsłona uwielbianej przez dzieciaki ciastoliny. Teraz mogą wyklejać nią obrazki bądź tworzyć piękne dzieła według podanego wzoru.

więcej o produkcie

Flamastry dla maluchów

warto już od najmłodszych lat przyzwyczajać maluchy do prawidłowego trzymania przyborów piśmienniczych. Markery EcoJumbo świetnie dopasowują się do dłoni dziecka i uczą właściwego chwytu. 

więcej o produkcie

Maria Paderewska
Redaktor prowadząca www.zabawkowicz.pl. Copywriter, współpracuje z agencjami PR oraz portalami internetowymi. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na UW.

Zobacz inne pomysły na prezent: