Reklama

Rodzice często zastanawiają się jakie zabawki / zabawkę wybrać dla niemowlaka, przede wszystkim bezpieczną. Na rynku znajdziemy wiele produktów dla małych dzieci, ale przede wszystkim musimy kierować się dobrem i zdrowiem naszych dzieci, dlatego warto dbać oto już od samego początku.

Jak wiemy dzieci najlepiej uczą się , rozwijają przez zabawę, dlatego to do nas rodziców należy wybór odpowiednich zabawek, choć czasem nasze maluszki same wiedzą, które zabawki będą im pomocne i po nie sięgają.

Warto, by takie zabawki pobudzały zmysły dziecka, które właśnie się rozwijają, stymulowały je do pracy. Warto również szukać takich zabawek, które wpływają na rozwój motoryczny, manualny, zdolność myślenia i spostrzegawczość.

W pierwszym miesiącu życia pole widzenia maluszka jest zawężone do około 20-30 cm, dlatego w tym czasie najlepiej sprawdzą się proste zabawki, w kontrastowej kolorystyce jak: karuzele, czy zawieszki do łóżeczka.

Kolejne miesiące to już więcej aktywności i reakcji maluszka na różnego rodzaju dźwięki czy ruch. W tym czasie można już do zabaw włączać małe grzechotki, przytulanki z melodyjkami itp., które będą świetnie rozwijać percepcję wzrokową oraz słuchową.

Od 4 miesiąca dzieci zaczynają poznawać świat za pomocą dotyku, dlatego warto w tym wieku stymulować rozwój maluszka za pomocą mat edukacyjnych, grzechotek, opasek, poruszających się zwierzątek, które będą nie tylko rozwijały wzrok, słuch czy dotyk, ale również zachęcały do aktywności fizycznej i np.: raczkowania.

Od 6 miesiąca dzieci zaczynają wręcz całym sobą zdobywać i poznawać świat. Zaczynają się chętniej przemieszczać, dlatego warto nadal tą umiejętność rozwijać, usprawniać precyzję ruchów, stymulować zmysły np.: za pomocą chodzików czy muzycznych konsoli.

Zobaczcie nasze zestawienie