Reklama

W przypadku gdy czterolatek nie uczęszcza jeszcze do przedszkola warto zadbać o jego edukację w zaciszu domowym. W przedsięwzięciu tym pomocny będzie pakiet "Domowy kuferek czterolatka", zawierający ćwiczenia i pomoce wspierające rozwój dziecka. Wspólnie spędzone przy nim chwile dostarczą zarówno maluszkowi, jak i rodzicom wiele radości, a temu pierwszemu zapewnią lepszy start na czekającej go długiej drodze edukacji.

Domowy kuferek czterolatka

 

W każdym Kuferku czterolatka znajdują się kolorowe karty pracy dostosowane do możliwości dziecka w tym wieku, które gwarantują wciągającą naukę i zabawę oraz pomagają zaspokoić naturalną ciekawość malucha, który w tym wieku żądny jest wciąż nowych informacji i bodźców. Komplet wycinanek oraz kolorowanek pomaga ćwiczyć sprawność manualną dłoni i palców, rozwija zdolności plastyczne oraz pasję artystyczną małych uczniów. W komplecie znajduje sie również płyta CD z 20 interaktywnymi grami dostosowanymi do możliwości czterolatków. Wprowadza ona maluchy w wirtualny świat edukacji, dostarcza jeszcze więcej rozrywki i pokazuje, że uczyć można się nie tylko z książki.

Przez cały ten czas dziecku towarzyszyć będą załączone do pakietu maskotki dla dzieci. Posiada ona formę pluszowego misia, który jest głównym bohaterem przewijającym się przez karty pracy. Zawsze przyjemniej jest gdy zadania pomaga rozwiązywać siedzący obok pluszowy przyjaciel, dzielący radości i smutki, zwłaszcza gdy pojawia się on również na kolejnych stronach książki.

Zestaw "Domowy kuferek czterolatka" zawiera: 

  • Kuferek czterolatka. Karty pracy, część 1,
  • Kuferek czterolatka. Karty pracy, część 2,
  • Kuferek czterolatka. Wycinanki i kolorowanki,
  • Kuferek czterolatka. Karty do pracy indywidualnej z dzieckiem,
  • Gry interaktywne – CD,
  • Miś – pluszowa maskotka dla dziecka.

"Kuferek czterolatka" to doskonały wstęp do nauki, jaka czeka maluszka na kolejnych etapach edukacji oraz radość ze spędzonych wspólnie chwil i obserwacji dokonywanych przez dziecko postępów.

 

Wydawnictwo JUKA specjalizuje się w publikacji profesjonalnych kompletów edukacyjnych do przedszkoli i szkół podstawowych (klasy 1-3).

„Kuferek czterolatka” zawiera różnorodny i ciekawy materiał do pracy z dzieckiem.
Karty pracy zawarte w dwóch książeczkach i uporządkowane wg kalendarza przyrody stanowią interesującą dla dziecka zabawę, podczas której poszerza wiedzę o otaczającym go świecie, a także rozwija umiejętności liczenia, spostrzegawczości oraz wyobraźni.
W każdej książeczce jest zestaw naklejek, które wpływają na atrakcyjność wykonywanych przez dziecko zadań.

Pakiet zawiera także Karty do pracy indywidualnej z dzieckiem. Są to ciekawe ćwiczenia grafomotoryczne rozwijające sprawność manualną i koordynację wzrokowo – ruchową; historyjki obrazkowe, dzięki którym dziecko rozwija mowę oraz myślenie przyczynowo – skutkowe. Są również proste ćwiczenia analizy i syntezy słuchowej, których umiejętność konieczna jest w późniejszej nauce czytania; a także liczne ćwiczenia matematyczne dostosowane do wieku dziecka.

Ciekawą propozycją w „Kuferku czterolatka” są Wycinanki Kolorowanki. Ich atrakcyjny zestaw kart z pewnością zachęci dziecko do aktywności plastycznej, pracy nożyczkami, by później otrzymać wspaniały efekt w postaci przestrzennych prac.

Na płycie CD znajduje się szeroki wybór gier interaktywnych o różnym stopniu trudności, co pozwala na indywidualne podejście do możliwości czterolatka. Proponowane gry z komunikatami wspierającymi dziecko, pobudzają wyobraźnię oraz rozwijają logiczne myślenie.

„Kuferek czterolatka” to urozmaicone karty pracy, wierszyki, zagadki i gry interaktywne. Praca z dzieckiem tym zestawem, to nauka przez zabawę i wszechstronny rozwój czterolatka. Dzięki atrakcyjnym ćwiczeniom, dziecko nie będzie się nudziło, a z pewnością poszerzy swoje umiejętności i wiedzę o otaczającym go świecie.

