Reklama

Duuuszki to polska wersja językowa światowego bestsellera już dostępna w ofercie Egmont Polska. Duch, zielona butelka, czerwony fotel, niebieska książka, szara mysz to zestaw drewnianych przedmiotów wraz z pulą kart, które gwarantują emocjonujące rozgrywki w gronie nawet do 8 osób.

Planszówka z dwoma wariantami gry doskonale sprawdzi się zarówno w gronie dzieci, jak i dorosłych graczy. Dodatkowym atutem są bardzo proste zasady gry. Wystarczy wylosować kartę i złapać szybciej niż przeciwnicy odpowiedni przedmiot z wystawionych na stole. W zależności od sytuacji, wybór nie zawsze będzie oczywisty. Najszybszy gracz zdobywa kartę. Za pomyłkę trzeba zapłacić – oddać jedną z wcześniej zdobytych kart. Wygrywa osoba, która zgromadzi ich najwięcej. Gra wymaga spostrzegawczości i refleksu, dzięki czemu jest dynamiczna. Zapewnia doskonałą rozrywkę, niejednokrotnie wzbudzając salwy śmiechu przy jednoczesnym treningu szarych komórek.

Autorem planszówki jest pochodzący z Luksemburga Jacques Zeimet. Rewelacyjne ilustracje stworzyła Gabriela Silveira. Światowy sukces Duuuszków potwierdza zdobycie 8 nominacji oraz nagród na całym świecie. W tym m.in.:

  • Najlepsza gra dziecięca (Kanada 2011)
  • Gra Roku (nominacja, Czechy 2011)
  • Najlepsza gra dziecięca (nominacja USA 2011)
  • Gra Roku (rekomendacja Niemcy 2011)
  • Gra innowacyjna (rekomendacja Szwecja 2012)
  • Najlepsza Gra Rodzinna (Finlandia 2011)

Liczba graczy: 2-8

Wiek graczy: 8-108 lat

Gdzie kupić

Egmont od: 47,92