Reklama

Rodzice często kładą nacisk na rozwój poznawczy dzieci, na pamięć, myślenie, jednak często zapominamy, że rozwój muzyczny również odgrywa istotną rolę w życiu dzieci. Muzyka jakby się zastanowić towarzyszy nad już w życiu płodowym – już od dwudziestego szóstego tygodnia, dziecko słyszy już rytm i melodię.

Dzieci pod wpływem słyszanych dźwięków, nie tylko rozwijają swój słuch, ale również uczą się koncertować uwagę, wyrażać emocje, czy po prostu wyciszać. Muzyka również pozytywnie wpływa na pamięć i kreatywność, ułatwia naukę czytania i pisania, podwyższa motywację, opóźnia objawy zmęczenia. Zaś sama zabawa instrumentami muzycznymi wpływa na rozwój motoryki dużej, małej czy pobudza zmysły. Dlatego warto dzieci jak najczęściej zapraszać do świata muzyki.

Na rynku znajdziemy wiele zabawek, które pozwolą maluszkom poczuć się jak prawdziwy muzyk, piosenkarz, kompozytor, czy gwiazda tańca.

I tak na przykład:

  • pianinko pobudza zmysł słuchu, doskonale stymuluje zmysł dotyku, ćwiczy koordynację oko-ręka ora motorykę małą, co w przyszłości przekłada się na rozwój zdolności manualnych i naukę pisania.
  • gitara, która świetnie stymuluje zdolności manualne dzieci, rozwija logiczne i sekwencyjne myślenie ale daje też możliwość większej ekspresji scenicznej, przez co maluchy mogą rozwijać swoją kreatywność,
  • gdy mowa o ekspresji nie może zabraknąć perkusji, która daje możliwość rozładowania energii, a także pozytywnie wpływa na rozwój koordynacji oko-ręka oraz wszystkich kończyn, uczy logicznego i myślenia,
  • skrzypce, pomagają dzieciom nauczyć się grać melodyjnie, a smyczek w prawej dłoni uczy koordynacji oko ręka, skupienia i koncentracji uwagi.
  • taniec, to dawka pozytywnej energii, rozwój sprawności ruchowej oraz kreatywności.

Zobaczcie nasze zestawienie