Reklama

Powrót dziecka do szkoły wiąże się z zakupem wielu różnych pomocy szkolnych i akcesoriów. Wśród nich swoje miejsce mają również pojemniki do przenoszenia żywności, zwane również lunch box'ami , śniadaniówkami czy chlebakami. Ich główną funkcją jest ochrona żywności i utrzymanie jej świeżości. W tym ostatnim zdecydowanie może pomóc również torba termiczna, w którą można zapakować taki pojemnik. Jej zadaniem jest utrzymanie temperatury posiłku przez dłuższy czas, co jest szczególnie istotne latem, gdy na zewnątrz jest gorąco.

Poniżej prezentujemy zestaw różnych akcesoriów, które pomogą w przechowaniu żywności w szkole, na wycieczce czy pikniku. Ich stonowane i eleganckie kształty przypadną do gustu zwłaszcza starszym dzieciom i młodzieży. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje pakowny i wygodny w przenoszeniu Lunch Pot o ciekawej, oryginalnej formie.

Dystrybutor: E&J Concept

E&J Concept – Prezentacja Lunch box’ów,  2012

Lunch box dla dziecka hiszpańskiej firmy OMAMI - reddot design award winner 2011 - otrzymały prestiżową nagrodę Red Dot za nowoczesny design

Specjalnie stworzone do spożywania posiłków poza domem. Zaprojektowane przez Borja Garcia. Wykonane z trwałego tworzywa -  poliwęgalu.  Pojemniki na lunch OMAMI są eleganckie, szczelne i łatwo rozpoznawalne dzięki charakterystycznej elastycznej opasce OMAMI. Wszystkie modele posiadają dwie pokrywki – wewnętrzną i zewnętrzną, aby oddzielić pożywienie od górnej pokrywki. Między pokrywkami zyskaliśmy idealne miejsce do przechowywania serwetki, płaskich sztućców OMAMI lub saszetek z ketchupem, majonezem lub solą.

Dostępne w różnych kolorach-białym, antracytowym, zielonym, pomarańczowym, fioletowym, w różnych kombinacjach kształtu, pojedyncze kwadratowe i podłużne o pojemnościach 0,6 l i 1,1 l, podwójne 0,5 l+0,5 l lub 0,6 l+0,6 l jak również 0,6 l+1,1 l oraz potrójne 2x0,5 l+0,6 l lub 0,6 lx3 .

Torby na lunch

Torby na Lunch boxy wykonane są z materiału termicznego neopren. Są elastyczne, dopasowują się do kształtu pojemnika, mają właściwości izolacyjne, co pozwala na utrzymanie temperatury posiłku przez dłuższy czas, dodatkowo są lekkie i zmywalne. Torba idealna w swojej konstrukcji, zaprojektowana aby łatwo wkładać i wyjmować z niej pojemniki, zapinana na suwak. Dostępne w kolorach: czarnym i zielonym a wkrótce również w kolorach: fioletowym, różowym, niebieskim.

Lunch set

Podkładka silikonowa w zestawie ze sztućcami jest łatwa do złożenia i zabrania ze sobą w dowolne miejsce. W ciągu kilku sekund mamy czyste i praktyczne miejsce, aby zjeść posiłek. Dostępne w kolorach: zielonym i różowym. W zestawie jest silikonowa podkładka, widelec, nóż i łyżka do zupy

 

W ofercie brytyjskiej firmy Black&blum znajdziemy lunch boxy i lunch poty.

Wszystkie produkty wykonane z polipropylenu i kopoliestru, wolne od BPA (Bisfenolu). Można je myć w zmywarce i używać w kuchenkach mikrofalowych. Lunch boxy i Lunch poty dostępne są w kolorach: biało-zielonym, biało-pomarańczowym, czarno-czerwonym.

Zarówno Lunch box’y jak i lunch poty to bardzo przemyślane produkty, przez co są funkcjonalne.

Lunch box Box Appetit ma wymiary 19 cm x 19 cm x 5,5 cm pojemność 880 ml.

Zawiera pojemnik na sos, wyjmowany zamykany pojemnik stanowiący połowę wielkości Box Appetit, przezroczystą pokrywkę z silikonową uszczelką. Pokrywka wyposażona jest w skrzydełka do zamykania, co wraz z uszczelką zapewnia szczelność lunch box’a. W pokrywce znajduje się również uchwyt, do którego wsuwamy widelec znajdujący się w wyposażeniu lunch box’a.

 Lunch box Bento Box ma wymiary 19 cm x 12 cm x 5,5 cm o pojemności 500 ml.

Bento Box jest mniejszy od większego modelu Box Appetit ale ma podobną organizację. Zawiera regulowaną przegródkę, co pozwala na oddzielenie posiłków, pojemnik na sos, widelec w odpowiednim kolorze, przezroczystą pokrywkę z uszczelką silikonową i skrzydełkami jak również uchwyt na widelec.

Lunch poty to dwa pojemniki o wielkości 300 ml i 550 ml. Oba pojemniki  posiadają pokrywki z uszczelką silikonową. Ustawione jeden na drugim opasane paskiem, w którym znajduje się miejsce na łyżkę zakończoną jak widelec, przez co staje się bardziej uniwersalna. To idealna propozycja dla bardziej płynnych posiłków co oczywiście nie wyklucza przenoszenia w nich innego rodzaju jedzenia. Puste można włożyć jeden w drugi przez co zajmują mało miejsca.

 Wyłączny dystrybutor produktów marki OMAMI w Polsce E&J Concept ul. Pogodna 29, Nadarzyn www.ejconcept.pl