Reklama
I love art to seria produktów od Trefl dla dzieci będąca źródłem kreatywnej zabawy.   Dzięki nim maluchy, ekperymentując, dadzą upust swojej wyobraźni i pasji artystycznej. Odkryją w sobie nowe umiejętności plastyczne i konstrukcyjne. A dzięki precyzji w wykonywaniu prac będą ćwiczyć motorykę małych rączek. Spędzanie czasu na twórczej zabawie pozytywnie wpłynie rónież na rozwój swobodnego myślenie oraz poczucie estetyki, a przede wszystkim pozwoli dziecku poczuć niesamowitą radość z własnych osiągnięć. Każdy zestaw to długie godziny świetnej zabawy oraz zachwycający efeket końcowy, który będzie wspaniałą dekoracją dziecięcego pokoju. Urocze motywy z bajek Disney'a cieszą oczy niezwykle piękną grafiką i bogatą kolorystyką.

 

I love art - Akcja ilustracja!

I love art - Akcja ilustracja!

Dzięki elementom zawartym w zestawie dziewczynki będą mogły samodzielnie skomponować piękne obrazki z postaciami Disney'a, którymi przyozdobią ściany pokoju.    
Zestaw zawiera plansze z tłem w dwóch kolorach, na których, wykorzystując zawarte w zestawie elementy i własną wyobraźnię, małe artystki wyczarują postacie Roszpunki i księcia Julka w zupełnie nowych odsłonach.

 

I love art - Pomysłowe ramki - Księżniczki

I love art - Pomysłowe ramki - Księżniczki

Elementy zestawu pozwalają stworzyć 3 niepowtarzalne, przestrzenne ramki na zdjęcia. Wykorzystując piękne motywy z serii Disney Princess dziewczynki wykreują własne projekty, odpowiadające ich stylowi i gustom. Unikalne ramki mogą stanowić dekorację pokoju oraz być wyjątkowym prezent dla członka rodziny lub przyjaciółki.

 

I love art - Nie zwlekaj, nawlekaj!

I love art - Nie zwlekaj, nawlekaj!

To kreatywna zabawa dla najmłodszych. Barwne planszetki przedstawiające postacie i elementy z bajki Kubuś Puchatek należy tak połączyć, aby do siebie pasowały. Końcowy efekt może stanowić wesołą ozdobę dziecięcego pokoiku. poza rozrywką jest to doskonałe ćwiczenie manualne, doskonalące chwyt i precyzję ruchów, będące wstępem do wiązania kokardek czy sznurowadeł.

 

I love art - Gwiezdny pył

I love art - Gwiezdny pył 

Prawdziwa gratka dla miłośniczek disnejowskich księżniczek. Piękne plansze tylko czekają na udekorowanie przedstawionych na nich postaci. Wykorzystując zamknięty w tubce brokat, dostępny w 4 kolorach, dziewczynki sprawią, że suknie oraz inne elementy obrazków zalśnią niczym pokryte gwiezdnym pyłem. Migoczące ilustracje po zamocowaniu na dołączonych podstawkach będą śliczną dekoracją pokoju małej artystki.

 

I love art - Akcja kreacja!

I love art - Akcja kreacja!

Poprzez łączenie występujących w formie puzzli elementów dziecko tworzy kolorową dwustronną planszę z motywami z Kubusia Puchatka. Z jednej strony maluch ma okazję zabawić się w ogrodnika komponując z załączonych warzyw ukochany ogródek Zajączka. Z drugiej zaś znajdzie kolorowankę, na której wykorzystując barwne kredki będzie musiał ożywić postacie z bajki. Poza radością tworzenia zestaw kształtuje precyzje ruchów oraz koordynację oko-ręka.

 

I love art - Pokoloruj i graj!

I love art - Pokoloruj i graj!

Nowa odsłona klasycznej gry memo w dobieranie par obrazków. Tym razem jednak dziecko będzie miało swój udział w jej tworzeniu. Kafelki przedstawiające Kubusia Puchatka i jego Przyjaciół zostały pomalowane tylko częściowo i na maluchu spoczywa obowiązek ich dokończenia. Wystarczą kredki i trochę chęci, aby móc zagrać w własnoręcznie stworzoną grę.

 

I love art - Naklejanka

I love art - Naklejanka

Twórz i poznawaj pory roku z Kubusiem Puchatkiem i Przyjaciółmi. Zadaniem dziecka w tym zestawie jest uzupełnienie czterech przepięknych plansz. Do dyspozycji maluch ma naklejki przedstawiające ulubionych bohaterów, elementy krajobrazu oraz rekwizyty typowe dla danej pory roku. W ten sposób poznaje on zabawy i stroje odpowiednie dla różnych okresów oraz uczy się cierpliwego tworzenia kompozycji.

 

I love art - Drzewo rodziny!

I love art - Drzewo rodziny!

Tworzenie drzewa genealogicznego może być doskonałą zabawą. Jest to okazja do wspólnego spędzenia czasu oraz opowiedzenia dziecku rodzinnych historii i anegdot. Po przyklejeniu zdjęć w ozdobne ramki drzewo można ozdobić jeszcze wesołymi zwierzaczkami, a następnie całość przymocować do ściany dołączonymi do zestawu samoprzylepnymi piankami.

 

I love art - Galeria Księżniczek

I love art - Galeria Księżniczek

Zestaw zawiera wszystko co niezbędne do stworzenia trzech wyjątkowych obrazów osadzonych we własnoręcznie wykonanych przez dziecko ramkach. Sylwetki księżniczek, kwiatki, ptaszki oraz kokardki pozwolą na skomponowanie unikatowego dzieła, które nada pokoikowi dziewczynki wyjątkowy charakter. Wszystkie elementy łatwo się przyklejają za pomocą dołączonych do zestawu pianek dystansowych.

 

 

I love art - Pomysłowe ramki - Cars 2

 

 

I love art - Pomysłowe ramki - Cars 2

Ten zestaw z kolei powstał z myślą o chłopcach, którym pozwoli na stworzenie trzech unikatowych ramek z motywami z animacji Auta 2. Postacie z bajki i elementy samochodów przyciągnął uwagę chłopców i zachęcą do pracy twórczej. Własnoręcznie wykonane ramki będą zarówno wspaniałą dekoracją pokoju, jak i doskonałym prezentem dla najbliższych.

Producent: Trefl

 

 

Dziewczynki przystąpiły do zabawy z dużą powagą i pełnym zaangażowaniem. Były bardzo ciekawe co kryje się w tym pudełku.

 

Zadanie okazało się dość absorbujące, ponieważ dostępne zdjęcia były zbyt mało atrakcyjne, wręcz nie wszystkie można było wykorzystać.
W związku z powyższym odbyła się sesja fotograficzna wykonana przez wujka. Tak więc do zabawy została zmobilizowana cała rodzina. W trakcie powstawania drzewa rodzinnego z przyjemnością oglądaliśmy zdjęcia i pamiatki minionych lat. Było dużo śmiechu przy wybieraniu niektórych zdjęć. Każda miała swoja wizję i typ - a tu możan było wybrać jedno. Ale szybko dosżłyśmy do kopromisu, a potem już tylko odpowiednie umieszczanie wybranych fotek na drzewie. I efetk finalny gotowy. Super wyszło. Świetna zabawa na długie jesienne wieczory.

 

Super puzzle dla całej grupy. Dzieci układają najpierw drzewo, a potem bawią się w różne kombinacje:

  • a górze dziewczynki, na dole chłopcy,
  • dobierają w pary,
  • dzielą na strony drzewa: lewa-prawa
  • albo po prostu umieszczają tak, by cała grupa się zmieściła.

 

Świetna zabawa, a przy okazji utrwalanie znajomości zapisu graficznego imion dzieci z całej grupy. Ułożenie drzewka i zdjęć nie jest tak trudne jak późniejsze dopasowanie podpisów:)

 

 

Barbara Łęcka - nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz dzieci z Przedszkola 313

Ostatnio mieliśmy okazje przetestować „Drzewo Genealogiczne” Firmy Trefl.

Trefl jest znany z bardzo solidnie wykonanych puzzli i tym razem nie zawodzi i trzymając wysoki poziom.

