Reklama

Rynek tabletów dziecięcych coraz bardziej się rozrasta. Tym razem powiększy go nowy, dedykowany najmłodszym użytkownikom w wieku od 3 do 5 lat, model TeddyTab (379 zł) marki Overmax. W sprzedaży będzie dostępny już od połowy marca bieżącego roku w dwóch odsłonach kolorystycznych: różowej i zielonej.

Tablet TeddyTab marki Overmax

 

TeddyTab to multimedialny tablet dla dzieci  o formie wybitnie przyjaznej dzieciom. Jasne kolory, wygodny kształt wesołego misia oraz obudowa pozbawiona jakichkolwiek ostrych krawędzi ma zapewnić maluchom bezpieczeństwo oraz zachęcić je do nauki i zabawy. Urządzenie oferuje również ochronę przed zarazkami. Ekran pokryto warstwą antybakteryjną, a specjalna folia zapobiega ich rozprzestrzenianiu. Wszystkie złącza, typu mini-jack 3,5mm, USB czy slot na kartę pamięci, zabezpieczono zamknięciem, aby ograniczyć do nich dostęp najmłodszym.

Zielony tablet TeddyTab

 

Komfortowe użytkowanie zapewnia wyświetlacz o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 800 x 480 pikseli, na którym dzięki szeregowi aplikacji dziecko będzie mogło pobawić się w małego artystę, tworząc obrazy, modyfikując zdjęcia czy kręcąc filmy lub też rozerwać się przy uczących logicznego myślenia grach. Wbudowaną ofertę można powiększyć korzystając ze sklepiku z aplikacjami. Zabawę ułatwi dzieciom załączony do urządzenia pojemnościowy rysik, pozwalający na precyzyjne rysowanie czy pisanie.

Różowy tablet TeddyTab

 

Tradycyjnie już w przypadku urządzeń skierowanych do maluchów, również ten model posiada rozbudowaną kontrolę rodzicielską. Opiekun może tworzyć specjalne profile dla swoich pociech i przydzielać im poszczególne aplikacje. Ponadto dzięki specjalnej przeglądarce internetowej może również wybrać adresy odpowiednich dla dziecka stron internetowych.

Zaletą tabletu TeddyTab jest również dedykowany najmłodszym interfejs dostępny w polskiej wersji językowej.

Model ten zdobył Laur Klienta jako odkrycie roku 2013 oraz otrzymał pozytywną rekomendację edukacyjnego serwisu społecznościowego dla dzieci www.sieciaki.pl, promującego bezpeiczne korzystanie z Internetu przez najmłodszych.

 

Producent: Overmax

 

Na początek wygląd i obudowa.
Kształt i kolory tabletu bardzo spodobał się dziecku. Na pierwszy rzut oka obudowa sprawia wrażenie nietrwałej, skrzypi i miejscami ugina się pod palcami, jednak w czasie używania przez dziecko, okazało się że jest wstanie dużo wytrzymać, na tyle dużo, że nadal działa bez problemów, a upadków było sporo (takich upadków nie przeżył tablet z jabłuszkiem w logo).

Aparat fotograficzny który bardzo wyraźnie został wyeksponowany na obudowie urządzenia, działa na wyobraźnie dziecka, była to pierwsza rzecz jaka została zauważona i skomentowana „teraz ja tez będę miał aparat”.

Ekran w tablecie jest wyjątkowo dobry  jak na produkt w tej cenie, czyli poniżej 400 zł. Przeglądanie internetu i granie w gry zręcznościowe jest komfortowe. Tablet nie męczy wzroku, co często zdarza się w urządzeniach z słabszymi ekranami.    

Szybkość działania tabletu również jest na dobrym poziomie. Działa na nim większość najpopularniejszych gier tworzonych na tablety z systemem Android. Nie występują  opóźnienia w działaniu  w czasie korzystania.

Tablet ma wbudowaną kontrolę rodzicielską, co moim zdaniem jest jego największym plusem, dla tej opcji warto kupić ten tablet. Można stworzyć  profil dziecka i przydzielać aplikacje, z których dziecko może korzystać. To nie wszystko, dodatkowo można określać adresy strony, z których może korzystać nasza pociecha. Naprawdę bardzo przydatna rzecz, każdy rodzić, który dał dziecku telefon może potwierdzić przydatność takiej funkcji.

W tablecie dostępna jest również ciekawa  opcja sprawdzania czasu użytkowania tabletu przez poszczególnych użytkowników. Jeśli ustalimy limity dziennego korzystania - tu je zweryfikujemy.

Czas działania tabletu na baterię mieści się w granicach rozsądku. Średnio, używany non stop wytrzymuje ok 3h bez ładowania. W przypadku dzieci, krótki czas działania na baterii to plus, bo łatwiej dziecko oderwać od urządzenia :)

Aplikacje

Fabrycznie zainstalowano kilka aplikacji. Najlepiej wypadają aplikacje pozwalające na robienie śmiesznych zdjęć i filmów oraz aplikacje do malowania, w których sprawdza się dołączony rysik. Jeśli znudzą się dziecku, możemy zainstalować nowe.

Z aplikacjami wiąże się jedyny problem jaki pojawił się  w czasie testowania, a dokładnie chodzi o dość skomplikowany sposób instalowania aplikacji. Aby to zrobić trzeba niestety sięgnąć do instrukcji dołączonej do tabletu. Instalowanie aplikacji może być trochę dziwne, jeśli już się korzystało ze sklepów z aplikacjami Google i Appla, ponieważ pobiera się je ze strony firmy Oper. Ale wytrwały rodzic opanuje system pobierania, a na urządzeniu pojawią się nowe propozycje gir i zabaw.

Z góry polecam ten tablet jako pierwszy urządzenie tego typu dla dziecka.

Służy nie tylko do zabawy, ale także uczy. Dzięki możliwości polaczenia z Internetem,  można ściągać nowe gry i aplikacje, dlatego TeddyTab nigdy sie nie nudzi.

Łatwy w obsłudze, synek nie ma najmniejszego problemu z użytkowaniem. Bez wątpienia jest to jedna z ulubionych zabawek.

Dzięki zainstalowanym  aplikacjom dziecko:

  • Uczy się angielskiego,
  • Pisze pierwsze litery,
  • Rysuje,
  • Robi zdjęcia,
  • Układa puzzle,
  • Rozwiązuje proste zagadki logiczne.

Zawsze zabieramy go ze sobą w podróż, marudzenie w korkach nam nie straszne.  Proste aplikacje zapewniają dużo radości i satysfakcji z umiejętności rozwiązania prostych zadań logicznych.

Rysik przymocowany jest do urządzenia na stałe - mamy gwarancje, że się nie zgubi. Dziecko chętnie rysuje. Łatwiej mu utrymać w dłoni lekki patyczek celując w porządana ikonkę niż nawigowac palcami.

 Ignasia i ja