Reklama

Od razu po urodzeniu system trawienny dziecka przystosowany jest do przyjmowania tylko jednego rodzaju pokarmu, jakim jest mleko. Jednak już po około 5 miesiącach życia apetyt dziecka oraz jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze zmienia się i maluszek potrzebuje bardziej bogatych posiłków. Ten etap przejścia z diety mlecznej na zróżnicowaną to bardzo ważny krok w rozwoju psychomotorycznym dziecka. Malec wchodzi w fascynujący świat smaków, odkrywa nowy wygląd jedzenia, uczy się żucia i trzymania małej łyżeczki. Zmiany w sposobie odżywiania powinny być wprowadzane powili i stopniowo ze względu na delikatny organizm dziecka i jego odporność immunologiczną. Przed podaniem maluszkowi stałego posiłku niezbędne jest skonsultowanie się z pediatrą, który pomoże dobrać właściwy "program żywieniowy" i wskaże mleko odpowiednie dla dziecka w tej fazie rozwoju.

Podstawą zróżnicowanej diety są zmiksowane posiłki z warzyw lub duszonych owoców. Na samym początku maluszek dostaje jedynie kilka łyżek tak przygotowanego posiłku jako uzupełnienie pokarmu mlecznego. W tym okresie rodzice często kupują gotowe posiłki w słoiczkach, których przygotowanie zajmuje zdecydowanie mniej czasu, a porcje są odpowiednio małe. A przecież wiadomo, że nic nie zastąpi świeżego przygotowanego w domu obiadku.

Babycook Beaba

W takiej sytuacji niezastąpionym urządzeniem w kuchni będzie wielofunkcyjny Babycook marki Beaba, który pozwala na przygotowanie małych porcji posiłków w zaledwie kilka minut, a dzięki funkcji gotowania na parze jedzenie zachowuje maksimum wartości odżywczych. Przygotowane w ten sposób posiłki nie tracą również smaku i zapachu produktów, z których powstały, co zdecydowanie odróżnia je od dostępnych w sklepach gotowych produktów. Zastosowany w aparacie system miksowania   umożliwia ponadto zmianę konsystencji otrzymywanego pokarmu, a tym samy płynne przejście z całkowicie zmiksowanych posiłków do zaledwie posiekanych, poprzez które maluszek rozpocznie naukę gryzienia. Z Babycook w 15 minut można przygotować zdrowy i smaczny posiłek dostosowany do potrzeb i możliwości dziecka.

Babycook Beaba  

 

Gotowanie na parze i miksowanie to nie jedyne możliwości Babycook. Z powodzeniem urządzenie to można również wykorzystać do podgrzewania i rozmrażania jedzenia.

Główne cechy Babycook:

  •  gotowanie na parze, miksowanie, podgrzewanie i rozmrażanie w jednym urządzeniu,
  • posiłki zachowują witaminy, zapach i smak,
  • przygotowanie porcji odpowiedniej dla dziecka zajmuje 15 minut,
  • można przygotować – rybę, mięso, warzywa, ryż, makaron, owoce,
  • pojemny dzbanek,
  • możliwość regulacji stopnia rozdrobnienia podczas miksowania,
  • łatwy do czyszczenia.

Do Babycook dostępny jest także szereg dodatkowych akcesoriów, które urozmaicą przygotowywane posiłki i ułatwią ich przechowywanie.

Po umieszczeniu w dzbanku specjalnego koszyczka Babycook można wykorzystać do przygotowywania jedzenia szczególnie bogatego w skrobię, jak ryż, makaron, kasza czy pszenica. Gotowanie jest niezwykle szybkie i nie wymaga ciągłego doglądania, a małe porcje idealnie pasują do potrzeb dziecka, zaoszczędzając rodzicom używania i mycia dużych garnków.

Rice Cooker

Małe silikonowe koszyczki pomagają zachować aromat przypraw w potrawach dziecka i pozwalają mu odkrywać coraz to nowe smaki. Szerokie otwarcie ułatwia uzupełniania przypraw, a kabłączek umożliwia proste wyjęcie pojemniczka z posiłku za pomocą szpatułki. Koszyczek zapobiega również dostawaniu się dużych kawałków przypraw do jedzenia.

Koszyczki na przyprawy

Bardzo przydatną pomocą w kuchni mogą sie okazać również silikonowe "Multi Portoins", służące do porcjowania posiłków. Pojemniczki te zostały stworzone specjalnie do zamrażania jedzenia, aby w każdym momencie można było przygotować maluszkowi zdrowy i świeży posiłek. Każdy z nich zmieści 7 porcji po 60 ml. Pokrywa zatrzymuje smak i aromat przechowywanego pokarmu. Można bezpiecznie używać ich w zamrażarce, mikrofalówce oraz zmywarce.

Silikonowy Multi Portions

Do przechowywania posiłków można także wykorzystać zestaw 4 słoiczków, w którego skład wchodzą dwa pojemniczki o pojemności 150 ml i dwa o pojemności 300 ml. Dokładna i widoczna miarka ułatwia odmierzenia porcji. Można je podgrzewać w mikrofalówce.

Zestaw pojemniczków Beaba

W utrzymaniu pożądanej temperatury posiłku pomogą natomiast specjalne wkłady termiczne, dostępne w wersji utrzymującej ciepło lub zimno.

Wkłady termiczne Beaba

Produkty Beaba stanowią nieocenioną pomocą w codziennych zmaganiach z przygotowywaniem różnorodnych i bogatych posiłków oraz karmienie dziecka. Znacznie ułatwiają pracę w kuchni i zapewniają potrzebny rodzicom komfort, jednocześnie na pierwszym miejscu stawiając zdrowie i bezpieczeństwo maluszków.

Artykuły marki Beaba nie zawierają BPA.

Więcej o produkcie: www.beaba-polska.pl

Dystrybutor: Solution Baby Care

mamagama.pl

Fabryka Wafelków