Reklama

Jesteś „Szalonym Ekologiem”?
Cenisz swoje środowisko?
Troszczysz się o naszą wspólną planetę?
Chcesz zrobić wszystko, by zmniejszyła się liczba odpadów?
Segregujesz śmieci i dbasz, by trafiły do recyklingu?
Teraz poprzez zabawę i ciekawe ekologiczne projekty można domowe odpady przerobić w prawdziwe zabawki czy przedmioty użytkowe! Obudźmy ekologa w każdym z nas! Dzieci też mogą aktywnie przyczynić się do ratowania naszej błękitnej planety!

Zestawy kreatywne 4M Recykling to niesamowite ekologiczne projekty, które pozwalają w niezwykle pomysłowy sposób stworzyć zabawki czy ozdobne przedmioty użytkowe z odpadów, jakie produkuje każde domowe gospodarstwo. Można wykorzystać makulaturę, plastikowe butelki czy odpady organiczne, by stworzyć coś z niczego, a przez to ograniczyć ilość odpadów.

Mamy do wyboru kilka niezwykłych projektów.

 

Zestaw kreatywny, Lampka z butelki

Dzięki elementom, które znajdują się w zestawie możemy skonstruować najprawdziwszą lampkę wykorzystując do tego celu plastikowe butelki.

Zestaw zawiera wszystko co niezbędne, oprócz plastikowej butelki, co pozwoli krok po kroku stworzyć pomysłową, oryginalną lampkę.
Lampkę można udekorować dowolnie według własnego pomysłu.

 

Zestaw kreatywny, Robot

Plastikowe butelki mogą posłużyć także do stworzenia ekologicznego potwora. Zestaw zawiera 2 napędy do robotów, które pomogą stworzyć poruszającą się zabawkę.
Od tej pory patrząc na niepotrzebną plastikowa butelkę, będziemy się zastanawiać co można z niej wykonać.

 

Zestaw kreatywny, Potwór

W każdym domu znajdziemy całą masę plastikowych torebek, które stają się bezużyteczne i lądują w koszu. Prawdziwy ekolog nie może pogodzić się z tym, że torebka jest wykorzystywana tylko raz i ląduje w koszu. Dzięki kolejnemu ekologicznemu projektowi 4M Recykling możemy odmienić los plastikowych torebek przemieniając je w potwora marionetkę.
Zestaw pozwoli zredukować ilość plastikowych torebek wyrzucanych do kosza. Każda torebka mniej, to duża ulga dla naszej bardzo zaśmieconej planety.

 

Zestaw kreatywny, Suszone kwiaty

Ekologia polega także na tym, że wykorzystujemy naturalne materiały do tworzenia różnorodnych przedmiotów.

Zestaw kreatywny, Kwiatowe obrazki zawiera niezbędne akcesoria umożliwiające przygotowanie suszonych kwiatów i liści, które posłużą do ozdabiania różnorodnych przedmiotów.

Możemy stworzyć piękne zakładki do książek, kartki okolicznościowe, ozdobne pudełka. Pomysłowość i inwencja twórcza każdego ma tu wielkie pole do popisu.

Zestaw kreatywny, Papier czerpany

Pomóżmy ratować planetę poprzez przetwarzanie domowej makulatury. Gazety, kartony, papierowe pudelka znajdą się w każdym domu, wykorzystamy je raz i idą do kosza.

Dzięki Zestawom kreatywnym 4M możemy samodzielnie wyprodukować piękny papier czerpany.
Mogą z niego powstać piękne kartki, możemy na nim napisać list do bliskiej osoby, czy stworzyć oryginalny, własnoręcznie wykonany, ekologiczny notatnik czy pamiętnik.

Zestaw kreatywny, Biżuteria dla dzieci

Makulatura znajdująca się w domu może także przemienić się w oryginalną, ekologiczną biżuterię. Dzięki pomysłowemu urządzeniu do wykonywania papierowych koralików, możemy przemienić gazety w niezwykły sznur korali czy bransoletkę.
Dziewczyny, które lubią wyglądać pięknie, a jednocześnie są fankami ekologii, z pewnością docenią takie magiczne urządzenie.

