Reklama

Zamiast obwieszać ściany dziecięcego pokoiku kupionymi, gotowymi plakatami, można warto podjąć się samodzielnego wykonania takiego dzieła? Jego tworzenie dostarczy dużo radości, a efekt finalny będzie jeszcze długo cieszył oczy zdobiąc pomieszczenie i przyciągając uwagę wchodzących gości.

Karty typu plakatowego to 10 gigantycznych kolorowanek w formacie A1, które mogą być wykorzystywane do wspólnych zabaw plastycznych w większym gronie rodzinnym, na różnego typu imprezach czy w grupie kolegów i koleżanek. Taka pracy uczy dzieci współdziałania, zbliża uczestników zabawy i pomaga nawiązywać bliższe relacje. Każdy z twórców ma taki sam wpływ na końcowy efekt przedsięwzięcia, jest więc prawdziwym członkiem zespoły i w żadnym razie nie ma prawa czuć się pokrzywdzonym.

Kart typu plakatowego do prac grupowych

Każda kolorowanka poświęcona jest innemu tematowi, np. las jesienią, choinka, świąteczne
pisanki, Dzień Matki czy akwarium. Całość obrazu komponuje się z poszczególnych mniejszych elementów, których znajdujące się w zestawie wzory o formacie A4 można wielokrotnie kserować. Na przykład do plakatu z choinką dołączona jest karta A4 z przedstawionymi bombkami, które należy pokolorować, wyciąć i przykleić na drzewko. W odróżnieniu od tradycyjnych kolorowanek karty te pozostawiają więc spore pole działania dla dziecięcej wyobraźni i inwencji, rozwijając kreatywność i pomysłowość. Z tego też powodu przypadną do gustu nawet tym dzieciom, które lubiąc dodać coś od siebie do kolorowanego obrazka zamiast trzymać się ściśle wyznaczonych linii.

 

Dzięki dużemu formatowi kolorowanki dla dzieci możliwe jest wykorzystanie podczas ich tworzenia różnorodnych technik plastycznych: wyklejanki, dekorowanie brokatem oraz konfetti, oklejanie ziarnem, malowanie gąbkami, odbijanie śladów dłoni i palców, wydzieranki z kolorowego papieru. Dziecko pozna w ten sposób niezwykle ciekawe i oryginalne metody wykonywania prac plastycznych. Będzie rozwijało pasję artystyczną i może samo wymyślało kolejne sposoby na stworzenie unikatowych dzieł.

Gotowe kolorowanki mogą zostać użyte jako wyjątkowe plakaty ozdabiające pokoje dzieci, dodając pomieszczeniu uroku. Mali artyści poczują się niczym słynni twórcy i będą jeszcze bardziej starać się przy wykonywaniu prac skoro później mają oglądać je ich koleżanki i koledzy.

Zalety Kart typu plakatowego do prac grupowych:

  • dzieci tworząc na plakacie wspólne dzieło uczą się harmonijnej pracy w grupie,  
  • poznają różnorodne techniki plastyczne,
  • całość plakatu można dowolnie skomponować przyklejając przygotowane wcześniej elementy dekoracyjne,
  • każdy z uczestników zabawy ma wpływ na ostateczny efekt wspólnej pracy,
  • gotowe ilustracje można wykorzystać do dekoracji pokoju lub jako scenografię do dziecięcego przedstawienia teatralnego.

Zawartość zestawu to 10 plakatów o formacie A1 wraz z kartami dekoracyjnymi A4 do kserowania.

Wydawnictwo JUKA specjalizuje się w publikacji profesjonalnych kompletów edukacyjnych do przedszkoli i szkół podstawowych (klasy 1-3).

 

Testowanie Plakatów Wydawnictwa JUKA, to przede wszystkim praca zbiorowa :)

juka
Dzieci maja okazję pracować przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych. Klaun to rysowanka połączona z wyklejanymi z kolorowego papieru balonami.
Dzieci były bardzo dumne ze swoich dzieł :)
Wielkie wodne akwarium zamieszkały różne ryby, każdą zrobiło inne dziecko.

Domek zainspirował młodych architektów. Z zapałem kolorowali dachówki. Użyli tęczowej palety, kto by nie chciał zamieszkać w tak pięknej kamienicy.

Z okien domu spoglądają na nas postacie, juz za chwilę, jak zgromadzimy zdjęcia dzieci, wykleimy je całą grupą przedszkolaków.

Dziękujemy Dzieciom z Przedszkola 313