Reklama

Multibook Skarby (45,08 zł) Wydawnictwa Juka   przenosi edukację najmłodszych na zupełnie inny poziom. Ta nowoczesna, elektroniczna wersja podręcznika, pełna zadań matematycznych i ćwiczeń wzbogacona została o elementy multimedialne, które uatrakcyjnią czas poświęcony na naukę i nadadzą jej przyjemną formę zabawy. Praca z tą pozycją angażuje wszystkie zmysły dziecka, pozytywnie wpływając na jego wszechstronny rozwój. Pozwala również na indywidualizację stawianych przed początkującym uczniem zadań, tak aby nie przekraczały jego możliwości i nie zniechęcały do dalszej nauki. Multibook ten to doskonała propozycja zawierająca materiał do samodzielnej pracy, utrwalania wiadomości, ćwiczeń oraz nauki w formie rozrywki.

Do nauki zachęcą dzieci zawarte w nim liczne ćwiczenia interaktywne. Wszystkie polecenia czytane są przez lektora, więc nawet maluchy, które nie potrafią jeszcze czytać nie będą potrzebowały pomocy rodziców w odszyfrowaniu tekstu. Po wykonaniu zadania wyświetlane są komunikaty oceniające poprawność, które są niezwykle cenną informacją zwrotną, motywującą do dalszych wysiłków i poprawy wyników. Dużym atutem jest również możliwość poprawiania zadań w trakcie ich wykonywania. Jest to bardzo przydatna funkcja, gdyż dzieciom często zdarza się popełniać pewne błędy przez nieuwagę, a w takiej sytuacji wystarczy mała korekta i nie trzeba zaczynać wszystkiego od początku. Ćwiczenia posiadają również praktyczne funkcje Sprawdź oraz Wyczyść, które pozwalają na kilkakrotne wpisywanie odpowiedzi, aż do osiągnięcie pozytywnego rezultatu. Ze względu na losowość występującą w ćwiczeniach można je wielokrotnie powtarzać, aby lepiej przyswoić i utrwalić zdobyta wiedzę, nie obawiając się monotonii.

 

Wszelkiego rodzaju komiksy, zdjęcia oraz teksty powiększają się po najechaniu na nie kursorem, co ułatwia ich czytanie i wychwycenie szczegółów. W razie potrzeby można także powiększyć całe strony.

  Interaktywne gry edukacyjne stanowią dodatkową atrakcję dla dzieci. Wśród nich znajdują się propozycje zabaw typu memo, gry matematyczne, na słuch fonetyczny oraz spostrzegawczość.

W skład materiałów multimedialnych wchodzą:

  • galerie zdjęć - wraz z trafnymi komentarzami lektorskimi, inspirują dzieci do rozmów,
  • filmy - wzbogacone narracją lektora dostarczają dziecku wielu cennych informacji i pobudzają w nim ciekawość otaczającego świata,
  • muzyka - wpływa na zmysł estetyczny i pomaga rozwijać kreatywność dziecka,
  • teksty - przedstawione w aktorskiej interpretacji doświadczonych lektorów pobudzają wyobraźnię dziecka,
  • linki do bezpiecznych stron WWW - dodatkowe źródło fascynującej wiedzy, która pozwoli zaspokoić naturalną ciekawość maluchów,
  • gry edukacyjne - korzystnie wpływają na pobudzenie wszystkich stref rozwojowych,
  • doświadczenia multimedialne - uczą dzieci samodzielnego wyciągania wniosków z obserwacji,
  • animacje pisania liter i cyfr - przy wielokrotnym odtwarzaniu pomagają utrwalić poprawne wzorce pisania,
  • ćwiczenia interaktywne - nadają nauce charakter zabawy.

Multibook Skarby   to nie tylko nauka i zabawa, ale również sposób na poznawanie świata, inspiracje do prac plastycznych, a także rozwijanie własnych zainteresowań oraz punkt wyjścia do nowych pasji. W pozycji tej również rodzice znajdą pomoce, które mogą wykorzystać do wspólnej pracy ze swoimi pociechami w zaciszu domowym.

Multibook skierowany jest do uczniów klasy I szkoły podstawowej.

Wydawnictwo JUKA specjalizuje się w publikacji profesjonalnych kompletów edukacyjnych do przedszkoli i szkół podstawowych (klasy 1-3).

