Reklama

Jishaku (79,99 PLN) to taktyczno - zręcznościowa gra dla dzieci, opierająca się na pomyśle wykorzystania magnesów i ich wzajemnego na siebie oddziaływania. W zależności od wariantu gry należy je ułożyć w taki sposób, aby się nie przyciągały lub wprost przeciwnie, łączyły się w jak największej liczbie. Choć gra opiera się na bardzo prostym pomyśle jest niezwykle wciągająca i dostarcza wielu emocji oraz wybuchów śmiechu.

Pole do gry stanowi pofalowana niebieska gąbka, z wgłębieniami przeznaczonymi na kamienie w postaci eleganckich, czarnych magnesów z hematytu. W opakowaniu znajduje się ich dokładnie 18, zamkniętych w materiałowym woreczku. Zasadny gry są banalnie proste, natomiast wybór taktyki prowadzący do zwycięstwa to już inna sprawa. Aby pokonać przeciwników i właściwości polaryzacje samych kamieni gracze będą musieli wykazać się odpowiednią strategią i sprytem.

 

W instrukcji opisane są 4 warianty rozgrywki:

 1. "Pierwszy"
  Polega na układaniu magnesów w taki sposób, aby nie przyciągały się wzajemnie. A rozgrywkę wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się swoich kamieni.
 2. "Eliminacja"
  Również w tym wariancie należy uniknąć przyciągania kamieni. Tutaj jednak każdy załączony magnes jest punktowany, a przegrywa ten uczestnik, który przyciągnie kamienie dające 10 punktów.
 3. "Porywacz"
  W tej rozgrywce dla odmiany należy się skupić na wyłapywaniu magnesów. Kamień gracza jest porywaczem, który ma za zadanie przyciągnąć jak najwięcej jeńców przeciwników.
 4. "Samotnik"
  Ostatni wariant to rozgrywka dla jednej osoby, której przeciwnikiem będzie siła magnetyczna kamieni. Zadaniem gracz jest ułożenie w polu gry 18 kamieni, w taki sposób aby nie przyciągały sie wzajemnie. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, a osiągnięcie sukcesu będzie wymagało wielu prób i przemyśleń.

Kilka rodzajów rozgrywki urozmaica zabawę i pozwala uniknąć znudzenia podczas gry z przyjaciółmi. Szczególnie, że są one bardzo szybkie, gdyż trwają zaledwie parę minut. Opcja dla jednego gracza, stanowiąca właściwie zręcznościową łamigłówkę, to z kolei świetny sposób na chwilę odprężenia w przerwach między odrabianiem prac domowych. Bez wątpienia również rodzice lubiący umysłowe wyzwania skuszą się od czasu do czasu na kilka partyjek.

Zalety gry:

 • niezwykle szybka rozgrywka,
 • proste zasady,
 • do zwycięstwa wymaga sprytu i taktyki,
 • kilka wariantów rozgrywki zapobiega nudzie,
 • opcja dla jednego gracza. 

Gra skierowana jest do odbiorców w wieku od 14 lat.

Producent: Trefl

Trefl

Zobacz inne pomysły na prezent: