Reklama

 

Pan Leniwiec i pantofelek Kopciuszka z serii Opowieści ze Starego Radyjka to słuchowisko dla dzieci . Cała opowieść toczy się wokół doskonale znanych każdemu dziecku baśni, co jeszcze bardziej zachęca najmłodszych do wysłuchania opowieści.

 

 

Bohaterami słuchowiska jest dziewczynka o imieniu Ela oraz pan Leniwiec, bibliotekarz. Dziewczynka wraz ze swoją mamą wybrała się do biblioteki, niezwykłym zbiegiem okoliczności wraz z bibliotekarzem przeniosła się w niezwykły świat, gdzie żyją wszyscy bohaterowie baśni, taki świat istniejący poza każdą bajkową opowieścią. Obydwoje znaleźli się tam, by rozwikłać zagadkę zaginionego pantofelka Kopciuszka.

Dziewczynka i pan Leniwiec przemierzają baśniowe krainy, spotykają wielu znanych z innych baśni bohaterów i odkrywają, co się dzieje w baśniowym świecie, gdy nikt nie czyta książek dla dzieci. Wędrówce bohaterów towarzyszą przepiękne piosenki. Tak ciekawa, zabarwiona elementami detektywistycznymi historia trzyma w napięciu do ostatniej minuty, dopiero na samym końcu zostaje rozwikłana zagadka zaginionego pantofelka Kopciuszka.

Słuchowisko jest tak skonstruowane, by wszystko nie zostało wypowiedziane wprost, pozostaje duże pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni. Postacie zwracają uwagę słuchacza na emocje, jakie przeżywają, swoje wady i zalety, co pomaga dzieciom bez trudu odgadnąć co jest dobre, a co złe. Niezwykle ciekawe, rozwijające wyobraźnię i pouczające słuchowisko dla dzieci. W świecie przepełnionym obrazami na drugi plan schodzi tak ważna umiejętność słuchania, a uważne słuchanie jest tak potrzebne każdemu z nas.

Więcej informacji: www.facebook.com/stareradyjko

Gdzie kupić

AudioBook.pl od: 20,00