Reklama

EduTab2 został zaprojektowany specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 7-12lat.Tablet oprócz rozrywki, dostarczy też dzieciom sporą dawkę wiedzy i pozwoli na rozwinięcie licznych umiejętności.

EduTab2 to pełnowartościowy tablet. Posiada 7 calowy ekran pojemnościowy HD. Kauczukowa obudowa chroni urządzenie przed uszkodzeniami. EduTab2 posiada 1 GB RAM, pamięć wbudowaną: 4GB. Tablet ma kolorowy interfejs specjalnie dedykowany dzieciom.

 

Urządzenie bezpieczne dla małych użytkowników.

 

Tablet dla dzieci posiada aplikacje edukacyjne, stworzone m.in. przez Orangeblue Media, wydawcę edukacyjnego czasopisma dla dzieci pt. „Cudaczek i Przyjaciele”. Dzięki aplikacjom „English for kids” i „Guess what? Quiz for kids” dziecko nauczy się podstaw angielskiego oraz pozna wiele ciekawostek o otaczającym je świecie.  Dodatkową atrakcją będzie zestaw filmów przedstawiających m.in. interesujące eksperymenty i proste przepisy kulinarne.

Mali użytkownicy będą mogli pouczyć się także geografii dzięki „Encyklopedii”, a miłośnicy rysowania  będą mieli olbrzymią frajdę z aplikacji do malowania.

 

 

Dzieci, które uwielbiają śpiewać, będą zachwycone aplikacją do karaoke, która pozwoli małym artystom na rozwinięcie jeszcze bardziej ich wokalnego talentu.

  • EduTab2 posiada także wbudowany zestaw gier, które rozwiną logiczne myślenie.
  • Dzięki dwóm wbudowanym kamerom, dziecko zrobi zdjęcia oraz nakręci film wideo.
  • Urządzenie pozwala decydować rodzicom do jakich aplikacji dziecko może mieć dostęp.
  • Zainstalowany sklep Google Play umożliwia instalowanie setek nowych aplikacji.
  • Urządzenie dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych: fioletowym i niebieskim.
  • Dziecko uczy się i bawi jednocześnie!
    Rozwija swoje umiejętności oraz pasje!

Tablet występuje też w zestawie EduSet: ze specjalnie zaprojektowaną klawiaturą z  rysikiem pojemnościowym oraz myszką.

EduTab2 otrzymał  rekomendację edukacyjnego serwisu społecznościowego dla dzieci www.sieciaki.pl . Sieciaki.pl to projekt mający na celu zapoznawanie dzieci z zagrożeniami online, oraz przekazywanie wiedzy, jak unikać niebezpiecznych sytuacji w Internecie.

Edutab2 w sprzedaży od połowy kwietnia, cena samego tabletu to: 390zł, z zestawem EduSET: 430zł

Producent: Overmax

Mieliśmy okazję przetestować razem z 8 letnim synem tablet dla dzieci firmy Overmax  - EduTab 2. Tablet przeznaczony jest dla dzieci od 7 roku życia.

W otwarciu pudełka, znaleźliśmy w nim kabel z zasilaczem, kabel USB do podłączenia urządzenia do komputera, słuchawki, instrukcję w języku polskim i oczywiście tablet, nam trafił się w kolorze niebieski. Na początku trochę dziwi kabel z zasilaczem, który służy do ładowania urządzenia, niestety nie działa ładowanie poprzez kabel USB, za to dajemy minusa, ponieważ większość obecnie używanych telefonów ma możliwość ładowania przez USB co nie zmusza nas do worzenia kilku ładowarek na raz.

EduTab 2 ma bardzo solidną, miłą w dotyku kolorową obudowę z dużą ilością wyjść. Mamy wyjście HDMI pozwalającą podłączyć tablet do telewizora, wyjście na kartę SD, wyjście mini USB oraz wyjście słuchawkowe. Na tablecie zainstalowany jest system Android w wersji 4.1, posiad wszystkie funkcjonalności dostępne w tym systemie, czyli wszystkie te, które można znaleźć w smartphonach z tym systemem, czy dużo droższych tabletach. Jednym słowem mając konto w GOOGLE podłączone do sklepu Google Play, można mieć zainstalowane te same aplikacje na kilku urządzeniach, co jest bardzo dużym plusem tego tabletu.  

Wyświetlacz ma bardzo dobre parametry, jest jasny, wyraźny i bardzo czuły. Korzystanie z aplikacji i gier nie sprawia problemów.

Szybkość działania tabletu jest na przyzwoitym poziomie, większość nowych gier działa dobrze, zdarzają się gry, które działają nieco wolniej ale zauważyć to można mając obok w tym samym czasie dużo droższy tablet.

EduTab 2 jest gody polecenia, za 350 zł można mieć naprawdę fajne urządzenie, który posłuży do celów edukacyjnych i rozrywkowych. Służy też bardzo dobrze rodzicom, to przeglądania internetu :)

Testowali, tata Maciek z synem Bartkiem