Reklama

Czy znacie kogoś, kto nie lubi zabawy w teatr? Uwielbiają ją rodzice i dzieciaki – tworzenie scenografii, wymyślanie scenariuszy, odgrywanie bajkowych postaci… To wspaniała rozrywka i okazja do doskonalenia różnych umiejętności.

Tworzę własny scenariusz

Starsze dzieci mogą spróbować wymyślić własny, autorski scenariusz przedstawienia. To świetny trening kreatywności! Kiedy maluch sięgnie po piękne, kolorowe pacynki, pomysły zaczną same przychodzić do głowy. Zachęcajmy dzieci do bazowania na dobrze im znanych historiach, jednak do kończenia ich w całkiem inny sposób i odmieniania losu baśniowych postaci. Możemy też odtwarzać historie znane z lektur szkolnych , a nawet… wymyślać przygody postaci historycznych . W ten sposób zabawa zyskuje dodatkowy walor edukacyjny. Wymyślanie scenariusza przedstawienia to nie tylko nauka oraz ćwiczenie wyobraźni – taka zabawa wpływa pozytywnie na rozwój zdolności językowych oraz umiejętność wyrażania własnych myśli i emocji.

Storyboxes - bajki w pudełku

w drewnianym pudełku ukryte są piękne figurki, potrzebne rekwizyty oraz książeczka z opowieściami, które na pewno zainspirują malucha.

wiecej o produkcie

Teatr cieni - Moulin Roty Shadow Puppets

to precyzyjnie wycięte kukiełki, dzięki którym stworzymy w domu najprawdziwszy teatr cieni. Tajemniczy nastrój i emocje gwarantowane!

więcej o produkcie

Pacynki "Zwierzęta w Dżungli"

świetne dla małych i dużych miłośników teatru. Barwne, przyjemne w dotyku zwierzaki zachęcają do twórczej zabawy.

więcej o produkcie

 

Jestem małym twórcą

Czym byłoby przedstawienie teatralne bez odpowiedniego nastroju, który tworzy starannie przygotowana scenografia czy urocze pacynki ? Warto stworzyć wszystkie potrzebne elementy samodzielnie – maluch będzie miał okazję poćwiczyć swoje zdolności motoryczne i koordynację wzrokowo-ruchową, a także rozwinąć wyobraźnię oraz zmysł artystyczny. Nie wspominając już o ogromnej satysfakcji z własnoręcznie wyciętych z papieru kukiełek czy pomalowanych rekwizytów. Warto sięgnąć po gotowe zestawy, pozwalające na stworzenie takich przedmiotów w kreatywny sposób, z ciekawych materiałów.

Mini teatrzyki Mon Petit Art

kreatywne zestawy zachęcają do samodzielnego tworzenia scenografii oraz zaplanowania przedstawienia od A do Z.

Pacynki - tatuaże

pomysłowy sposób na przemienienie własnej dłoni w zabawnego czy strasznego zwierzaka!

więcej o produkcie

Pan Robótka

zestawy Pana Robótki to najwyższej jakości materiały oraz pomysły na twórcze działania. Dzięki wykonanym samodzielnie kukiełkom zabawa w teatr będzie jeszcze większym wyzwaniem.

więcej o produkcie

 

Odgrywam różne role

Wcielając się w rolę raz rycerza, raz złego smoka, a jeszcze innym razem słynnego iluzjonisty, nasza pociecha uczy się odnajdowania w różnych sytuacjach oraz empatii, a także staje się lepiej przygotowana do odgrywania prawdziwych ról społecznych. To znakomita okazja, aby popracować nad pewnością siebie i wyrażaniem emocji, co z pewnością będzie niezwykle potrzebne w życiu. Wczucie się w poszczególne role ułatwią różnego rodzaju kreatywne rekwizyty oraz przebrania, które maluch założy na siebie.

 

Hocki przebieranki

wystarczą łatwe do złożenia kartonowe stroje, aby wyczarować przepiękne przebranie. Maluch rozwija kreatywność, dekorując je w dowolny sposób.

więcej o produkcie

Zestaw DUKTIG

to wspaniałe "śniadaniowe" rekwizyty, które przydadzą się w każdym domowym teatrze. Dzięki nim każda odegrana na scenie kolacja czy królewska uczta będą bardziej wiarygodne.

więcej o produkcie

Czaruj z Dzieckiem

kto z nas nie marzył kiedyś o byciu sławnym czrodziejem lub iluzjonistą? Twoje dziecko ma teraz okazję, aby przenieść się do świata prawdziwej magii i nauczyć się kilku prostych, a jednocześnie efektownych trików.

więcej o produkcie

 

Maria Paderewska
Redaktor prowadząca www.zabawkowicz.pl. Copywriter, współpracuje z agencjami PR oraz portalami internetowymi. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na UW.
 

Foto