Reklama

Mało co tak skutecznie pobudza dziecięcą kreatywność jak zabawa z plastyką, która daje olbrzymie możliwości wykorzystania potencjału kryjącego sie w dziecięcej wyobraźni. W uruchomieniu fantazji i przeniesieniu świata marzeń do rzeczywistości pomogą najmłodszych artykuły francuskiej marki Mon Petit Art.

 

Wśród bogatej oferty zestawów kreatywnych  znajdziemy takie, które pozwolą małym artystom na stworzenie własnej kolekcji mody, bajecznych kolaży czy galerii osobliwych portretów. Każda z tych opcji oddaje w ręce dziecka odpowiednie narzędzia i inspiruje, jednocześnie pozostawiając dużą swobodę, pozwalającą na wcielanie w życie własnych rozwiązań.

Kolorowanki dla dzieci pełne są pustych miejsc, zachęcających do uzupełnienie przedstawionej historii. Takie rozwiązanie pozwala kartka po kartce wykreować własne opowiadanie, gdzie pomysły twórców w barwny sposób będą mieszać się z wkładem dziecka.

 

Kluczem do sukcesu jest tutaj bogactwo kryjące się w dziecięcej wyobraźni. Piękna grafika i nietuzinkowe wzory   mają jedynie pobudzić fantazję i są dopiero wstępem do prawdziwej zabawy.

Szczególnie widoczne jest to w kolażach,  gdzie wszelkie techniki są dozwolone. Malując, wycinając, przyklejając i dekorując na przeróżne inne sposoby mały artysta stworzy własny niezwykły projekt,  którym  na koniec będzie mógł udekorować ściany pokoju. Motywy dinozaurów, mody czy wodnego świata to tylko cześć inspiracji zamkniętych w zestawach. W każdym znajduje się komplet czarno-białych kart kredowego papieru oraz arkusze ozdobnego papieru lub barwnych naklejek.

Artykuły artystyczne Mon Petit Art od pierwszej chwili wciągnął młodsze i starsze pociechy w uwrażliwiający świat sztuki, gdzie sny stają sie rzeczywistością, a jedyną granicą tworzenia staje się ich wyobraźnia.

Dystrybutor: Mokopico

Kup tu: mamissima.pl

Człowiek ma taką naturę, że lubi otaczać się pięknem. A gdy otacza się nim
często i na co dzień to jest szczęśliwszy, radosny, docenia urok małych
rzeczy. I z dziećmi jest tak samo. Piękno je przyciąga. Tak jak francuskie
kolorowanki Mon Petit Art "Coloriage Marveilleux". Kolorowanki niezwykłe.
Fantastycznie ilustrowane. Małe dzieła sztuki stworzone z myślą o
najmłodszych. Każda składa się z 12 pięknych obrazów (30x20) do wykonania,
a nam trafiły się stronice z ilustracjami z najpiękniejszych bajek m.in. o
"Kopciuszku", "Kocie w butach" czy "Alicji w Krainie Czarów". Wspaniałe tło
do snucia niezwykłych opowieści. Polecamy!

Grażyna www.parentingowy.com

Magnesy mon Petit Art z wizerunkami nastrojów i min, to zabawka dla małych i dużych. Dzieci lubią bawić się magnesami, zwłaszcza przy lodówce ;) a te dodatkowo uczą.
Jakie miny towarzyszą różnym nastrojom i humorom? Jak wyglądam kiedy jestem zła, kiedy jestem śpiąca, albo radosna?
Czy wszyscy robią takie same miny w określonych okolicznościach?
Dziecko uczy się rozpoznawać mimikę dzięki wizerunkom plastelinowych postaci, poznaje także różne buzie, kolory włosów, a nawet skóry!
Tak różni ludzie, a jednak miny te same. Doskonała zabawa, dla dzieci i rodziców, dla maluchów i dla starszaków.
-"Mamo, a Pan ziewa i chce spać?" Pyta mnie córka.
Dobrze zna niektóre z nich, o inne pyta mnie zaciekawiona, a ja stroję do niej miny, pokazując je na sobie. 

 

 

Ale to nie jedyna zabawa, którą Misia ma dzięki magnesom Mon Petit Art, bo każda postać przedstawiona jest na kolorowym tle.
Misia łączy je w jednakowe zbiory, ucząc się kształtów i kolorów.
Nie wpadłam na to, ale dziecięca droga poznania jest niesamowita i na lodówce ciągle czeka na mnie nowy zbiór. Tu kropki, tam kwadraty, a tu znów same zielone... Potem wśród zebranych zbiorów rozpoznaje miny i zastanawia, dlaczego właśnie na kropkach są takie?
Ja nie wiem, ale jestem pewna, że Miśka coś kreatywnego wymyśli. Z Mon Petit Art najwidoczniej kreatywność sama budzi się do życia! :)

rekamimamy