Reklama

Serrrki! to ekscytująca gra  firmy TACTIC, w której zachłanność i ostrożność są równie ważne! Celem tej gry  jest zebranie jak największej liczby kawałków sera. Gracz rzuca, w swojej kolejce, kostkami, które decydują o tym, czy zdobędzie on serki, czy też je straci. Sztuka polega na tym, aby kontynuować rzucanie tak długo, jak długo się wygrywa i... tylko tak długo.

 

serki

Tym co już na pierwszy rzut oka odróżnia tę grę od wielu innych jest oryginalna plansza oraz przyjemne w dotyku drewniane elementy (kawałki sera). Sama rozgrywka, nieco niespodziewanie dostarcza zawodnikom bardzo wielu emocji. Tak jak w dorosłym życiu dziecko balansuje pomiędzy względnym bezpieczeństwem a większym zyskiem. Dla najmłodszych pociech, mogących mieć problemy z poradzeniem sobie z możliwą stratą, twórcy przygotowali dwa prostsze warianty gry dla dzieci. Znacznie ograniczone lub całkowicie zniwelowane jest w nich ryzyko utraty zdobytych serków.

 

 

 

Gra ma wiele walorów edukacyjnych:

  • Najmłodsze dzieci uczą się liczyć (kawałki serków) a jeszcze wcześniej te ilości porównywać.
  • Niemal wszystkie zaobserwowane dzieci automatycznie układają ze zdobytych elementów koła lub ich fragmenty.
  • Jeszcze ciekawsze jest to, że gra ta uczy nawet małe dzieci podstaw rachunku prawdopodobieństwa. Dziecko zauważa, że wraz z każdym kolejnym rzutem kostkami wzrasta prawdopodobieństwo wyrzucenia pewnych szczególnych (niestety czasami niekorzystnych) układów.
  • Gra kształci u dzieci poczucie sprawiedliwości, a czasami także uczy współpracy i zawierania sojuszy.

Gdzie kupić

amazon od: 63,00