Reklama

Roczne dziecko, to mały i bardzo ciekawy człowiek, dlatego potrzebuje zabawek, które pozwolą mu rozwijać samodzielność oraz poznawać świat. Chce on wszystkiego dotknąć i zobaczyć.  Dobrze kiedy w czasie zabawy pobudzane są różnie zmysły, motoryka oraz rozwijane są interakcje społeczne. Bardzo fajnie w tym okresie sprawdzają się różnego rodzaju zabawki interaktywne, które wymagają działania ze strony maluszka, pobudzają jego chęć odkrywania, manipulowania rączkami, naciskania. Dodatkowo wchodzą z dzieckiem niejako w interakcję, odpowiadając na jego aktywność, przez co zachęcają do dalszej zabawy. Taka zabawa pobudza wyobraźnię, rozwija zmysły, ponieważ większość akcesoriów poza różnymi fakturami, również pozwala dzieciom reagować na dźwięki i kolory, dzięki czemu rozwijają one swoją koordynację wzrokowo-ruchową.

Roczne dziecko uwielbia zabawy manipulacyjne, dzięki czemu rozwija swoją motorykę małą, dokonali chwyt pęsetowy, a także pobudza kreatywność, a także uczy się logicznego i przyczynowo-skutkowego myślenia.

 W tym wieku maluszek potrafi już ustawić klocek na klocku, włożyć coś do środka zabawki i wyjąć, tu sprawdzą się różnego rodzaju sortery.

Również place zabaw, stoliczki edukacyjne, to masa pomysłów do rozwijającej zabawy, dzieci uczą się reagowania na bodźce, przewidywania, szukają nowych zastosowań dla danej zabawki. Artykuły interaktywne uczą również nowych słów, alfabetu, cyferek, nazw zwierzątek, zwrotów grzecznościowych czy słów w obcym języku , dzięki czemu dzieci rozwijają zdolności językowe, wzbogacają swoje słownictwo.

Świetne również są różnego rodzaju zwierzaki interaktywne, którym dzieci mogą się opiekować i powoli uczyć się odpowiedzialności z drugą istotę. 

Najważniejsze , by takie zabawki były bezpieczne dla naszych pociech i odpowiednio dopasowane do możliwości rozwojowych i poznawczych. Nie róbmy niczego na siłę, rozwijająca zabawa ma być przede wszystkim miło spędzonym czasem.

Zobaczcie nasze zestawienie