Reklama

Już najmłodsze dzieci uwielbiają nakładać na paluszki kolorowe pacynki i wsłuchiwać się w opowieści przedstawiane przez rodziców. Zabawa w teatr to świetna okazja do wspólnego spędzania czasu i stymulowania rozwoju maluszka. 


Słucham, patrzę, zapamiętuję

Dzieci już od pierwszych chwil życia lubią słuchać głosu swoich rodziców, który daje im poczucie bezpieczeństwa. Im są starsze, tym chętniej chłoną różnego rodzaju informacje i oswajają się z brzmieniem poszczególnych słów. Zabawa w teatr, podczas której rodzice opowiadają ciekawe historie, jednocześnie ilustrując je przykuwającymi wzrok lalkami, to świetna okazja do wpojenia maluszkowi edukacyjnych treści – na pewno w ten sposób dziecko szybciej je przyswoi. Słuchanie takich opowieści rozwija również wyobraźnię naszych pociech oraz ich kreatywność.

 

  • Smocze opowieści- dzięki kolorowym kukiełkom, gotowej scenografii i wciągającemu scenariuszowi przedstawimy maluchowi mądrą bajkę z morałem. 

 


Uczę się wyrażać myśli i emocje

Kiedy dziecko będzie nieco starsze i gotowe na tego typu zabawę, pozwólmy mu na samodzielne przygotowanie przedstawienia. Wyposażony w bezpieczne, kolorowe lalki czy pacynki maluch z pewnością popuści wodze wyobraźni i stworzy niepowtarzalne historie. Nie przejmujmy się brakiem logiki czy pewnym chaosem, panującym na scenie – tak właśnie rodzi się kreatywność, pewność siebie, bogata wyobraźnia. Rozmawiajmy o emocjach i uczmy naszą pociechę wyrażania ich – odgrywanie ról jest do tego świetną okazją.

 

  • Pacynki Dżunglato świetna propozycja dla najmłodszych wielbicieli teatru. Kolorowe zwierzaki chętnie staną się bohaterami różnych wymyślonych przez dzieci przygód.

 

  • Wizyta u lekarza- w życiu zdarzają się także te mniej sympatyczne sytuacje. Jeśli dziecko zechce przedstawić je na domowej scenie, zestaw lekarski będzie nieocenioną pomocą.  
  • Rozwijam zdolności artystyczne

Poprzez wykonywanie różnego rodzaju prac plastycznych maluch ćwiczy zdolności motoryczne i koordynację wzrokowo-ruchową. Nie wspominając już o kreatywności oraz… ogromnej przyjemności, płynącej z takich zajęć. Czy może być lepsza okazja ku takiemu treningowi, niż wspólne przygotowywanie scenografii lub kostiumów teatralnych? Pomóżmy maluchowi stworzyć papierową zbroję czy tarczę z kartonowego pudełka, a następnie pozwólmy mu ozdobić ją we własny sposób, nawet jeśli nie będzie naszym zdaniem idealny.

 

  • Hocki przebieranki sprawią dzieciom mnóstwo radości i rozwiną wyobraźnię. Te proste do złożenia kartonowe akcesoria można ozdabiać na dowolne sposoby.
  • Kostiumy Villa Carton - połączenie przyjemności płynącej z przebierania się za różne postaci oraz z kolorowania i samodzielnego dekorowania strojów.

 

 

 

Maria Paderewska

Redaktor prowadząca www.zabawkowicz.pl. Copywriter, współpracuje z agencjami PR oraz portalami internetowymi. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na UW. 

Zobacz inne pomysły na prezent: