Reklama

 

egmont

Wielkie nazwiska poezji polskiej, świetni ilustratorzy, kolejna wyśmienita pozycja książkowa w charakterystycznej serii Wierszem napisane. Wiersze dla niegrzecznych dzieci Danuty Wawiłow z niezapomnianymi ilustracjami Marianny Oklejak wydane pod marką Literacki Egmont dostępne już w księgarniach. Warto zmierzyć się z pięknymi wierszami Danuty Wawiłow inspirowanymi folklorem angielskim.

 

Dwudziestu czterech krawczyków
zgodnie ruszyło do boju,
aby się zmierzyć z ślimakiem,
co sobie pełzał u zdroju.

Dzięki nim wkroczymy do pełnego tajemnic świata dziecięcych marzeń i fantazji. Czasem będzie śmiesznie, czasem strasznie, ale na pewno nie będzie nudno. Nasycone kolorami i pełne humoru ilustracje Marianny Oklejak są doskonałym dopełnieniem tej ponadczasowej poezji.

Cykl książek dla dzieci to zachęta do odwiedzenia świata poezji i krainy wyobraźni. Wierszem napisać można najróżniejsze rzeczy. Wyliczanki, opowiastki, bajki, przypowieści. Nie sposób spisać wszystkich powodów, dla których dobrze jest czytać dzieciom poezję. Można wymieniać uwrażliwianie na melodię języka, ćwiczenie pamięci, naukę doceniania piękna frazy, pomoc w skojarzeniu obrazków z nazwą, pokazywanie wzorców. Seria Wierszem napisane to bogactwo tej różnorodności.

 

 • Wszędzie pachnie czekolada

  Dotychczas w cyklu ukazały się "Wszędzie pachnie czekolada" Danuty Wawiłow z ilustracjami Joanny Rusinek, tomik, który nie daje „żyć w spokoju” jak tytułowy zapach.


  Choć zamknięta jest szuflada,
  wszędzie pachnie czekolada.
  [...] i nie mogę żyć w spokoju,
  gdy ten zapach jest w pokoju.

   

 • Zająca Grajka

  Piękna i mądra bajka o troskach "Zająca Grajka" autorstwa Ewy-Kozyry Pawlak z ilustracjami Pawła  Pawlaka, która jest natomiast zabawną i pouczająca opowieścią wierszem o wartości różnych talentów i sile prawdziwej przyjaźni.

  Chyba mam problem,
  i to nie lada –
  we własnym domu
  deszcz na mnie pada.

   

 • Idealny dzień Natalii

  A także tomik "Idealny dzień Natalii" Usenko z ilustracjami Diany Karpowicz, który skutecznie oswaja cyklopy i mumie, babę jagę  czy wróżkę, a nawet udomawia yeti. Szczęśliwie Natalia Usenko jest poetką, która niczego się nie boi.

   

  Wstałam dziś rano w humorze
  raczej paskudnym
  świat był za oknem szary,
  nudny i brudny.

Już w maju kolejne tomy w serii:

Wyliczanki, Natalia Usenko, ilustracje Joanna Rusinek
Wiersze dla dzieci, Julian Tuwim, ilustracje Daniel de Latour

 

Wydawnictwo: Egmont