Reklama

Zapraszamy na spotkanie z Mistrzami wyobraźni. Kto to taki? Wszyscy ci, którzy potrafili zaczarować codzienność i dzięki swojej pasji zdobywać, odkrywać i tworzyć rzeczy, o  którym nie śniło się filozofom.
W tej niezwykłej przygodzie odwiedzicie ulicę Korzenną w Gdańsku, gdzie zobaczycie przy pracy Jana Heweliusza, podążycie śladem muzyki Fryderyka Chopina, przyjrzycie się życiu najwybitniejszej polskiej uczonej Marii Skłodowskiej-Curie i wielu innych, którzy dzięki swojej pasji zapisali się na kartach historii złotymi zgłoskami.

 

BUKA Mistrzowie Wyobraźni 1

Seria MISTRZOWIE WYOBRAŹNI Wydawnictwa BUKA przybliża życie i dzieło wybitnych postaci, przedstawiając je w sposób, który zafascynuje i zachęci do własnych poszukiwań i wędrówek śladami nauki. Niech te niezwykłe historie staną się okazją do odkrywania talentów, rozwijania pasji i odkrywania się na świat, w którym jeszcze wiele pozostało do odkrycia. Wrota do krainy wyobraźni właśnie się otwierają.

 

Seria MISTRZOWIE WYOBRAŹNI to seria audiobooków wraz z dołączonymi do nich książkami dla dzieci.

Składają się na nią następujące pozycje:

Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem

Byłeś kiedyś w dostrzegalni? Korzystałeś z oktantu? A może wiesz, co oznacza magiczna nazwa Cynozura? Jeśli nie, to najwyższy czas na spotkanie z Janem Heweliuszem – badaczem tajemnic kosmosu, zafascynowanym niebem uczonym, który wolał je nawet od wybornego piwa z browaru swojego ojca. Król Jan Kazimierz nazwał go królem astronomii, ale mało kto wie, że jako dziecko Heweliusz chciał wejść po drabinie na księżyc, a jego ulubieńcem była gadająca papuga!

 

BUKA Mistrzowie Wyobraźni 2

Publikacja zawiera 2 CD audio oraz książeczkę – słownik astronoma, w której znajdziecie wiele cennych informacji z dziedziny astronomii oraz sylwetki wielkich astronomów.

 

W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie

Czy Maria Skłodowska-Curie miała w szkole same piątki? Kim był Lancet i co oznaczał metalowy pierścień założony na noś kamiennego lwa? Czego nauczyła się Marysia na tajnym Uniwersytecie Latającym i dlaczego zamiast egzotycznej podróży poślubnej wolała rajd rowerowy po francuskiej wsi?

Publikacja zawiera 2 CD audio oraz książkę, w której znajdziecie wiele cennych informacji o odkryciu i wykorzystaniu pierwiastków promieniotwórczych, słownik wybranych pojęć z dziedziny chemii oraz kalendarium życia z uczonej.

Po drugiej stronie okna. Opowieść o Januszu Korczaku

 

BUKA Mistrzowie Wyobraźni 3

Czy Janusz Korczak potrafił czarować? Czym najchętniej bawił się w dzieciństwie?  Dlaczego codziennie sprawdzał w lustrze, czy jego nos jest na właściwym miejscu? Kogo nazywał luks-torpedą, huraganem i ekstra-gamoniem? Kiedy przypadał Dzień Brudasa i Imieniny Kuchni? Za co można było otrzymać „pocztówkę tygrysa”? Kto mógł zostać „Królem dzieci”?

 

Publikacja zawiera 4 CD audio oraz książeczkę, w której znajdziecie Uchwały  sejmu dziecięcego Domu Sierot, Kodeks sądu koleżeńskiego, a także kalendarium życia doktora Korczaka, zawierające najważniejsze daty i towarzyszące im wydarzenia.

Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita.

Czy Daniel Gabriel Fahrenheit lubił chodzić do szkoły? Jaka klątwa wisiała nad jego rodziną? Dlaczego uciekł z domu i kto wysłał za nim list gończy? Gdzie nauczył się wytwarzać szklane rurki i produkować barometry? Kim byli Konkordia i „pozłacany chłopek”? W jakiej temperaturze gotuje się woda w skali

BUKA Mistrzowie Wyobraźni 4

Fahrenheita?

 

Publikacja zawiera 2 CD audio oraz książkę, gdzie znajdziecie wiele cennych informacji o czasach, w których żył Fahrenheit, jego odkryciach, i najważniejszych odkryciach Celsjusza i Kelvina, a w Dodatku młodego naukowca opisy eksperymentów z temperaturą do samodzielnego wykonania w domu.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Adamem Ferencym, który przeczyta fragmenty premierowej publikacji Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita, a przy tej okazji zdradzi dzieciom sekrety nagrywania audiobooków.

Szczegóły tu: http://www.buka.com.pl/index.php?s=aktualnosci&id=90&arch

Zalety:

  • audiobooki pobudzają wyobraźnie dzieci, kreatywność,
  • uczą koncentracji uwagi i słuchania ze zrozumieniem,
  • dostarczają wiele ciekawych informacji,
  • dołączone do nich książki są ciekawym uzupełnieniem zawierającym najważniejsze informacje.

Gdzie kupić

Wydawnictwo BUKA od: 34,90