 

Multibook „Skarby” to elektroniczna wersja pakietu zadań do wykorzystania przez nauczyciela w szkole jak również przez uczniów do samodzielnej pracy i utrwalania wiadomości w domu. Na jednej płycie znajdują się zestawy książek na  każdy semestr - dwie części ćwiczeń, podręcznik i matematyka.
Polecenia zadań do wykonania są czytane przez lektora, co ułatwia pracę dzieciom, które nie potrafią jeszcze czytać, a opcje „sprawdź” i „wyczyść” dają możliwość powtarzania wykonywania ćwiczeń oraz są motywacją do dalszej pracy. Interesującą propozycją są elementy multimedialne – kolorowe zdjęcia, ciekawe filmy i doświadczenia przybliżają dziecku informacje z wybranego działu. Natomiast szeroki wybór gier interaktywnych pomaga rozwijać słuch fonematyczny, pamięć, spostrzegawczość oraz umiejętności matematyczne. Atutem tej płyty są także zawarte wzorce poprawnego pisania liter i cyfr.
Wszystkie ćwiczenia, które dziecko wykona można zaznaczyć w zakładce i po ponownym uruchomieniu multibooka od razu przejść do kolejnych zadań. Ciekawym rozwiązaniem jest też lista tematyczna, która pozwala wybrać ćwiczenia humanistyczne, matematyczne bądź pracę z podręcznikiem w obrębie danego tematu.
Ćwiczenia z multibookiem sprawią, że nauka będzie doskonałą zabawą dla każdego dziecka rozpoczynającego swoją przygodę ze szkołą. Ciekawe propozycje zadań z pewnością zachęcą każdego młodego ucznia do poszerzania wiedzy i rozwijania umiejętności humanistycznych i matematycznych.

 Barbara Łęcka - nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu 313     

Matematyka jest na bardzo dobrym poziomie, uczy matematycznego myślenia, logiki, wnioskowania, operacji matematycznych.Córka rozwiązała znajdujące się tam zadania matematyczne - kilka jej przeczytałam, wiec chyba zestaw do trudnych nie należy.
Do tego jest to przepięknie wydana seria, graficznie doskonała.
Bardzo pozytywnie odbieram to, że książka daje możliwość odniesienia sukcesu dzieciom słabszym; ona jest od zrealizowania podstawy programowej i czyni to wg mnie bardzo rzetelnie. Znacznie łatwiej jest dać dodatkowe zadania dzieciom zdolnym niż wykluczać z książek zadania za trudne dla dzieci słabszych.
Dobrze dobrana jest gramatyka i ortografia .
Podoba mi się również to, że książką uczy postaw np. patriotyzmu.
Multibook jest świetny do nauki dzieci które mają problem ze skupieniem uwagi ponieważ zawiera dodatkowo zdjęcia, filmy nagrania tekstów literackich.
Jednak nie mogę pozbyć się myśli, że siedzenie dziecka przy komputerze nawet rozwiązując zadania jest nie dobre.Owszem ograniczam czas siedzenia mojej córki na komputerze do godziny dziennie. Pocieszam się tylko myślą, że takie są czasy idą do przodu skoro wprowadzono informatykę od 1 klasy u mnie w szkole wiec muszę się podporządkować.

Multibook  który  otrzymał do testów mój synek to Skarby klasa 1 wydawnictwo Juka.  Zawiera on  materiał na cały rok szkolny. Każdy semestr zawiera 4 części  - podręcznik, dwie części ćwiczeń  oraz matematykę. Okazał się bardzo prosty w obsłudze  tak że Wojtuś nie miał z nim  żadnych problemów. Zwinnie  i sprawie poruszał się po programie.  

 

Multibook ma same plusy: Wojtek chętniej koncentrował  się na materiale,  tłumaczone informację przez lektora bardzo go ciekawiły, bardziej był chętny do rozwiązywania zadań a  do tematów  które go na początku nie zaciekawiły  wrócił i się z nimi zaznajomił. Był maksymalnie skupiony  i ciężko go było od Multibooka oderwać. Aż się rwał aby cały materiał obejrzeć w jeden dzień.
Multibook wyraźnie ożywił naukę i poznawanie  nowych literek.
Liczne  zdjęcia i filmiki edukacyjne  opatrzone komentarzem dostosowane są do wieku dziecka. Nie za długie aby się dziecko nie nudziło.
Liczne materiały dźwiękowe - Nagrania zwierząt lub instrumentów muzycznych  pozwoliło   na poznanie dźwięków z którymi Wojtuś  się nigdy jeszcze nie spotkał.
Najfajniejsze i najciekawsze dla synka  okazały się doświadczenia które są dopasowanie do tematów z lekcji.
Wszystkie zadania interaktywne to zabawa. I tak powinno być- najważniejsze dla mnie aby dziecko uczyło się bawiąc..
Dla mnie najfajniejsze   okazały  się strony które zawierały wzorce poprawnego pisania literek. Podobało mi się także iż zestaw ten uczył Wojtka samooceny. Mógł w przypadku błędu spokojnie jeszcze raz ponowić próbę wykonania zadania.
Normalny podręcznik nigdy nie dorówna multobookowi. Wojtuś był zachwycony szczególni plikami muzycznymi  ( hymn Unii Europejskiej słuchał chyba ze 100 razy ) Dziecięce głosy lektorów sprawiły iż kilkakrotnie słuchał opowiadań.