Barbara Łęcka - nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu 313

Mój synek Bartus ma 4 i pół roczku i nie uczęszcza jeszcze do przedszkola. Pewnego dnia otrzymaliśmy przesyłką „Kuferek czterolatka”. Kiedy Bartuś usłyszał, że coś przyszło dla niego był zachwycony, musieliśmy od razu otworzyć i zobaczyć. Ładnie zapakowany kuferek o przyjaznej szacie kolorystycznej zrobił na nim ogromne wrażenie. Bartek lubi nowości i strasznie był ciekawy co jest w środku. Kiedy zobaczył brązowego misia od razu nazwał Go Klapek i stwierdził, że będzie z nim spał mimo tego, że ma już misia do spania. Oglądanie zaczęliśmy od I części Kuferka, liczyliśmy, malowaliśmy, łączyliśmy linie ołówkiem by dowiedzieć się co jest na rysunku. Bartuś przyklejał naklejki w odpowiednie miejsca i bawił się znakomicie. Wiedziałam, że umie już dużo, bo ogląda wiele edukacyjnych bajek ale dzięki Kuferkowi sprawdziliśmy jakie są Jego umiejętności, co lubi robić, jakie zagadki rozwiązywać i czego jest najbardziej ciekaw. Kiedy doszliśmy do wycinanek i kolorowanek tu zabawa okazała się jeszcze bardziej ciekawa. Bartuś przy mojej pomocy wycinał i kleił różne zwierzątka (wycinanie to trudna sprawa, myślę, że tutaj moja pomoc była bardziej potrzebna). Cieszył się kiedy wszystkie wyklejone zabawki ustawiliśmy na półce w Jego pokoju. Chwalił się tym jak przyszła Jego Ciocia. Zrobiliśmy zdjęcia żeby mały miał pamiątkę.

Następnego dnia kiedy tylko wstał od razu zabrał się za kolejne karty, robił różne minki, malował krople deszczu, uzupełniał kolorowe wzory i naklejał zwierzątka dla Pani Wiosny. Wszystko oczywiście przy mojej pomocy ale przecież ma dopiero 4 latka:).

Do dziś często zagląda do Kuferka i wymyśla co tu jeszcze można zrobić. Myślę, że jeszcze długo będziemy pracować z Kuferkiem , bo jest tam tyle możliwości zagospodarowania sobie wolnych chwil z dzieckiem, jest kolorowy i wesoły a jednocześnie wiele można się z niego nauczyć. Poza tym Kuferek mobilizuje do pracy, organizujemy sobie wspólne domowe przedszkole, piszemy, liczymy, uczymy się, przygotowujemy do nauki szkolnej. Sprawdziłam też możliwości mojego Synka, wiem, że mimo tego, że nie chodzi jeszcze do przedszkola to już wiele umie a dzięki miłej przesyłce może przy mojej pomocy nauczyć się jeszcze więcej:)

Pozdrawiamy Redakcję i dziękujemy za urozmaicenie nam życia swoim pomysłem.

Kuferek jest super, Bartuś może to potwierdzić:)

Anna Idzik
Maja (4 lata) miała i ma niewątpliwą przyjemność testowania „Kuferka czterolatka” wyd.Juka
Zadań i zabaw jest tak wiele, że wystarczy na całą długą zimę… Świetne, kolorowe wydawnictwo dodatkowo wzbogacone o płytę z grami na PC, oceniamy na szóstkę z plusem. Wyjątkowo ładne obrazki, mnogość ciekawych i bardzo różnorodnych zadań (uzupełnianianki, wycinanki, wypychanki, labirynty i dziesiątki innych) sprawia, że będę monitowała w przyszłym roku szkolnym o zmianę dotychczasowych podręczników dla przedszkolaków na serię wydawnictwa Juka.

 

Kapitalnym pomysłem zachęcającym dziecko do pracy z zestawem jest niewielki pluszowy miś pojawiający się także na kartach pracy, towarzyszący dziecku w zabawie i nauce przez zabawę. Dodatkowo zachęca dziecko do opieki nad małym przyjacielem.
Moja córeczka bardzo chętnie wypełnia kolejne karty z książeczek z zadaniami, sama upomina się o codzienne „zadanie domowe”. Radzi sobie z zadaniami bardzo dobrze, czasami pro
si o pomoc w trudniejszych pracach.

Zadania dostosowane do wieku, zainteresowań i możliwości percepcyjnych dziecka. Rozwijają umiejętności matematyczne, manualne, grafomotoryczne, językowe, muzyczne…
Bardzo serdecznie polecam i dziękuję za możliwość zapoznania się z Kuferkiem. Wart jest swojej ceny. Na pewno kupię córce zestaw pięciolatka, ala (jak wspomnialam) może uda mi się przekonać nauczycielki przedszkola, do którego uczęszcza córka i dzieci w przyszłym roku będą korzystały z tych podręczników / kart pracy.

Maja z mamą :)

 

W naszym przedszkolu właśnie dzieci korzystają z tego kuferka; jest też do niego dołączona płyta z 20-ma grami-super, polecam wszystkim. Karty pracy dzieci uzupełniają i są one wywieszane w szatni, żeby rodzice mogli podziwiać. P:)
Korzystamy z tego programu edukacyjnego w naszym przedszkolu podczas zajęć z j. polskiego. Jesteśmy zadowoleni.

Drogi Misiu, bardzo dziękujemy za tak fantastyczny produkt do testowania.
Otrzymaliśmy (jak dla nas) bardzo fajną rzecz – Kuferek czterolatka.
Kuferek to zestaw 4 edukacyjnych książeczek, płyty z grami – również edukacyjnymi oraz nowy przyjaciel mojej córki, który nie tylko pomaga jej w robieniu zadań ale także towarzyszy każdej nocki podczas snu.

Książeczki podzielone sa na różne kategorie: dwie części z kartami pracy,karty do pracy indywidualnej z dzieckiem oraz wycinanki kolorowanki.
Wycinanki kolorowanki to zeszyt do prac manualnych . Z odrobiną innych materiałów (kleju,nożyczek,kredek,farbek,) dziecko stworzy prawdziwe cuda. Na 31 stronach znajdują się pomysły na ozdoby czy laurki na różne okazje.
Karty do pracy indywidualnej z dzieckiem . Możemy znaleźć ćwiczenia w których dziecko musi opowiadać o obrazkach, nazywać rzeczy przedstawione w zadaniach,znajdować różnice,kolorować.

 

Dwie części Książeczek z kartami pracy.

Każda z ksiązeczek ma 32 strony oraz mały arkusz naklejek potrzebnych do niektórych ćwiczeń. Zadania zawarte w tych książeczkach są bardzo różnorodne. Między innymi są zadania w których dziecko musi rozwinąć wyobraźnie,opowiedzieć o obrazku o sobie itd. Są zagadki, wierszyki (wierszyk o warzywkach rozbawia moją córkę nawet jak ma naprawdę paskudny humor;))historyjki obrazkowe,labirynty, cienie,nauka zawodów,zwierzaków,troche liczenia, kolorowania… i wiele wiele więcej.
Płyta z grami zawiera 20 gier , niektóre z kilkoma etapami co daje łacznie 40 edukacyjnych gierek.

 

Znaleźć tam można: łączenie w pary,historyjki obrazkowe – co było najpierw, kolorowanie wg wzoru, segregowanie odpadów, labirynty, memo,odgłosy zwierząt,puzzle,liczenie, gra zrecznościowa.
Osobiście uważam,że zestaw jest rewelacyjny. Moja córka jest wielką zwolenniczką takich książeczek i już pierwszego wieczoru zrobiłyśmy połowe jednej książeczki ( wiem,że nie o to chodzi ale nie mogłam jej oderwać…”jeszcze tylko jedno…” ). Przerobiłyśmy już bardzo dużo takich książeczek z zadaniami, które są dostępne na naszym rynku ale te przypadły Oliwce najbardziej do gustu. Pewnie troche dołożył się do tego Miś – Grzybek ( takie dostał imię bo się kolor z czarnym łepkiem Oliwce skojarzył).Jedyna moja uwaga to taka, że córka chyba powinna mieć taki kuferek dla pięciolatka bo te zadania były zdecydowanie za łatwe . Oli w momencie testowania miała 4,5 roku ale jak już wspomniałałam często rozwiązujemy takie książeczki więc może dlatego te zadania nie stanowiły problemu.
Drogie mamy, pomimo iż cena takiego kuferka nie jest niska to Polecam ten zestaw dla waszych pociech, szczególnie dla tych dzieciaczków które nie uczęszczają do przedszkola.

 

Witam,
Moja córka jest bardzo zadowolona z nauki i zabawy z kartami pracy Kuferka Czterolatka. Różnorodność zadań do wykonania pozwala jej rozwijać umiejętności zarówno logicznego myslenia, jak również rysowania, kolorowania,a także pozwala poszerzać słownictwo o nowe wyrazy i pojęcia. Mojej córce najbardziej podobają się zadania z uzyciem dołączonych naklejek, jak również te polegające na łączeniu w pary. Córka jest wręcz zachwycona dołączonym do zestawu misiem. Stał się on nieodłącznym towarzyszem nie tylko zabaw, ale także snu. Najmniej spodobały się zadania zawarte na płycie, ale wynika to głównie z tego, iż córka bardzo lubi rysowanie i pracę z książką zamiast komputera.
Ogólnie cały zestaw oceniam bardzo pozytywnie, jako służący wszechstronnemu rozwojowi dziecka.
Pozdrawiam
Sylwia