Reklama

Zmysł wzroku jest jednym z najsłabiej wykształconych zmysłów dziecka w chwili narodzin. Podczas pierwszych miesięcy życia widzi ono wyłącznie światło i mrok. W jego rozwoju najskuteczniej pomagają proste wzory o wyraźnie zaznaczonych konturach oraz czarno-białej kolorystyce. Takie właśnie obrazy znajdziemy w książeczce Harmonijka Oczami Maluszka Wydawnictwa Sierra Madre, opracowanej we współpracy z lekarzami i psychologami dziecięcymi.

Pozycja ta zawiera szereg kontrastowych ilustracji w biało-czarnej tonacji z mocnymi czerwonymi akcentami, które skutecznie przyciągną uwagę maluszka, stymulując jego wzrok i pobudzając wyobraźnię. Ich prosta forma oraz duże rozmiary są dużo bardziej atrakcyjne dla niemowląt niż skomplikowane, wielobarwne zabawki.

Obrazy zostały dodatkowo podzielone na tematykę dzienną - grafika na białym tle oraz nocną - na ciemnym. Przedstawiają one proste przedmioty codziennego użytku oraz powszechnie znane zwierzątka powiązane odpowiednio z danymi porami doby, wspierając w ten sposób rozwój kojarzenia.

Książeczka ma postać praktycznej harmonijki, dzięki czemu można łatwo postawić lub zawiesić w łóżeczku lub miejscu zabaw niemowlaka, aby dziecko mogło samodzielnie patrzeć na obrazki bez konieczności przewracania kartek przez rodziców.

Książeczka Harmonijka Oczami Maluszka Wydawnictwa Sierra Madre

 

Harmonijka Oczami Maluszka przeznaczona jest dla dzieci do pierwszego roku życia, jako wspaniała metoda stymulacji zmysłu wzorku i intelektu. Ponadto pozycja ta będzie pierwszym krokiem maluszka w magiczny świat książek, a także sposobem na poznawanie otaczającego go świata.

Cechy książki Harmonijka Oczami Maluszka:

  • czarno-biała kolorystyka z czerwonymi akcentami, dostosowana do sposobu w jaki maluszek postrzega świat,
  • wspomaga prawidłowy rozwój dziecka, wzrok, intelekt, zdolności kojarzenia,
  • proste obrazki to doskonała okazja do opowiedzenia maluszkowi o otaczającym go świecie, co dodatkowo wzmacnia więź miedzy pociechą i rodzicami,
  • wprowadza w fascynujący świat książek.

Producent: Wydawnictwo Sierra Madre