Testowaliśmy multibooka 1 niestety wogóle nie zainteresował moich dzieci.Książki,które mój syn ma obecnie w pierwszej klasie są moim zdaniem bardziej interesujące.Jedyne co go wciągneło to czytanie historyjek,czy opowiadań.Ja bym poprawiła jedną rzeczy,żeby mozna było pisać w tym multibooku bez mozliwość drukowania każdego zadania czy kartki i to by dzieci zainteresowało.

Dziękuje za mozliwość testowania.

Bogna

Dziękuje za możliwość testowania Multibook Skarby klasa1. Do testowania zatrudniłam córeczkę i siostrzenicę. Obie były zachwycone różnorodnością zadań, zdjęć, filmików. Bardzo im się podobała nauka przez zabawę. Ciekawe propozycje prac plastycznych zachęcają do wykonania ich. Dzięki niemu dziewczynki poznają lepiej świat i chętniej się uczą. Multibbok w miły i przyjemny sposób uczy nasze dzieci. Zadania są idealnie dopasowane do wieku dziecka przez co dziecko się nie zniechęca do nich i pragnie rozwiązywać następne.

Ewelina

Mieliśmy okazje przez ostatnie kilka dni przetestować Multibooka firmy Juka.

W większości z pakietu korzystał mój 5- letni synek, ale bardzo chętnie towarzyszyła

mu 8-letnia siostra. Mimo, że już rok temu skończyła pierwsza klasę z zainteresowaniem

przeglądała pięknie ilustrowane strony Multibooka.

Ogromnym plusem w podręczniku jest możliwość odsłuchania poleceń czy czytanek - w szczególności kiedy

taki maluch nie potrafi jeszcze czytać. Multibook jest przepięknie zilustrowany, bogaty w różne ciekawostki,

informacje są dostosowane tematycznie do pór roku.

Wzbogaciłbym może tylko Multibooka o większą ilość szlaczków - aby dziecko mogło sobie "poćwiczyć rękę"

przed nauką pisania pierwszych literek.

Synek mimo, że jeszcze ma czas na naukę cyferek czy literek, do zadań podchodził bardzo chętnie.

Strony w ćwiczeniach są przygotowane do wydruku ( z podziałem na lewa i prawą stronę)

- co jest bardzo wygodne - kiedy chce się jakiś konkretny temat poćwiczyć.

Myślę, ze taki Multibook to dobry strat dziecka, jeśli chodzi o pierwszą klasę i szczerze polecam Rodzicom

jak i szkołom do wykorzystania na lekcjach i po lekcjach, aby utrwalić sobie przyswojoną wiedzę.

 

Jeszcze raz dziękujemy za możliwość przetestowania Multibooka

 

Pozdrawiam serdecznie – Henryk

 

Testowaliśmy z synkiem Multibook-a Skarby, naprawdę szczerze polecamy. Zarówno mama jak i synek Wiktor mieliśmy sporo zabawy - a raczej nauki. A tak naprawdę to nauki przez zabawę, naprawdę wszystko dopracowane, mówi lektor jak dziecko ma kłopot z literkami, a w ćwiczeniach super uśmieszki jak dziecko wszystko dobrze zrobi. Wiktorek bardzo polubił dobre odpowiedzi he he he...Kolejny atut funkcja sprawdź i wyczyść tzn. czy odpowiedź na pewno jest dobra i bez kłopotu można ją poprawić. Generalnie wszystkim polecam takiej nauki a u nas musimy naukę "robić" jako nagrodę bo synek mógłby godziny długie przy niej spędzać.

 

 Multibook Skarbyto nowoczesna nauka przez zabawę, która zapewnia każdemu dziecku pracę na miarę jego możliwości. Dzięki multibookowi, dzieci mogą doświadczać, eksperymentować i uczyć się w radosnej atmosferze odkrywania świata oraz własnych możliwości. Przez cały czas nauki-zabawy towarzyszą im bohaterowie pakietu- sympatyczna rodzina, przedstawiona uczniom na pierwszych kartkach multibooka.

Skarby to pakiet pozwalający na realizację idei indywidualnego podejścia do potrzeb i możliwości edukacyjnych każdego dziecka. Dzięki specjalnej konstrukcji, dziecko może odwoływać się do własnych doświadczeń, co inspiruje do zadawania pytań.