Elementy są wykonane precyzyjnie, bardzo barwne i o ciekawych kształtach. Sama baza – drzewo - to puzzle, które układamy i możemy rozpoczynać zabawę w poznawanie historii rodziny.

Tutaj mała uwaga, obowiązkowo wcześniej musimy się przygotować, by w trakcie zabawy nie okazało się, że brakuje nam zdjęć. Nie chcemy zakończenia układanki przed czasem i strzelonymi fochami bo mama nagle krzyczy „Nie odcinaj dziadkowi głowy - to jedyne jego zdjęcie!!!”. Warto w tym celu zeskanować zdjęcia i wydrukować na kolorowej drukarce, chyba że jesteśmy w stanie się poświęcić. Potrzebne będą: wspólne zdjęcie rodziców – do tego zdjęcia jest specjalnie przygotowana ramka w kształcie serca, rodzeństwa, babć, dziadków – a w naszym przypadku nawet zdjęcia ulubionych maskotek już jako dodatek. Oczywiście obowiązkowo też zdjęcie dziecka .

Tak przygotowani możemy wręczyć dziecku pudełko i jesteśmy gotowi do tłumaczenia co to jest drzewo genealogiczne i dlaczego rodzice mamy są z tej strony, a rodzice taty z drugiej.

Żeby drzewo nie było nudne do każdego zdjęcia są ramki – każda w innym kształcie i kolorze. Może dziadek nie będzie zadowolony, że wylądował w różowej ramce, ale to dziecku dajemy możliwość dopasowania ramki do zdjęcia. W zestawie są też plakietki umożliwiające podpisanie członka rodziny.

Jeśli wydaje Ci się, że masz małą rodzinę nie martw się dziecko zawsze wpadnie na dobry pomysł i uzupełni wolne gałęzie zdjęciem ulubionej maskotki. Duża rodzina też się zmieści – ramek jest wystarczająco dużo.

„Drzewo Genealogiczne” to świetny pomysł na rodzinne spotkanie – w święta takich okazji na pewno nie zabraknie i zajmie wszystkich na dwie godziny.

Ostrzeżenie! Jeśli nie chcemy przy świątecznym stole niemiłych sytuacji warto wcześniej wybrać zdjęcie teściowej z młodości ;)

Na koniec ukończone dzieło możemy przykleić do ściany specjalnie przygotowanymi do tego naklejkami dwustronnymi znajdującymi się w zestawie.

Polecam – szczególnie, że cena tego zestawu jest bardzo przystępna.

Nasza najbliższa rodzina rozsiana jest na dosyć dużej powierzchni, w licznych przypadkach nawet poza granicami Polski. Chłopcy mają zatem ograniczony kontakt ze swoimi najbliższymi. Chętnie zatem rozmawiają przez telefon czy na Skypie. Jednak to nie to samo. Staramy się zatem zapełniać lukę jak tylko się da, mamy albumy ze zdjęciami, oglądamy, opowiadamy sobie i przypominamy babcie, dziadziusiów, ciocię i wujka.

 

 

Nico i Matteo długo nie mogli zrozumieć znaczenia pokrewieństwa, ciągle kłócili się ze mną ze ich babcia to nie może być moja mama i tak w kółko. Gdy zobaczyłam chłopcy podrośli i coraz częściej zadają pytania kto to? A dlaczego? Gdzie mieszka? I jak to było Drzewo rodziny! Spadło nam z nieba.  To nie tylko doskonała pomoc przy tłuczeniu dziecku pochodzenia czy też powiązań rodzinnych, ale również przybliża tych, którzy są daleko, lub których już z nami nie ma.

 

 

Zadanie niewątpliwie pracochłonne, wymagało od nas wyselekcjonowania, wydrukowania zdjęć, a potem skomponowania własnego drzewa genealogicznego. Jednak też wiadomo kto z kim i dlaczego? Chłopcy stają, przeglądają, dopytują. Zabawa na długi czas, idealna pamiątka ale też i zabawa, bo powstają fajne spersonalizowane puzzle. Doskonała zabawa dla starszych i młodszych.

bebeandcompany

 

Zobacz inne pomysły na prezent: