Reklama
Playmobil

Tematyka związana z walczącymi na miecze rycerzami, turniejami i obwarowanymi grubymi murami zamkami stanowi inspirację do wielu dziecięcych zabaw. Dlatego tez   Playmobil stworzyło serię Rycerze.  Jej podstawą są dwie różne fortece, których załogę stanowią walczące ze sobą frakcję. Jedna zamieszkała jest przez dzielnych rycerzy herbu Lwa, druga zaś przez nieugiętych zbójców. Taka kombinacja gwarantuje wiele godzin ekscytującej zabawy, pełnej pojedynków, oblegania potężnych twierdz i wielkich bitew. Klocki dają dzieciom możliwość stworzenia historycznego średniowiecznego świata w małym formacie, rozwijającego wyobraźnię, kreatywność, a także zdolności motoryczne maluchów.

Playmobil Rycerze  

Zamek rycerski herbu Lwa  stanowi ostoję dla dzielnych i szlachetnych rycerzy, którzy nękani są ciągłymi napadami przebiegłych rozbójników mających chęć na przetrzymywane w skarbcu złoto. Na najeźdźców czekają jednak liczne pułapki, przez co zdobycie wysokich murów nie będzie wcale łatwą sprawą. Solidnie wykonana brama, grad kamieni spuszczany na głowy zbójców, ukryte w podłodze klapy oraz wyrzutnie to tylko część niespodzianek czekających na intruzów. W zestawie znajdują się 3 figurki rycerzy herbu Lwa, król, królowa, 1 rozbójnik, 1 szkielet oraz 2 figurki koni.

Zamek rycerski herbu Lwa

Załogę zamku można ponadto uzupełnić 3-lufowym miotaczem, kanonierem oraz doborowym oddziałem rycerzy.  Bastion zaopatrzony w takie machiny wojenne będzie właściwie nie do zdobycia. A wraz z dodatkowymi rycerzami może uda się nawet opanować fortecę nieprzyjaciela.

Playmobil Rycerze  

Dla dzieci dodatkową atrakcję będzie zestaw zawierający transport złota, który należy bezpiecznie doprowadzić do celu, unikając napadu, a w razie potrzeby skutecznie się broniąc. Będzie on doskonałym punktem wyjścia do inscenizacji nowych przygód, których nigdy nie jest za dużo.

Transport złota rycerzy herbu Lwa  

Zbójcy również posiadają własny dobrze obwarowany bastion. Jest to imponująca budowla z mostem zwodzonym i zamykaną bramą. W murach zamku znajduje się fragment tworzący "wyłom", w podłodze zaś klapa pozwalająca na przejście. Oba elementy mogą zostać wykorzystane jako wejście do twierdzy lub droga ewakuacyjna. Dodatkową atrakcją są wciągane schody, które mają ułatwić obronę fortecy. W zestawie znajdują się ponadto 4 figurki rozbójników i figurka konia.

Zamek zbójców  

Frakcję zbójców można także wesprzeć   machiną wojenną,  ułatwiającą obleganie murów przeciwnika, 6-lufowym miotaczem pocisków oraz rozbójnikiem z armatą.  Taka armia będzie juz stanowić poważne zagrożenie dla dzielnych rycerzy herbu Lwa. A bitwa między nimi będzie naprawdę imponującą potyczką.

Playmobil Rycerze  

Szczególnie jeśli dodamy do niej jeszcze   oddział szturmowy rozbójników. Dwie figurki opancerzonych wojowników oraz czarny koń to doskonałe uzupełnienie tej mrocznej armii.

Oddział szturmowy rozbójników  

Chłopcom powinien spodobać się również zestaw Playmobil Forteca rycerska z tarczą i mieczem. Dzięki zawartym w nim elementom maluch nie tylko rozegra wiele miniaturowych bitew, ale sam poczuje się jak średniowieczny wojownik, władający mieczem. Całość można bardzo łatwo ze sobą zabrać, czy to do kolegi czy babci, wystarczy schować wszystkie figurki oraz dodatki do środka bastionu i zamknąć przy użyciu dużej tarczy.

Forteca rycerska z tarczą i mieczem  

Producent: Playmobil

Playmobil