Reklama
Playmobil

Dzieci uwielbiają spędzać wakacje na wsi, zarówno gdy jest to wyjazd do ukochanych dziadków, jak i rodzinna wyprawa do gospodarstwa agroturystycznego. Zabawa ze zwierzętami, ich karmienie, jazda na kucyku czy traktorze to prawdziwe atrakcje na maluchów wychowanych w mieście. Po powrocie do domu o tych wakacyjnych zabawach przypomni dzieciom seria Gospodarstwo rolne od Playmobil.   Wiele zwierząt oraz liczne sprzęty i akcesoria wykonane z dużą dbałością o szczegóły pozwolą dzieciom zbudować własny idylliczny wiejski świat, który pochłonie ich uwagę na długie godziny. Dziewczynki za pewne upodobają sobie opiekę nad czworonożnymi mieszkańcami zagrody, a chłopcy zmechanizowane pomoce rolne.

 

Nowe gospodarstwo rolne z silosem   oferuje wiele możliwości małemu farmerowi. Świnki czekają na nakarmienie, cielaczkom należy dać pić, a na koniec jeszcze wydoić krówki. Gospodarz nie powinien zapomnieć też o napełnieniu silosa paszą, podobnie jak automatycznego podajnika, który zapewnia królikom dopływ pożywienia. Mając już trochę zwierzaczków i odpowiednie oprzyrządowanie można zastanawiać sie nad rozbudową farmy.

Nowe gospodarstwo rolne z silosem

Do pilnowania gospodarstwa na pewno przyda się więcej piesków, szczególnie jeśli część z nich to urocze szczeniaczki. Dzieci znajdą je w zestawie   Pies podwórkowy ze szczeniakami. Dołączona jest do niego również buda ze zdejmowanym dachem, aby można było łatwiej operować chowającymi sie do środka zwierzaczkami.

Pies podwórkowy ze szczeniakami

W prawdziwym gospodarstwie rolnym nie może też zabraknąć traktora, zgodzą się z tym szczególnie chłopcy. A zawarty w zestawie,     Wielki traktor z przyczepą,   pojazd robi szczególnie duże wrażenie, gdyż dodatkowo wyposażono go w chwytak i podnośnik, aby rolnikom ułatwić pracę , a maluchowi dostarczyć jeszcze więcej radości. Boczne ścianki przyczepy można rozkładać, co ułatwia wyładunek transportowanych towarów.

Wielki traktor z przyczepą

Gdy prowadzi sie swoją farmę warto mieć w zasięgu reki sklepik, chociażby taki jak w zestawie Dom wiejski ze sklepem. Gospodyni, jak tylko zakończy gotowanie i sprzątanie rozpoczyna obsługę klientów. Owoce i warzywa zerwane prosto z sadu oraz świeże jaja tylko czekają, aż ktoś po nie sięgnie. Dzieci mogą zrywać jabłuszka prosto z drzewa. Z kolei z boku domu w małym ogródku przechadzają się malutkie kurczaczki, króliki i kaczuszki. Tym ostatnim do gustu przypadnie zawarte w zestawie mini jeziorko.

Dom wiejski ze sklepem

  Zarówno do wiejskiego sklepiku jak i dużej farmy doskonałym uzupełnieniem będzie   Dziewczynka z rodziną kotów. Wyściełany koszyczek, miska z mlekiem i kłębek wełny to wszystko co potrzebne do szczęścia tym zwierzakom.

Dziewczynka z rodziną kotów

Hodowla cielaków z zamontowanym wiadrem do pojenia będzie doskonale pasować do rozbudowującego się gospodarstwa.

Hodowla cielaków

W Wybiegu dla zajączków, poza tymi uroczymi zwierzaczkami dzieci znajdą jeszcze świnkę morską, o której karmieniu też należy pamiętać. Dach i podstawę klatek można rozłożyć, aby ułatwić sobie zabawę.

Wybieg dla zajączków

Całości dziecięcego gospodarstwa rolnego dopełnią Łaciate świnki w zagrodzie. Wybrykom tych kwiczących mieszkańców przygląda się siedzący na płocie ciekawski kruk.

Łaciate świnki w zagrodzie

Zestawy serii Gospodarstwo rolne od Playmobil, poza dostarczaną rozrywką, pokażą dzieciom obowiązki łączące się z pracą na farmie. Będzie to także doskonały prezent dla małych miłośników zwierząt. A liczne dodatkowe moduły pozwolą ciągle rozbudowywać i poszerzać własne gospodarstwo, dostarczając coraz to nowej rozrywki i zapobiegając nudzie.

Producent: Playmobil

Playmobil           

Mieliśmy okazję przetestować klocki Playmobil -zestaw nr 5126. Od samego początku uwagę dzieci przykuwa niezwykle barwna i żywa kolorystyka. Laleczka będąca w zestawie ma ruchome rączki, nóżki i głowę. Największą jednak frajdę mojej córci sprawiły znajdujące się w zestawie kocięta. Pełnia szczęścia, bo mogła podzielić się nimi z bratem, gdyż są tutaj dwa duże i dwa małe kotki. Rewelacyjnym uzupełnieniem zabawy okazały się dodatki: legowisko z imitacją kocyka, kłębek wełny, miseczka pełna mleczka oraz śliczny dzbanuszek.
Klocki Playmobil to świetna zabawa i dla małych, i dla tych starszych dzieci. Są niezwykle wytrzymałe i prędzej z racji wielu drobnych elementów mogą się gdzieś zawieruszyć niż zniszczyć. Kwestia tego, w jakim wieku dzieci mogą zacząć przygodę z Playmobil, jest indywidualną sprawą. Niektóre maluchy mające 2 latka nie wezmą zabawek do buźki, a w innym przypadku nawet 4 latek wpadnie na pomysł "posmakowania" klocków. U nas - oczywiście pod czujnym naszym okiem - córeczka po raz pierwszy bawiła się klockami Playmobil mając 2 latka i od tej pory to jedna z ulubionych jej zabawek. Synek z kolei za pół roku skończy 8 lat i klocki Playmobil również potrafią go wciągnąć w wir zabawy na długie godziny. Tak więc jest to zabawka naprawdę "na lata", w którą warto zainwestować, bo rozwija wyobraźnię i pozwala dzieciom odgrywać "dorosłe" role :) Gorąco polecamy :)