Reklama

5 sekund (79,99 PLN) to dynamiczna gra towarzyska wydawnictwa Trefl. Jej istotą jest odpowiadanie na pytania o różnym stopniu trudności pod ogromną presją czasu, jaką stanowi tytułowe 5 sekund. Okres ten wyda się uczestnikom zabawy wyjątkowo krótki, szczególnie, że będą musieli podać aż trzy prawidłowe dopowiedzi. W grze najważniejsza jest szybkość myślenia, mówienia, a także działania.

gra towarzyska 5 sekund wydawnictwa Trefl

 

Zasady, podobnie do innych gier imprezowych, są niezwykle proste i można bez problemu wytłumaczyć je w kilka minut. Uczestnicy losują z kartonowego pudełka zestaw pytań przeznaczony dla osoby zajmującej Gorące Krzesło, która na udzielenie prawidłowych odpowiedzi ma zaledwie 5 sekund. Czasomierz startuje do razu po odczytaniu pytania. Jeśli graczowi uda się poprawnie odpowiedzieć, przesuwa swój pionek w stronę mety. Jeśli zaś się pomyli lub nie zdąży wymienić trzech pozycji, pytanie przechodzi na następnego gracza. Nie może on jednak powtórzyć odpowiedzi poprzednika, co zdecydowanie utrudnia mu zadanie. Wszystkie pytania skonstruowane są tak, aby uczestnicy musieli podać jakieś 3 pozycja, np. akcesoria do makijażu czy rzeczy zaczynające się na literę "G". Grę urozmaicają specjalne karty, pozwalające na wymianę pytania lub przekazanie go przeciwnikowi oraz niebezpieczne pola Strefa Zagrożenia, które mogą pozbawić gracza serii kolejek i pozwolić nadrobić straty pozostałym uczestnikom zabawy.

gra towarzyska 5 sekund wydawnictwa Trefl

 

Wymyślenie trzech popranych odpowiedzi i jednoczesne kontrolowanie czasu będzie stanowić nie lada wyzwanie dla graczy w każdym wieku. Szczególnie, że do odmierzania czasu służy fikuśna klepsydra, której spadające kulki mogą rozpraszać uwagę uczestników, co jeszcze bardziej potęguje przeżywane emocje. I choć wymienienie chociażby 3 ras psów wydaje się być dziecinnie łatwa, pod ogromną presją czasu, może być różnie z rezultatem. Często w takiej sytuacji padają nieco dziwne i zabawne odpowiedzi wywołując chóralny śmiech.

Zalety gry 5 sekund:

 • bardzo prosta i szybka rozgrywka,
 • wymaga skupienia uwagi, a więc nie ma mowy o nudzie,
 • pozwala na zabawę w dużym gronie,
 • duża ilość haseł, a więc brak powtarzalności rozgrywki,
 • stresujący, ciekawy czasomierz.

Gra karciana 5 sekund gwarantuje pełną emocji, genialną zabawę. A oprócz tego uczy podejmowania błyskawicznych decyzji i skutecznego działania pod presją przemijającego z zawrotną prędkością czasu. Dodatkowo zabawa rozbudza strategiczne i logiczne myślenie, pozytywnie wpływając na ogólny rozwój dziecka.

W grę można grać również bez planszy i pionków, co czyni z niej produkt wręcz idealny podczas wszelkich podróży.

gra towarzyska 5 sekund wydawnictwa Trefl
Zestaw zawiera:

 • 372 karty z pytaniami (744 pytania)
 • 6 kart "Następny" 
 • 6 kart "Zmiana" ,
 • 6 pionków,
 • planszę do gry,
 • specjalny czasomierz,
 • instrukcję. 

Produkt przeznaczony dla graczy od 8 roku życia bez górnych ograniczeń. W zabawie może uczestniczyć od 3 do 8 osób.

Producent: Trefl

Trefl

Zobacz inne pomysły na prezent: