Reklama

Wszyscy znamy ciepły i pełen charakteru głos Edyty Jungowskiej, po raz kolejny usłyszymy go w bestsellerowej serii „Edyta Jungowska czyta Astrid Lindgren”. Tym razem charyzmatyczna aktorka przedstawi nam historię Emila ze Smalandii i Lotty z ulicy Awanturników.

„Emil ze Smalandii” to książka, która uznana została za rewolucyjną, ponieważ pokazywała rodzinę, w której wychowuje się dzieci miłością i nie stosuje kar fizycznych. Opowiadała o ludziach, którzy, mimo skromnych warunków finansowych, potrafią zapewnić swoim pociechom szczęśliwe dzieciństwo. Główny bohater Emil wygląda jak aniołek, ale pozory mylą. Astrid Lindgren stworzyła tę postać dla swojego wnuka, Karla Johana. Mały Karl uwielbiał się awanturować. Któregoś dnia, kiedy bardzo się wściekał, babcia Astrid spytała go po prostu, czy wie, kim jest Emil. Trzylatek tak bardzo chciał się dowiedzieć, że zapomniał o swoich humorach. I tak już było zawsze. Emil ze Smalandii stał się ukochaną postacią zarówno Karla jak i samej Astrid. Nie mogła się z nią rozstać i, wierzcie mi, Wam też będzie trudno. Wiek: 4-6 lat

„Lotta z ulicy Awanturników” to historia, pięcioletniej dziewczynki, która pewnego dnia obudziła się w złym humorze, i postanowiła swoimi fochami zadręczyć cały dom. Wpada przez to w coraz większe tarapaty, bo jak przystało na panieneczkę w jej wieku, nie potrafi przyznać się do błędu. Astrid Lindgren w dowcipny sposób opowiada o typowym dla maluchów uporze oraz poddaje rodzicom pomysł, jak sobie z nim poradzić. Nic na siłę – zdaje się twierdzić pisarka, stając się jednocześnie prekursorką bezstresowego wychowania dzieci. Gwarantujemy, że gdy ją poznasz, zakochasz się w niej bardzo głęboko. Wiek: 0-4 lata.

Spotkanie z szaloną Pippi, odlotowym Karlssonem i paczką przyjaciół z Bullerbyn. Wiele godzin słuchania i wspólnej zabawy. Wydawnictwo Jung-Off-Ska specjalnie na dzień dziecka przygotowała wspaniałe pakiety. To nie tylko audiobooki dla dzieci, ale również zestaw puzzli, memo i książeczek do zabawy dla całej rodziny.

Wydawnictwo: jungoffska

W sobotę 18 maja od 14 do 15 na Targach Książki w Warszawie,  na stoisku Firmy Księgarskiej Olesiejuk swoje audiobooki będzie podpisywać Edyta Jungowska. Przyjdź, spotkaj się z gwiazdą i zdobądź autograf.