Reklama

Rodzinne zloty, spotkania w gronie znajomych czy dziecięce przyjęcia stawiają przed gospodarzami wyzwanie w postaci stworzenia wesołej atmosfery i takiego zorganizowania czasu, aby wszyscy uczestnicy dobrze się bawili. Doskonała pomocą w rozładowaniu napięcia są towarzyskie gry imprezowe, które zapewnią całemu gronu dużą dawkę rozrywki i humoru.

W klimat tego typu gier doskonale wpisuje się pozycja Trefla "Jaki jest?", w której zdecydowanie liczy się spryt, pomysłowość i oczywiście poczucie humoru. Reguły gry są bardzo proste i można je w kilka chwil przedstawić nowym uczestnikom zabawy.

gra towarzyska Jaki jest? od Trefl

Zadaniem gracza zajmującego miejsce na Gorącym Krześle jest odgadnięcie hasła na podstawie podpowiedzi dawanych mu przez resztę grona. Wskazówki są odpowiedziami na zadawane przez niego pytanie "Jaki jest?". Przy czym w przeciwieństwie do klasycznych kalamburów, tutaj pozostali uczestnicy starają się udzielać takich podpowiedzi, aby zgadujący jak najpóźniej odgadł hasło. Zadanie utrudnia fakt, że podpowiedzi nie mogą się powtarzać. Każda wskazówka to zdobyty 1 punkt dla siedzącego na Gorącym Krześle, a kto ma ich najwięcej ten przegrywa. Zabawę uatrakcyjniają dodatkowo pojedynki między dwójką graczy, których zwycięzca może odjąć 2 punkty ze swojej puli.

gra towarzyska Jaki jest? od Trefl

"Jaki jest?" to doskonała propozycja na wszelkiego typu spotkania w większym gronie. Sprawdzi się równie dobrze wśród znających się od lat osób, jak i pomoże w integracji dopiero poznających się ludzi. Gracze udzielając odpowiedzi na tytułowe pytanie zdradzają jakie są ich ulubione zajęcia, cechy, jak wygląda ich rodzina czy otoczenie, a tym samym dają sie lepiej poznać pozostałym i przełamują pierwsze lody. Świetny sposób na rozkręcenie towarzystwa, przy licznych wybuchach śmiechu i ogólnej wesołości.

Dla dzieci mających problemy z nawiązywaniem kontaktów taka gra będzie doskonałym sposobem na włączenie się do wspólnej zabawy oraz integrację z rówieśnikami. Doda im to odwagi i pewności siebie. Dodatkowo wymyślanie odpowiedzi, który opóźnią odgadnięcie hasła rozwija u wszystkich uczestników kreatywność.

Gra karciana dostosowana jest do poziomu zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zawdzięcza to dwustronnym kartom z łatwiejszymi hasłami dla młodszych i trudniejszymi dla starszych. Poziom tych ostatnich jest całkiem wysoki, więc zabawa dla nikogo nie powinna być nudna.

Zawartość pudełka: 

  • 496 haseł (248 kart z hasłami),
  • 35 kart wyzwań,
  • 5 pustych kart dających możliwość dodania własnych haseł,
  • okienko na karty,
  • 2 suchościeralne tabliczki i 2 suchościeralne mazaki,
  • pojemniczek na karty,
  • instrukcja. 

Gra skierowana jest do odbiorców od 12 roku życia. Minimalna liczba uczestników zabawy to 4 graczy, a czas trwania rozgrywki wynosi 30 - 45 minut.

Producent: Trefl

Trefl

Zobacz inne pomysły na prezent: