Reklama

Domowy kuferek trzylatka   to propozycja dla kreatywnych rodziców chcących w warunkach domowych wspierać wszechstronny rozwój swojego dziecka, które jeszcze nie poszło do przedszkola lub dopiero zaczyna swoją przygodę z edukacją. Jest to doskonały punkt wyjścia do rozpoczęcia nauki, która przybierając formę zabawy nie nudzi i nie zniechęca małych uczniów, a wręcz przeciwnie dostarcza im dużo rozrywki i pozwala odkrywać nowe zainteresowania.

Domowy kuferek trzylatka

W każdym pakiecie Kuferka trzylatka znajduje się 40 kolorowych i niezwykle interesujących kart pracy oraz zestaw laminowanych kart z naklejkami wielokrotnego użytku, dzięki którym dziecko będzie mogło zaspokoić naturalną ciekawość, a także ćwiczyć sprawność dłoni i palców. Zawarte w kartach ćwiczenia pomagają również kształtować logiczne i samodzielne myślenie, rozwijają spostrzegawczość oraz zachęcają do aktywności plastycznej.

Z kolei płyta z 20 interaktywnymi grami pozwoli na wprowadzenie dzieci w świat edukacyjnych gier komputerowych dostosowanych do możliwości percepcyjnych trzylatka. Pobudzą one wyobraźnię maluchów, kiedy trzeba rozśmieszą, a używane wspólnie z rówieśnikami pomogą w zacieśnianiu więzów koleżeńskich. Na płycie dostępne są różne poziomy trudności oraz wersje tych samych zabaw, tak aby możne je dobrać odpowiednio do indywidualnych potrzeb małych uczniów.

Aby zaspokoić naturalną potrzebę bliskości i zabawy trzylatka dodano do zestawu milutkie maskotki dla dzieci, pluszową gwiazdkę, symbolizującą główną bohaterkę kart – wróżkę. Będzie ona doskonałym towarzyszem podczas codziennych wyzwań, sprawdzi się również w roli poduszeczki, którą dziecko będzie mogło tulić do snu.

W skład zestawu „Domowy kuferek trzylatka” wchodzi:

  • Kuferek trzylatka. Karty pracy,
  • Kuferek trzylatka. Karty laminowane A4 z naklejkami wielokrotnego użytku,    
  • Gry interaktywne – CD,
  • Gwiazdka – pluszowa maskotka dla dziecka.

Nauka i zabawa w zaciszu domowym z "Kuferkiem trzylatka" korzystnie wpłyną na szeroko pojęty rozwój dziecka oraz zapewnią mu lepszy start na czekających na niego dalszych etapach edukacji. Jest to także doskonała okazja do spędzenia wspólnych chwil z maluchem podczas, których rodzice będą mogli obserwować czyniące przez ich pociechę postępy.

Wydawnictwo JUKA specjalizuje się w publikacji profesjonalnych kompletów edukacyjnych do przedszkoli i szkół podstawowych (klasy 1-3).

 

„Kuferek trzylatka” to starannie przygotowany zestaw zabaw edukacyjnych dla najmłodszych przedszkolaków, do korzystania zarówno w przedszkolu jak i w domu. Kolorowe karty pracy zawierają różnorodną tematykę, dzięki czemu dziecko wzbogaca swoją wiedzę o otaczającym go świecie i rozbudza zainteresowania. Liczne zabawy manualne pomogą rozwinąć koordynację wzrokowo – ruchową oraz motorykę małą, a dzięki urozmaiconym zadaniom (kolorowanie, naklejanie, praca z krepiną, watą, ryżem, plasteliną czy farbami) dziecko wzbogaci swoje doświadczenia plastyczne, nie będzie się nudziło, a z pewnością chętnie wykona zadanie. Karty pracy zawierają także ćwiczenia wspierające mowę dziecka – kolorowo przygotowane obrazki zachęcą je do opowiadań, rozwiną spostrzegawczość, koncentrację uwagi i logiczne myślenie. W kształtowaniu tych umiejętności bardzo pomocne będą również laminowane obrazki i naklejki wielokrotnego użytku. W trakcie korzystania z kart pracy dziecku może towarzyszyć przytulanka gwiazdka, która będzie jego miłym słuchaczem. Z kolei gry interaktywne z płyty CD wspomogą rozwój wyobraźni, refleksu i logicznego myślenia; do pokonywania poszczególnych etapów trudności zachęcają komunikaty wspierające dziecko.

„Kuferek trzylatka” to nauka przez zabawę; zadania o różnym stopniu trudności pozwalają na indywidualne podejście. Uzupełnione przez dziecko karty pracy można z powodzeniem umieścić w widocznym miejscu w domu i wspólnie cieszyć się efektami pracy. Gorąco polecam „Kuferek trzylatka” każdemu Rodzicowi, który chce wspomóc wszechstronny rozwój swojego dziecka.

Barbara Łęcka - nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu 313

Mojej małej bardzo sie podoba i swietnie sobie radzi z tymi grami:)
Dziękujemy za pamięć i fantastyczny kuferek, który dostarczył mojej malej mnóstwo frajdy:)

pozdrawiamy sedecznie

 

Kuferek testujemy z Vi od dwóch tygodni, sukcesywnie przerabiamy zadania. Jest to dla nas nie lada wyzwanie, bo z przyczyn nie zależnych córka nie poszła do przedszkola i staram się zapewnić jej namiastkę domowej edukacji. Kuferek przypadł nam do gustu. Bardzo ładna szata graficzna, zadania dostosowane do wieku i predyspozycji intelektualnych trzylatka. Jest to bardzo ważne, bo dziecko nie zniechęca się za trudnymi zadaniami, ale tez ie nudzi się zbyt prostymi. To dla mnie jest nauka przez zabawę:) Dziecko  miło spędza czas a przy okazji edukuje się. Kuferek polecam, pomoże on rozwijać się Waszemu dziecku i w przyjemny sposób wprowadzi dziecko w świat nauki.
Anna
Dziecięce Klimaty

Z zaciekawieniem przejrzałam 40 kart pracy jakie znajdują się w Kuferku. Bardzo fajną opcją jest wypełnianie zadań różnymi metodami – rysowanie, klejenie, opowiadanie. Potrzeba wykorzystania różnych materiałów takich jak makaron, plastelina, wata, ryż, kolorowy papier a nawet pasta do zębów na pewno urozmaica zabawę Naszych pociech. Dzięki temu szybko się nie nudzą i rozwijają swoje umiejętności plastyczne. Ale nie tylko te. Tworzenie historyjek tematycznych, związanych z obrazkami z kart, pozwala pobudzić wyobraźnię i spostrzegawczość, rozwija też mowę.
Podoba mi się opcja z naklejkami wielorazowego użytku. Córka coś źle przykleiła, zrobiło jej się smutno ale dzięki tej opcji mogła szybko poprawić swój błąd.
Płyta CD z grami również bardzo zainteresowała moją trzylatkę. Uwielbia planować ogródek i grać w memo. A do tego obsługę myszki opanowała do perfekcji co jest chyba dodatkowa zaletą tych gier ;)

 

A dzięki pluszowej gwiazdce sen po dniu pełnym emocji stał się przyjemniejszy.
Dzięki Kuferkowi Trzylatka można miło i pożytecznie spędzić czas ze swoim dzieckiem.

 

Kuferek trzylatka wydawnictwa JUKA    nadaje się do nauki z dziećmi zarówno w przedszkolu jak i w domu. W kolorowym pudełku dziecko i nauczyciel znajdzie wiele ciekawych kart pracy, płytę z grami interaktywnymi oraz maskotkę w kształcie gwiazdki, która może być jednocześnie poduszką. Różnorodność ta  inspiruje dzieci do nauki i zabawy co zapewnia ich wszechstronny rozwój i rozwija wyobraźnie.
Karty pracy wykonane są z grubszych kartek co powoduje, że są bardziej odporne na zagięcia i trudno jest je zniszczyć. W przypadku elementów wyciskanych potrzebna jest jednak pomoc dorosłej osoby gdyż są one zbyt mocno przyczepione i można je podrzeć. Obrazki są kolorowe i wyraźne dlatego przykuwają uwagę maluszków. Dzięki prostocie i braku zbędnych szczegółów są czytelne i ułatwiają wykonanie zadania. Różnorodna tematyka jest odpowiednio i ciekawie dobrana i wzbudza w małym uczniu zainteresowanie i chęć działania. Polecenia skonstruowane są w  jasny i zrozumiały sposób dzięki czemu dzieci nie mają problemów z ich wykonaniem. Maluszki chętnie podchodzą do zadań z wielkim zapałem, skupieniem i mobilizacją do pracy co udowadnia, że pakiet ten ma wiele walorów i jest dostosowany dla dzieci trzyletnich. Dodatkowymi jego atutami, które urozmaicają naukę i sprawiają, że kuferek jest interesujący są laminowane plansze  do wielokrotnego naklejania oraz kartonowe, kolorowe pudełko w którym maluchy mogą przechowywać wykonane prace.
Kuferek trzylatka jest przystosowany do pracy indywidualnej, jednak ilustracje są na tyle czytelne i wyraźne, że bez obaw można użyć ich do pracy w przedszkolu. Jedyną wadą w przypadku większych grup jest zbyt mały rozmiar kart pracy i obrazków. Ogólnie jednak cały pakiet jest naprawdę dobrze przygotowany dydaktycznie, ułatwia nauczycielom przekazanie wiedzy, a  dzieciom trzyletnim naukę poprzez zabawę  w przyjazny, kreatywny i ciekawy sposób.

 

Kuferek trzylatka

Z zainteresowaniem sięgnęłam po tę pozycję wydawniczą. Kuferek trzylatka to propozycja dla rodziców którzy chcą aktywnie uczestniczyć w rozwoju intelektualnym dziecka choć byłam sceptycznie nastawiona do pomysłu aby maluchom pozwalać na dostęp do komputera. Dołączona do zestawu płyta z grami interaktywnymi wpłynęła na zmianę mojego nastawienia zwłaszcza, że mam świadomość iż obeznania z komputerem trzeba uczyć od wczesnych lat, ale tak by nie doszło do „małoletniego uzależnienia”.

Mój synek był zachwycony m.in. ponowną możliwością wykonania ćwiczeń tym razem już na komputerze, ja tym, że ich wykonanie zajmuje bardzo mało czasu tak samo zresztą jak zadań z kart pracy. W przypadku mojego synka duże znaczenie ogrywał fakt, że polecenia zamieszczone są z drugiej strony kart. Maluszek dobrze radził sobie również z odklejaniem laminowanych naklejek. Nie miało dla niego żadnego znaczenia czy wykonuje zadania przeznaczone w społecznym odbiorze dla dziewczynek czy chłopców. Syn ochoczo i cierpliwie doklejał pasy dla pieszcych na jezdni jak i wyklejał makaronem sukienkę kopciuszka.