Reklama

Święta to doskonały czas na emocjonujące rozgrywki w rodzinnym gronie. Wspólna zabawa pozwoli nam lepiej poznawać nasze dziecko, przekazywać mu wiedzę oraz ważne dla nas wartości. To szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, kiedy rodzice potrzebują atrakcyjnej alternatywy dla grania na tablecie czy oglądania filmów.

W czasach, kiedy już najmłodsze dzieci korzystają z tabletów, a starsze mają często swoje własne urządzenia, oderwanie naszych pociech od wirtualnej rozrywki może być nie lada wyzwaniem. Szczególnie w czasie świątecznym, kiedy nie mają one niemal żadnych obowiązków i mogą dać się w pełni pochłonąć ulubionym rozrywkom. Zapewnijmy im atrakcyjną alternatywę, którą z pewnością będzie wspólne granie we wciągające gry planszowe czy karciane. Które z nich są w modzie?

Z pewnością warto postawić na klasykę - szachy, warcaby, bierki i podobne gry nigdy nie wyjdą z mody. I słusznie, dzięki nim możemy zdobywać wiele ważnych umiejętności, ćwiczyć spostrzegawczość czy logiczne myślenie. A także... uczyć się przegrywać! Modne są tradycyjne gry w nowoczesnej odsłonie, wyróżniające się oryginalnym designem.

Gra w kółko i krzyżyk, Les Jouets Libres

 

Innym dobrym pomysłem na wartościowe spędzanie czasu z dzieckiem jest granie w quizy, dzięki którym nie tylko świetnie się bawimy, lecz także zdobywamy cenne informacje, które z pewnością przydadzą się w szkole, czy też po prostu w późniejszym życiu. Warto postawić na gry, które nie będą zbyt stresujące dla malucha. 

iKNOW, Tactic

 

Ogromnym powodzeniem wśród dzieciaków cieszą się również gry typowo rozrywkowe czy zręcznościowe, podczas których jest mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Można się wspólnie powygłupiać, lecz także trenować spostrzegawczość, koncentrację oraz szybkość czy zręczność.

Dobble

 

 

Maria Paderewska
Redaktor prowadząca www.zabawkowicz.pl. Copywriter, współpracuje z agencjami PR i portalami internetowymi. Studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.