Reklama

Polska w budowie (67,99 zł) od Trefl to typowa gra edukacyjna, przy której miło spędzą czas wszyscy członkowie rodzina. Jej fabuła opiera się na mającej wzięcie koncepcji zbierania surowców i wykorzystywania ich w swoich planach rozwoju. Jako przedsiębiorcy wielkich korporacji budowlanych, uczestnicy zabawy, realizują projekty rozbudowy dróg, mostów oraz autostrad na terenie całej Polski. Zwycięzcą zosatnie ten, kto jako pierwszy ukończy wszystkie swoje inwestycje.

Techniczne wykonanie gry jest bardzo porządne i zachwyca intensywnymi przyciągającymi uwagę kolorami. Sama plansza ma formę dużych puzzli odzwierciedlających poszczególne województwa z zaznaczonymi głównymi miastami i szlakami komunikacyjnymi. Wszystkie elementy, wraz z ponad 150 kartami oraz licznymi żetonami, na pewno przetrwają wiele ekscytujących rozgrywek.

Polska w budowie Trefl to jednak nie tylko czysta rozrywka, ale również szansa na rozwinięcie swoich umiejętności planowania, przewidywania przyszłości i opracowywania skutecznych strategii prowadzących do zwycięstwa. Dla młodszych uczestników zabawy będzie to także doskonała okazja do poćwiczenia kojarzenia zależności oraz lepszego zrozumienia złożonych ciągów przyczynowo-skutkowych. I choć na samym początku mogą potrzebować pewnych wskazówek rodziców, to po jednej czy dwóch rozgrywkach będą już same skutecznie rozbudowywać własne przedsiębiorstwo. Dzięki licznym interakcjom między graczami, w czasie zabawy panuje emocjonująca, ale i pełna humoru atmosfera.

Polska w budowie od Trefl

 

Cechy gry Polska w budowie:

  • gra towarzyska z uproszczonym aspektem ekonomicznym,
  • bardzo udana oprawa graficzna,
  • niezbyt skomplikowane zasady,
  • taktyka przeważa nad losowością,
  • okazja do lepszego poznania geografii Polski,
  • rośnie wraz z dzieckiem,
  • dla 3 - 5 graczy,
  • czas rozgrywki - 40 minut,
  • przeznaczona dla graczy od 8 roku życia.

Sam pomysł na grę to spojrzenie z przymrużeniem oka na niełączące się przetargi i przebudowy polskiej infrastruktury, które jednak tym razem dostarczą wszystkim wielu pozytywnych emocji. A młodszym i starszym przybliży geografię naszego kraju, ze znajomość której bywa bardzo różnie. Polecamy jako miły sposób na spędzenie rodzinnego wieczoru.

Kup w sklepie Trefl

Zobacz inne pomysły na prezent: