Reklama

iKNOW to gra planszowa dla dzieci, w której istotną rolę odgrywa interakcja. Wynik zależy nie tylko od poprawnych odpowiedzi na pytania, ale i od trafnych przewidywań, co do wiedzy innych uczestników gry.  iKNOW zawiera 1600 pytań z 4ch kategorii: Ludzie, Świat, Kultura, Historia oraz 4800 podpowiedzi. Wyjątkowość gry leży w jej zupełnie nowym podejściu i taktyce. Podczas każdej rundy gracze odpowiadają na pytanie w oparciu o podpowiedzi. Im mniej podpowiedzi, tym więcej zdobytych punktów. Zanim gracze odpowiedzą na pytanie, muszą również przewidzieć czy inni gracze będą znali odpowiedź. 

 

 

iKnow powraca do najlepszej tradycji quizów wiedzy ogólnej: dobrego stylu i dobrej zabawy. Jest to gra, która wciąga bez presji  znajomości wszystkich odpowiedzi. W tradycyjnych quizach atmosfera zabawy często jest zagrożona, gdy jedna wszystkowiedząca osoba dominuje grę, lub gdy zasady są zbyt skomplikowane. Z iKNOW atmosfera poprawia się z każdą rundą, ponieważ można dobrze sobie radzić dzięki wiedzy lub taktyce i dobrze się bawić obstawiając sukces innych graczy.

Twórcą iKNOW jest fińska firma Tactic. Inauguracja gry odbyła się w Finlandii we wrześniu 2012, polska premiera jest jedną z 11 zaplanowanych w innych krajach. Międzynarodowy charakter gry jest widoczny w pytaniach, natomiast krajowa edycja zawiera pytania specyficzne dla Polski.

Kompaktowy format gry pasuje nawet do najmniejszych stolików, nowoczesna grafika przyciąga uwagę, a eleganckie pudełko pozwala uczynić z gry prezent.  iKNOW to gra na dziś, jej zasady są proste, a rozgrywka dynamiczna i wciągająca. Jest to wspaniały sposób na spędzenie wieczoru z przyjaciółmi.

Więcej na:tactic