Reklama

W księgarniach pojawiło się sześć nowych tytułów w doskonale znanej serii Czytam sobie - pierwszej w Polsce profesjonalnie opracowanej serii książek do nauki czytania. Tym razem na małych czytelników czekają pozycje napisane przez m.in. Grzegorza Kasdepke, Wojciecha Widłaka, czy Joanny Olech. Książeki mają za zadanie wesprzeć młodych czytelników w niezmiernie ważnej czynności, jaką jest nauka czytania, a piękne ilustracje jako artystyczny komentarz ubarwią jakość pierwszego kontaktu z książką.

Nauka czytania została podzielona na trzy poziomy- zaczyna się od składania wyrazów z liter, następnie z sylab, by wreszcie – w książeczkach z poziomu „dla zaawanasowanych” – płynnie czytać całe zdania. Czytanie ma dawać poczucie sukcesu dlatego  książeczki dla początkujących mają krótsze zdania oraz przewagę ilustracji, z kolei tytuły dla bardziej wyrobionych małych miłośników literatury przypominają już „prawdziwe książki”, z nielicznymi, czarno-białymi obrazkami. Seria skierowana jest do dzieci w wieku 5-7 lat. Podczas nauki z Czytam sobie rodzic czy nauczyciel nie powinien się dać namówić, na głośne czytanie tych książek. Twórcy tak skonstruowali te podręczniki do nauki czytania by budować w dzieciach poczucie sukcesu i pozwolić im na dotarcie drobnymi kroczkami od bardzo prostych zadań, z którymi sobie poradzą, do coraz trudniejszych.

Do każdego z trzech czytelniczych znajdziemy po dwie propozycje:

Poziom 1

 • Wojciech Widłak, „Marta i ufoludek” , zilustrowała Ewa Poklewska-Koziełło

  Marta z klasy 1b chodzi na zajęcia plastyczne do Domu Kultury. Pewnego dnia przytrafia jej się bardzo dziwna przygoda – w jej życiu niespodziewanie pojawia się tajemniczy przyjaciel…

 • Zofia Stanecka, „Koc trolla Alojzego” , zilustrowała Jona Jung

  Alojzy lubi dostawać prezenty. Tym razem prezent jest wyjątkowy. Na pierwszy rzut oka to zwykły koc, ale wkrótce okazuje się, że kryje w sobie jeszcze coś…

Poziom 2

 • Joanna Olech, „Tytus - superpies” , zilustrowała autorka

  Tytus to pies-detektyw. Bardzo sprytny pies-detektyw, zwany nawet superpsem. Potrafi rozwiązać najtrudniejszą zagadkę kryminalną i – co więcej – bardzo lubi to robić! Historia tego śledztwa pełna jest akcji, przygód i zaskakujących faktów!

 • Rafał Witek, „Walizka pana Hanumana” , zilustrowała Emilia Dziubak

  Tej wiosny jest wyjątkowo brzydka pogoda, pada deszcz i wieje wiatr. Daria trochę się nudzi. Wszystko zmieni się, kiedy przez miasto przejedzie tabor cyrkowy, zostawiając za sobą tajemniczą starą walizkę.

Poziom 3

 •  Ewa Nowak, „Pułapka na ktosia” , zilustrowała Joanna Rusinek

  Hania i Artur spędzają wakacje ze swoim tatą w letniskowym domku nad jeziorem. Sielankowy spokój przerywa seria niespodziewanych i dziwnych wydarzeń. Znikają obrane ziemniaki, jabłka, kotlety, słomkowy kapelusz Hani, a w końcu… slipki taty. Hania i Artur podejrzewają, że w okolicy grasuje tajemniczy wszystkożerny stwór. Postanawiają zastawić na potwora pułapkę.

 • Grzegorz Kasdepke, „Kto zamawiał koszmarną przygodę?” , zilustrował Daniel de Latour

  Pewnego dnia, kiedy Patryk jest sam w domu, do drzwi puka kurier z przesyłką zaadresowaną właśnie do niego. Niespodziewanie chłopiec zostaje wciągnięty w przygodę jak z prawdziwego horroru. Na szczęście w każdej chwili może ją przerwać… W jaki sposób? Tego dowiecie się z książki.

 

Wydawnictwo: Egmont

Gdzie kupić

cena: 13 szt.