Reklama

Storyboxes to zupełnie nowe podejście do rozwoju wczesnych umiejętności językowych oraz umiejętności opowiadania u dzieci, które to odgrywają ogromną rolę w kontaktach z innymi ludźmi i pozwolą łatwiej odnaleźć się w społeczeństwie.

Hansel & Gretel

 

W kunsztownych drewnianych skrzynkach obecne są wszystkie elementy potrzebne maluchowi do opowiedzenia własnymi słowami bajki i zainscenizowania przebiegu wydarzeń. Wewnątrz mały gawędziarz znajdzie ręcznie malowane figurki z żywicy, przedstawiające głównych bohaterów historii, liczne rekwizyty, wzbogacające przedstawienie, a także błękitną matę, na której rozegra się sztuka. W zestawie nie zabrakło również prostej wersji wybranej bajki, którą to rodzice powinni wcześniej przeczytać maluchowi, aby ten zapoznał sie z daną opowieścią.

Zabawa w inscenizowanie baśniowych przestawień, w których dziecko jest zarówno reżyserem, choreografem, jak i aktorem dodaje małym artystom pewności siebie, pobudza ich ciekawość i mobilizuje do szukania kolejnych, czekających na interpretację, historii. Przede wszystkim jednak rozwija ich kreatywność, inspirując do działalności twórczej oraz swobodnego wyrażania siebie.

 

Autor tego pomysłu wielokrotnie nagradzany nauczyciel, pisarz i ilustrator, Steve Light, sugeruje również, aby dzieci tworzyły alternatywne wersje historii, zmieniały pewne elementy i dodawały od siebie detale.

Obecnie dostęne są cztery bajki pochodzące z różnych kultur i zamknięte w drewnianych skrzynkach. Wśród nich znajdują się dwie niemieckie opowieści "Roszpunka" oraz "Hansel i Gretel”, japońska "Little One Inch", a także afrykańska "The Girl Who Loved Danger".

Cechy zestawów Storyboxes:

  • w drewnianym pudełku zamknięte są figurki postaci, rekwizyty oraz książeczka z opowieścią,
  • porządne, przyjemne dla oka wykonanie,
  • przy wykorzystaniu tych elementów maluchy mogą zainscenizować własne przedstawienie,
  • rozwija liczne umiejętności, w tym zdolność słuchania, kreatywność oraz zdolności językowe,
  • doskonała zabawa, dodająca pewności siebie. 

Storyboxes to zabawki dla 4 latka niestety na razie dostępne tylko  w wersji anglojęzycznej.

Guidecraft