Multibook Skarby wyróżnia  się przepiękną grafiką! Dominują tu przede wszystkim atrakcyjne zdjęcia, które potęgują zainteresowanie Wiktorka  i angażują jego emocje. Pokazują miejsca często niedostępne dla bezpośredniej obserwacji i przenoszą w odległe geograficznie rejony świata . Na uwagę zasługują również różnorodne techniki plastyczne, które zdobią multibooka. Uczą różnych sposobów obrazowania świata i motywują dziecko do wyrażania emocji poprzez różne techniki plastyczne. Ważną rolę odgrywają również ilustracje, które inspirują i konstruktywnie wpływają na wyobraźnię dziecka.

 Polecam wszystkim mamom oraz dzieciom, mama będzie miała chwilę dla siebie, a dziecko super zabawę i naukę.

 

 

 Wiktor uwielbia uczyć się na tym multibooku


Multibook okazał się sporą bazą ciekawych zadań, ćwiczeń oraz historii, która w ciekawy sposób zachęca dziecko do poznawania świata i nauki. Niezwykle ciekawa grafika sprawia, że nauka staje się przyjemnością i dziecko chętnie zgłębia kolejne tematy jednocześnie nabywając nowe umiejętności. Na stronach Multibooka towarzyszą nam ikonki ułatwiające naukę, możemy przeglądać zdjęcia, uzupełniać ćwiczenia, sprawdzać czy wykonaliśmy zadanie prawidłowo, a dostępny lektor przeczyta nam niejeden wierszyk, dzięki czemu nie tylko pierwszoklasiści mogą korzystać z Multibooka, bo już dużo młodsze dzieci chętnie posłuchają wierszyka czytanego przez lektora. Poruszanie się po Multibooku nie jest skomplikowane, więc dziecko poradzi sobie samodzielnie. Bogata tematyka sprawia, że dziecko poznaje niemalże cały świat, poznaje zasady ruchu drogowego, poznaje kosmos, zachęcane jest do punktualności i wiele wiele innych dziedzin życia, których nie sposób wymienić w kilku zdaniach :). Multibook to wspaniała baza do samodzielnej nauki w domu, to kolorowa kraina ukazująca dziecku świat w ciekawy, interesujący sposób. Podczas testowania okazało się, że zabawa tak wszystkich wciągnęła, że ciężko było oderwać dzieci od monitora, a zabawie towarzyszyła radość i zadowolenie. Jeśli chcemy by nasze dziecko pożytecznie spędzało czas przed komputerem nabywając nowe umiejętności na pewno Multibook to świetny pomysł na prezent np. z okazji Bożego Narodzenia.Pozdrawiam
Anna

Witam serdecznie.
Jest mi niezmiernie miło, że zostałam Waszą testerką i bardzo chciałabym na wstępie za to podziękować. W zeszłym tygodniu otrzymałam do testów multibooka Skarb klasa 1. Co prawda mój dziesięcioletni syn początkowo niechętnie chciał wziąć udział w testowaniu ale za moją namową zainstalowaliśmy płytę w komputerze. Instalacja przebiegła bardzo prosto i już po chwili czytaliśmy książki. Po mimo oporów syn naprawdę chętnie rozwiązywał zadania i ćwiczenia ( literki już zna ;-)), Skarb jest naprawdę
napisany bardzo przejrzystym językiem, jest niesamowicie kolorowy i ciekawy. Sama chętnie rozwiązywałam z synem zadania. Ma bardzo śliczną grafikę i jest naprawdę interesujący. Polecam jako pomoc w nauce w domu a także jako miłe spędzenie czasu z dzieckiem. Już syn pyta się czy jest Skarb dla starszych klas i jestem wręcz zmuszona go poszukać. Bardzo przypadł ten multibook nam do gustu i jest wspaniały jako pomoc w nauce. Z pełną odpowiedzialnością polecam każdej mamie, która ma dziecka w
szkole podstawowej. W załączniku dodałam zdjęcia z przemiłej zabawy. Gorąco polecamy się na przyszłość.

 

Pozdrawiam,
Kamila

W imieniu dziecka chciałam podziękować za wspaniałą rozrywkę. Podręcznik multimedialny okazał się strzałem w dziesiątkę. Jest wspaniałym urozmaiceniem nauki oraz super rozrywką nie tylko dla najmłodszego 6- latka. Różnorodność zadań rozwija kreatywność dziecka jak również zachęca go do wykonywania zadań , których nie lubi lub ma z nimi trudności. Pomaga dziecku w poznawaniu liter oraz ćwiczeniu czy nauce czytania. Zabawka także rozwija spostrzegawczość u dziecka .

Bartek testowała zabawkę z ogromnym zapałem. Nie umiała się od tego podręcznika oderwać. Czytał i  liczył bez problemu, z chęcią poznawał nowe litery, których jeszcze się nie uczył w szkole. Codziennie korzysta z tego multimedialnego podręcznika co sprawia mu wiele radości oraz rozszerza jego wiedzę.

Pozdrawiam Magdalena