Reklama

Niewiele rzeczy rozwija kreatywność dzieci tak skutecznie jak dziedziny artystyczne, a przy tym dostarcza mnóstwo radości zarówno z samego procesu kreacji, jak i możliwości pochwalenia się  efektami końcowymi. Malowanie farbami, rysowanie czy lepienie z plasteliny to niezwykle popularne formy aktywności twórczej wśród najmłodszych. Jednak nie ograniczajmy się tylko do nich, szeroki wybór technik plastycznych oraz rękodzielniczych kryje w sobie olbrzymi potencjał, który pomoże odkryć i rozwinąć przeróżne talenty dziecka. Na początek polecamy bardzo sympatyczną techniką zdobniczą decoupage, polegającą na przyklejaniu do powierzchni dowolnego przedmiotu papierowych motywów, w której pierwsze kroki małym artystom pomoże stawiać francuska marka Decopatch.

Decopatch

 

Decopatch - hobby dla każdego 

Decopatch to szeroki wybór produktów, które w niezwykle prosty sposób pozwalają samodzielnie zmienić każdy obiekt w otoczeniu i udekorować go według własnych upodobań. Bogata paleta papierów, piękne przedmioty do dekorowania wykonane z paper mache oraz niezawodne akcesoria sprawiają, że Decopatch to idealne hobby dla wszystkich, którzy uwielbiają kreatywne zajęcia, sztukę oraz rękodzieło. Pokażcie swoim dzieciom barwny świat nieograniczonych możliwości tworzenia, gdzie wyczarowanie fantastycznych ozdób nie jest nadzwyczaj trudnym zadaniem i nie przekracza możliwości małych artystów. A przy tym skończona praca prezentuje się niczym dzieło z profesjonalnej galerii sztuki.

Decopatch

 

Grunt to dobry papier 

Podstawowym elementem takiej artystycznej kreacji jest bardzo cienki, a jednocześnie niezwykle wytrzymały i elastyczny papier Decopatch, przy pomocy którego bez problemu można pokryć dowolne tekstury i nierówności. Sprawadzi się przy powierzchniach wykonanych z metalu, drewna, tektury, paper mache, ceramiki, szkła, wosku, kamienia i wielu innych. Przy tym jego aplikacja jest bardzo łatwa, bez pojawiających się na nim rys czy bąbelków, co pozwala uzyskać efekt malowania farbami, niezwykle gładki i cieszący oczy fantazyjnymi wzorami.

Decopatch

 

Decopatch krok po kroku

  1. Na początek wybieramy obiekt do dekoracji. Może być nim dowolny przedmiot codziennego użytku, figurka czy ramka na zdjęcia. Następnie przygotowujemy wydarte kawałki papieru z odpowiadającymi nam wzorami. Tutaj wszystko zależy już od gustu i wyobraźni artysty.
  2. Przeznaczoną do dekoracji powierzchnię smarujemy klejem, a następnie przykładamy do niej kawałki papieru, wykorzystując do tego pędzelek pokryty specjalnym klejem, który po wyschnięciu tworzy przezroczystą wodoodporna warstwę.
  3. Rozsmarowujemy klej od środka na zewnątrz i doklejamy kolejne warstwy aż do uzyskania zaplanowanego efektu. Specjalne właściwości papieru Decopatch pozwalają na uzyskanie jednolitego wzoru przy nachodzących na siebie kawałkach.
  4. Skończone rękodzieło można dodatkowo ozdobić farbami lub ozdobnymi kryształkami, a przy planowanym częstym korzystaniu warto taki przedmiot zabezpieczyć werniksem.

Wszystkie produkty Decopatch są przyjazne środowisku oraz bezpieczne dla dzieci, tak więc bez obaw możecie rozpocząć z nimi swoją artystyczną przygodę, tworząc dla siebie oraz obdarowując swoimi małymi arcydziełami najbliższych.

Producent: Decopatch

Kup tu: decopatch.pl