 

 

Seria 4M Recykling pomoże zaszczepić w dzieciach miłość do ekologii, a jednocześnie pobudzi pomysłowość i kreatywność.

dystrybutor Russell

Zabawkowicz pozwoli nam na przetestowanie zestawu ekologicznego 4M recykling Biżuteria. Mam w domu dwie dziewczynki, które uwielbiają się przystrajać różnego rodzaju biżuterią, a możliwość zrobienia jej własnoręcznie była dla nic czymś wspaniałym. Po odpakowaniu przesyłki od razu zabrały się zbierania wszystkich gazet znajdujących się w domu a w następnym etapie do wytwarzania z nich koralików za pomocą magicznej maszyny- jak same ją nazwały. Po zrobieniu odpowiedniej ilości koralików dziewczynki zrobiły z nich piękne zestawy biżuterii, które później wręczyły babciom i ciociom. Zestaw bardzo fajny dla dziewczynek.

 

Dziękujemy

 

Tak długo czekaliśmy na testowanie, ale wreszcie i nam udało się załapać. Po 2 tygodniach oczekiwania i wyglądania na listonosza Maciuś doczekał się swojej przesyłki. Po bardzo szybkim odpakowaniu ( byłam zaskoczona jak szybko mu to poszło ) dziecko zaczęło się zachwycać jaką fajną zabawkę dostało, chociaż w sumie to wydaje mi się, ze nie wiedział co z tym zrobić. Do zabawy zaproszona zostałam ja- czyli mam. Otrzymaliśmy zestaw kreatywny – Recyklingowy Potwór. Z butelek plastikowych i torebek, które znajdowały się w domu Maciuś przy niewielkiej mojej pomocy stworzył całą armię ciekawych i zabawnych stworków- a potem bawił się nimi jakby były najważniejszymi zabawkami jakie posiada. Do tej pory wszystkie zabawki, które otrzymywał były kompletnie- nie musiał tworzyć nic nowego ( nie licząc klocków ), w życiu nie przyszło by mi do głowy, że możliwość stworzenia zabawki przyniesie mojemu dziecku tyle radości i dumy. Bardzo dziękujemy za możliwość przetestowania tego zestawu bo sama nigdy bym pewnie nie wpadła na pomysł aby kupić coś takiego dziecku.

 

Marta i Maciuś

Fantastyczna zabawa dla dzieci od 5 roku życia. Zestaw zawiera materiał do wykonania pudełek, zakładek do książek, kartek okolicznościowych i kopert. Można też zrobić małe obrazki oprawione      w ramki, które można przyozdobić  suszonymi kwiatkami,  ale nie tylko - wszystko zależy od pomysłu    i kreatywności dziecka.

 

Każdy z tych elementów może mieć inny motyw ozdobny zależnie od okoliczności i wyobraźni dziecka. Fajna i bardzo rozwojowa zabawa wymagająca od dziecka nie tylko pomysłu, ale sposobu wykonania, staranności i cierpliwości. Można się bawić w przyjęcie i zrobić zaproszenia np. na urodziny czy prezent dla mamy w postaci ramki z kwiatkami albo zakładkę do książki.
 Wszystkie wykonane rzeczy są przydatne. A radość z powstałego dzieła daje ogromną satysfakcję i  radość .

 

Zestaw ten nie nudzi, rozwija, uczy i bawi. Polecam.     

Ciekawy sposób wytwarzania papierowych koralików za pomocą specjalnego narzędzia. Sztuka polega na włożeniu kolorowych pasków papieru (z gazet, czasopism, papieru kolorowego itp.) do urządzenia i obracaniu uchwytem w taki sposób, aby  poprzez nawijanie papieru powstał koralik.

Jedyna trudność to taka, że pod koniec nawijania trzeba ten koralik skleić aby się trzymał. Klej jest w saszetce więc nie zbyt wygodny do klejenia dla dziecka – ale nie stanowi to większego problemu oprócz poklejenia  więcej  części ciała niż zamierzaliśmy. Lepszy byłby klej w sztyfcie J .

Aby powstałe koraliki nie pogubiły się i nie wypadły przykręcamy do uchwytu plastikową butelkę (po napoju), która służy jako pojemnik na wykonane koraliki. Takie wypełnione butelki mogą być elementem dekoracyjnym, ozdobnym.

Bardzo pomysłowa zabawka powyżej 5 roku życia. Uczy kreatywności, koncentracji i pobudza wyobraźnię.  Poza tym uczy również staranności i cierpliwości, bo aby zapełnić taka butelkę trzeba się sporo napracowaćJ i za pierwszym razem może się nie udać. Ale dziecko chętnie się tym bawi.

 

 

Pomoc dorosłych przy wycinaniu paseczków nożyczkami wskazana.

Świetny pomysł. Polecam.